Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Охтирські хібопекарі ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ!

ВС 16 марта 2023 в 00:33
МІЦНА СПІВПРАЦЯ. Міський голова Охтирки Павло КУЗЬМЕНКО та виконавчий директор ТДВ «Охтирського хлібокомбінату» Ірина АФАНАС'ЄВА мають безцінний досвід роботи в умовах війни разом з героїчними землякамиОхтирка - одне з перших міст Сумщини, яке 24 лютого 2022 року відразу опинилося на передовій. Упродовж одного місяця, одного тижня та одного дня тероборона, партизани, ЗСУ відстоювали місто, даючи гідну відсіч ворогу. Як в умовах жорстокого протистояння колектив ТДВ «Охтирський хлібокомбінат» вистояв та працював, забезпечуючи хлібом городян, воїнів-захисників розповідає очільник та власник підприємства Сергій Олексійович БЕСАРАБ.ХЛІБОПЕКАРІ-ПЕРЕМОЖЦІ. Це наша історія: 17 сміливців пекли хліб під ворожими обстрілами, наближаючи звільнення рідного міста.

Пекельні ночі і дні

Керівник ТДВ «Охтирський хлібокомбінат» Сергій БЕСАРАБ згадує гнітючу атмосферу перших днів повномасштабного вторгнення росіян. Він відзначає, що всі переживали шок, розгубленість, і ніхто не знав як діяти.
«У місті із 150 залишилося лише 17 працівників, котрі з різних причин не виїхали в евакуацію. Це був вибір кожного. Наші 17 працівників знайшли у собі, без перебільшення, мужність та сміливість ходити на роботу, – щиро каже Сергій Олексійович й продовжує згадувати. – Неможливо забути потрясіння перших днів війни, коли я побачив моїх шановних колег. Такі дорогі, добре знайомі риси облич змінилися до невпізнаваності.


Заплакані, повні сліз та жаху очі, у багатьох дрижали руки, люди не могли опанувати себе. До колективу звернувся міський голова Охтирки Павло Кузьменко. Він пояснив, що не можна залишати місто без хліба, просив не зупиняти завод й продовжувати працювати».

Наш співрозмовник продовжує ділитися безцінними спогадами: «Швидко й колективно прийшло розуміння того, що дійсно, треба розпалювати печі й пекти хліб. Спочатку обходилися наявним запасом борошна зі складу, згодом винаходили різні об’їзні шляхи, іноді з ризиком для життя, підвозили борошно у вже палаюче, місцями зруйноване, розбомблене місто.


Кожного ранку біля прохідної заводу збиралися городяни. Вони ділилися новинами, обговорювали, що трапилося за ніч й чекали на свіжоспечений хліб, який надавав їм моральну й фізичну міць, вселяв надію, що все буде добре. Разом з хлібом до своїх уцілілих домівок люди несли частинку тепла. Під час війни стара, як світ, істина «Хліб усьому голова» відкрилася новими глибинними сенсами, а ці пережиті почуття єднання, взаємопідтримки – є безцінними, їх хочеться зберегти, їх важко описати словами».

Через невеличку паузу наш співрозмовник говорить: «Увесь час у моїй свідомості пульсувала тривожна думка: «Не дай Бог, щоб щось влучило у завод, не дай Бог, щоб постраждали люди!».

Як відомо, понад місяць точилися жорстокі бої, понад місяць ворог нещадно тероризував місто-герой Охтирку, якому по праву присвоєно це високе звання. Безперечно, у непримиренному протистоянні є і гідний вклад колективу «Охтирського хлібокомбінату», його скромних співробітників, які мають мужні серця, золоті руки. Вони гідно, без гучних пафосних слів під нелюдський акомпанемент заборонених вакуумних авіабомб, артобстрілів «Градами», виючі сирени повітряних тривог робили свою величну, святу справу – ПЕКЛИ ХЛІБ НАСУЩНИЙ, й тим самим наближали звільнення рідного міста.

Відновлення – нова сторінка історії заводу

Після того, як місто було деокуповане, колектив підприємства оговтувався майже два місяці. За словами директора, співробітники, котрі пережили воєнні жахи, потребували відновлення. Усі вони були страшенно виснажені і морально, і фізично, але поволі стали адаптуватися до більш спокійного життя. Хоча й досі його не можна назвати мирним, на жаль, на жаль.


Тим часом, менеджмент заводу під керівництвом Сергія Бесараба відразу приступив до відновлення виробничого процесу: в першу чергу заповнили вакансії, поступово зростав обсяг готової продукції, а у квітні 2022 року перші машини з охтирським «Добрим» хлібом попрямували до Сум.
Це був обнадійливий меседж від героїчного міста Охтирка, яке пережило воєнні жахіття та позитивний знак, що життя триває. І вже на середину червня виробничники вийшли на довоєнні обсяги та повністю відновили й навіть збільшили асортимент традиційно смачних хлібобулочних виробів.
Швидкий прогрес дав стимул для розширення географії поставок. Завдяки продуманій стратегії, з’явилися нові фірмові торгівельні мережі у Чернігівській, Полтавській областях та у містах-мільйонниках: Харкові, Дніпрі, де партнери з особливим ентузіазмом сприймають представників міста-героя Охтирки.

А у серпні 2022 року майстри-пекарі «Охтирського хлібокомбінату» порадували новим виробничим досягненням: запустили новий цех з виробництва бургерів. Новомодні вироби відразу стали хітом продажів. Нині охтирчани успішно реалізують три види бургерів: класична булочка, з кунжутом та булочка житня з кунжутом. У найближчих планах – розширення асортиментної лінійки бургерів до шести різновидностей – для найвимогливіших споживачів та на будь-який смак та вік.


Охтирський «Добрий» хліб – домашній смак та відмінна якість
Наразі уся продукція «Охтирського хлібокомбінату» виготовляється за унікальною технологією. Екологічно чиста сировина проходить прискіпливий вхідний контроль на всіх етапах виробничого процесу. Щоденно тут відбувається таїнство випікання хліба за оригінальною технологією, де збережені прадавні секрети виготовлення смачного та корисного домашнього хліба. Охтирчани давно відмовилися від залізних печей з газовим обігрівом. Натомість цехи обладнанні досконалими печами з кам’яними подами, які працюють на дров’яних палетах. Поєднання сучасної інженерії з давніми хлібопекарськими традиціями дають відмінний результат: кожен буханець, кожна скибочка хліба «Добрий» має дивовижний смак домашньої випічки, рум’яну скоринку, випромінює тепло та аромат рідного дому. Спробуйте самі, пригостіть рідних, друзів – з «Добрим» все буде добре!

Творчі мирні плани

Як показує динаміка сучасного європейського продовольчого ринку – майбутнє за хлібом тривалого зберігання. Очільник «Охтирського хлібокомбінату» Сергій Бесараб упевнений, що за подібними хлібобулочними виробами велике майбутнє, успішний бізнес. Цю ідею підтримує і його команда однодумців-виробничників, менеджерів. За словами Сергія Олексійовича, до реалізації цього амбітного проєкту колектив і морально, і технологічно готовий – усі «на високому старті», лише чекають закінчення війни.


Сергій Бесараб: «Вдячний, пишаюся моїми шановними співробітниками, які гідно і з честю пройшли горнило пекельних випробувань. Завдяки їм, у місті під час окупації тривало життя. Вони справжні ГЕРОЇ. Сподіваюсь, що й держава віддасть їм належну шану та повагу, вони заслуговують на найвищі звання та нагороди. Й нині навколо досвідчених, загартованих війною працівників, формується міцний колектив професіоналів, які розділяють та стверджують особистим прикладом, сумлінною працею наші корпоративні цінності. Я впевнений, що разом з такими мужніми професіоналами нам по плечу найсміливіші проєкти. Адже не можна зупинятися на досягнутому, треба рухатися вперед – це є запорукою успіху, стабільного розвитку підприємства, зокрема, та незламності України у цілому. Головне – щоб якомога скоріше закінчилася війна. ПЕРЕМОГА та МИРНЕ НЕБО – єдине, палке бажання, одне на всіх українців».

Візитівка

«Охтирський хлібокомбінат» має багатющу історію: на його виробничих потужностях у 1955 році почали випікати хліб. З тих часів колектив хлібопекарів пройшов багаторічний трудовий шлях, де були і складні часи випробувань, і здобутки, і перемоги.


У 2015 році Товариство з додатковою відповідальністю «Охтирський хлібокомбінат» (ТДВ «Охтирський хлібокомбінат») очолив Сергій БЕСАРАБ. Він згуртовував досвідчених майстрів-хлібопекарів та визначив головні пріоритети: невпинний розвиток, відмінна якість виробів, які повинні мати неповторний смак домашньої випічки.

Команда нового керівника-власника здійснила докорінну реконструкцію виробництва. У 2016 році новеньке обладнання вдало й упевнено вписалося в історичні приміщення хлібокомбінату, який отримав оновлене гаряче дихання кам’яних печей і потужний стимул до розвитку.
Висока конкурентоспроможність охтирського хліба є результатом щоденної наполегливої праці хлібопекарів. А у 2016 році реєстрація торгової марки «Добрий» втілила у себе квінтесенцію унікальних інгредієнтів, які відомі лише майстрам «Охтирського хлібокомбінату»: традиції та життєвий досвід, душевна доброти та безмежна любов до улюбленої справи.


І дійсно, колектив, який випікає «Добрий» охтирський хліб, красномовно втілює філософію української нації, щедроти селянської душі, її мудрість та переможну силу.

Під час війни, упродовж лютого-березня 2022 року частина працівників, котрі за волею долі залишилися у місті Охтирка, незважаючи на шалені обстріли, пекли хліб! Це був безцінний вклад героїв-хлібопекарів у захист рідного міста-героя Охтирки.

Після деокупації колектив швидко відновив виробництво. У червні 2022 року обсяги готової продукції «Охтирського хлібокомбінату» перевершили довоєнні показники, вона упевнено завойовує аудиторію найвибагливіших споживачів. Сьогодні свіжий, запашний «Добрий» хліб із задоволенням споживають жителі великих та малих міст по всій Україні.


ОХТИРСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ, ТДВ

Адреса:
42700, Сумська область, м. Охтирка, пров. Григорія Чикала, 19.
Телефони:
+38 (066) 8240774
+38 (05446) 23084


ІД

1
Комментариев
0
Просмотров
620
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.