В Конгрес – центрі СумДУ успішно проходить виставка картин українського художника, активного учасника Майдану Матвія Вайсберга. Його роботи зберігаються у багатьох музеях України, у приватних колекціях різних країн світу. Виставка має промовисту назву «Стіна». Вона присвячена героїзму учасників Майдану та приурочена до Дня Гідності в Україні. Картини розміщені на білій стіні та являють собою інсталяцію із 28 полотен. На них відтворено події Майдану з січня по березень 2014 року (з самого початку і до його закінчення). Художник, який був учасником цих подій, відобразив силу, мужність, героїзм, відданість людей, які своїм життям відстоювали нашу незалежність.
Серія картин “СТІНА” вже побувала у багатьох містах України, а також у Варшаві та Лондоні. Побачити ці патріотичні полотна в Сумах можна до 2 грудня цього року, вхід на виставку безкоштовний.
Нам вдалося поспілкуватися з автором представлених робіт Матвієм Вайсбергом та взяти у нього інтерв’ю.
r: Чим саме для вас є Майдан Гідності?
М. В.: Зміна усвідомлення, яке полягає в тому, що ти можеш змінити країну, зробити її інакшою, вільною, незалежною, що саме ти вирішуєш, якою їй бути, а не підстроюєшся під те життя, яке тобі нав’язують. З’явилось відчуття, що ти вільна людина. Саме заради цього ми і виходили чотири роки тому на Майдан.
r: Яке відчуття ви хотіли передати людині при створені цих картин?
М. В.: Свої відчуття, які передав, бо перші картини, які я малював для мене пахли димом і сльозогінним газом, яким я там подихав, а також горілою гумою і це не тільки моє відчуття, а й всіх людей, які були на Майдані, а також всіх, хто по-справжньому відчуває, зображене на моїх картинах.
r: Що для вас означає поняття гідності, яку людину можна вважати гідною?
М. В.: Гідна людина - це вільна, шляхетна, добра, незалежна людина. Такою вона повинна бути в першу чергу, оскільки саме заради цього ми вийшли на Майдан.
r: Чому ця виставка має назву «Стіна»?
М. В.: Це моя перша Стіна. Для мене вона сакральна, старозаповітна. В моїй майстерні є стіна, де я хотів спочатку розмістити 32 роботи на цю тему, але пишучи картини та переживаючи події тих часів зміг створити лише 28 полотен, які й представлені на даній виставці. Стіна – це завжди щось таке більш глибоке, таке як Стіна Плачу, Стіна Надії. Для кожного відвідувача вона створює своє власне відчуття.
r: Які події впливають на Вашу творчість, що Вас надихає?
М. В.: Все що завгодно. Як правило те, що я побачив власними очима, те що важливе для кожного. Іноді щось пов’язане з літературою, але більш все ж таки події, в яких я особисто брав участь.
r: Як Ви вважаєте, хто в першу чергу повинен побачити ці картини?
М. В.: Хто побажає їх побачити. Я не думав про якусь окрему аудиторію, коли їх створював. Головне для мене, щоб люди зуміли їх правильно сприйняти і зробити з відображеного на них правильні висновки.