Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Сумчан запрошують на виставку плакатів, створених у 1968 - 2007 рр.

ВС 11 ноября 2013 в 10:00
10 листопада, до дня Незалежності Польщі, "Наша" художня галерея на Псільській Парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії в Сумах та Польський інститут у Києві відкрили виставку «Польська школа плаката та її послідовники».

Ця виставка - це 33 оригінальні плакати на кіно, театральну та загальнокультурну тематику, що були створені 1968-2007 роках.

Автори – класики польського плаката: Роман Цеслевич, Ян Лєніца, Ян Моложенєц, Анджей Поґовський, Стасис Ейдриґевичус, Генрик Томашевский, Вальдемар Свєжи, Францішек Старовєйський та счасні послідовники цієї традиції: Вєслав Вакульський та Віктор Садовський.

Найгучніший розголос Польська Школа Плаката мала у 50-ті – 60-ті роки. Художники, що стояли у витоків цього феномену, новаторськи ввели у плакат засоби живопису – роботу з міцною барвистою плямою та вільне формування мистецького образу. Плакат не лише передав текстову інформацію, але став додатковим коментарем, візуальною інтерпретацією певного переказу за допомогою метафори, символу чи алегорії. До найлоговніших рис Польської Школи Плаката слід зарахувати лапідарність, стриманість форми, іронію та оригінальну типографіку.

Виставка триватиме з 10 листопада по 1 грудня.

Інформація зі сторінки Римсько-Католицької церкви Парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії на "Фейсбук"
0
Комментариев
0
Просмотров
1575
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.