Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

"Стіна" Матвія Вайсберга у Сумах (Фото+інтерв'ю)

ВС 29 ноября 2017 в 17:00
Переглянути експозицію можна до 2 грудня
В Конгрес – центрі СумДУ успішно проходить виставка картин українського художника, активного учасника Майдану Матвія Вайсберга. Його роботи зберігаються у багатьох музеях України, у приватних колекціях різних країн світу. Виставка має промовисту назву «Стіна». Вона присвячена героїзму учасників Майдану та приурочена до Дня Гідності в Україні. Картини розміщені на білій стіні та являють собою інсталяцію із 28 полотен.  На них відтворено  події  Майдану з  січня по  березень  2014  року (з  самого початку і до його закінчення). Художник, який був учасником цих подій,  відобразив силу, мужність, героїзм, відданість людей, які своїм життям відстоювали нашу незалежність.

Серія картин “СТІНА” вже побувала у багатьох містах України, а також у Варшаві та Лондоні. Побачити ці патріотичні полотна  в Сумах можна до 2 грудня цього року, вхід на виставку безкоштовний.

Нам вдалося поспілкуватися з автором представлених робіт  Матвієм Вайсбергом  та  взяти у нього інтерв’ю.

r: Чим саме для вас є Майдан Гідності?
М. В.:
Зміна усвідомлення, яке полягає в тому, що ти можеш змінити країну, зробити її інакшою, вільною, незалежною,  що саме ти вирішуєш, якою їй бути,  а не підстроюєшся  під те життя, яке тобі нав’язують. З’явилось відчуття,  що ти вільна людина. Саме  заради цього ми і  виходили чотири роки тому на Майдан.
    
r: Яке відчуття ви хотіли передати людині при створені цих картин?
М. В.:
Свої відчуття, які передав, бо перші картини, які я малював для мене пахли димом і сльозогінним газом, яким я там подихав, а також горілою гумою і це не тільки моє відчуття, а й всіх людей, які були на Майдані, а також всіх, хто по-справжньому відчуває, зображене на моїх картинах.  

r: Що для вас  означає поняття гідності, яку людину можна вважати  гідною?
М. В.:
Гідна людина - це вільна, шляхетна, добра, незалежна  людина. Такою вона повинна бути в першу чергу, оскільки саме заради цього ми вийшли на Майдан.

r:  Чому ця виставка має назву «Стіна»?
М. В.:
Це моя перша Стіна. Для мене вона  сакральна,  старозаповітна. В моїй майстерні є стіна, де я хотів спочатку розмістити 32 роботи на цю тему, але пишучи картини та переживаючи події тих часів зміг створити лише 28 полотен, які й  представлені на даній виставці.  Стіна – це завжди щось таке більш глибоке, таке як Стіна Плачу, Стіна Надії.  Для кожного відвідувача вона створює своє власне відчуття.

r: Які  події впливають на Вашу творчість, що Вас надихає?
М. В.:
Все що завгодно. Як правило те,  що я побачив власними  очима, те що важливе для кожного.  Іноді щось пов’язане з літературою,  але більш все ж таки  події, в яких я особисто брав участь.

r: Як Ви вважаєте, хто в першу чергу повинен побачити ці картини?
М. В.:
Хто побажає їх побачити.  Я не думав про якусь окрему аудиторію, коли їх створював. Головне для мене,  щоб люди зуміли їх правильно сприйняти і зробити з відображеного на них правильні висновки.
 
Анастасія Літвіненко
44
Комментариев
0
Просмотров
12321
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.