Музична осінь у стилі бароко. Bach-fest-2017 у Сумах (Афіша+повний анонс)

Наташа Акулова 11 октября 2017 в 16:00
22-й Bach-fest, що розпочинається цього тижня, приготував для шанувальників старовинної музики кілька сюрпризів

Практично всі виконавці цьогорічного Bach-festу відомі сумчанам за своїми попередніми концертами в рамках фестивалю. Всі мали, як прийнято казати, гарну публіку і захопливі відгуки. Тому музиканти із задоволенням повертаються в наше місто, аби подарувати нам високе мистецтво старовинної музики. 6 концертів відбудуться в залі філармонії. Про виконавців, репертуар і «родзинки» музичного свята розповів фундатор і незмінний організатор усіх фестивалів Бахівської музики Орест КОВАЛЬ. 



14 жовтня (субота)



На відкритті фестивалю виступить органіст з Єкатеринбургу Тарас БАГІНЕЦЬ. Харків’янин за походженням, а нині соліст Свердловської академічної філармонії добре відомий сумчанам, це його четвертий концерт в нашому місті.  Він привезе нову концептуальну програму, яку назвав «Бах і Маршан. Історія дуелі, яка не відбулась».  Існує легенда, що свого часу була запланована зустріч-змагання двох видатних імпровізаторів - Луі Маршана і Й.С. Баха, яка мала визначити, хто з них кращий в імпровізації, тобто створенні твору безпосередньо під час його виконання.  Але Маршан ніби злякався програшу і не з’явився.  Тарас Багінець виконає твори  обох композиторів і сам розповість публіці про обставини «дуелі», що так і не відбулась. 

19 жовтня (четвер)



Випускник Варшавської музичної академії ім. Ф. Шопена органіст Міхал МАРКУШЕВСЬКІ вдруге приїздить до нас. Він працює церковним органістом у Євангелістському костелі у Варшаві, де за його ініціативою було відреставровано історичний орган 1900 року створення.  Веде активну концертну діяльність у Європі і за океаном. Родзинкою програми є те, що він не лише виконає класичні твори Баха, Маршана, Гавласа, Франка, а й заграє власні імпровізації. Ми почуємо абсолютно нову музику, яка народиться в стінах філармонії. До речі, можна буде пропонувати теми для імпровізацій з публіки.

Квитки на всі концерти можна придбати у касі філармонії, ТЮГу та у адміністратора заходу. Вартість, як завжди, дуже невисока – від 20 до 40 грн.

21 жовтня (субота)
Знову завітають до нас улюбленці сумчан, блискуче тріо з Києва: Кирило ШАРАПОВ (скрипка), Анна ЩЕРБИНА (віолончель) та Наталія ФОМЕНКО (клавесин). Вони молоді, експресивні і дуже талановиті.  Склад тріо деколи змінюється, і, власне, Кирило ШАРАПОВ вперше приїхав до Сум як заміна одного з учасників, бо той захворів. І він настільки сподобався сумчанам, що тепер вже його запрошують персонально. Музиканти виконають сонати для скрипки, віолончелі та клавесину Верачіні, Перселла, Локателлі, Кальдара, Бібера.  Тут легко прогнозувати успіх і задоволення публіки, тому що експресія виконання, завдяки якій старовинні твори звучали як сучасні і дуже живі, добре запам’яталася нам ще з минулого разу.

30 жовтня (понеділок)



Камерний ансамбль Pracht-Ensemble з Одеси спеціалізується на виконанні давньої музики на автентичних музичних інструментах. Його засновник і художній керівник Андрій ПРАХТ (клавесин) є дуже яскравим музикантом, який  сприймає свій інструмент  не лише як бароковий, а й цілком сучасний, що може звучати навіть із симфонічним оркестром. І грає музикант так яскраво, що публіка в захваті від такого багатого звучання старовинного інструменту. Андрій Прахт і інша учасниця ансамблю Олена РІХТЕР (сопрано) є етнічними німцями і  створюють проекти, які популяризують німецькі музику і культуру. Цей концерт в Сумах відбудеться за підтримки Ради німців України. Інші учасники колективу - Ірина ЛУК’ЯНЧУК (мандоліна) і Андрій МАЛИНИЧ (баритон). Всі разом вони виконають твори Генделя, Баха, Аррігоні, Каччіні та інших.  

31 жовтня (вівторок)



Справжня сенсація цього річного фестивалю - барокова опера «Дідона та Еней». Грандіозний проект об’єднав зусилля величезного колективу: хор, солісти, оркестр – всіх разом 40 учасників,   музикантів зі Львова та Києва. Перша барокова опера в Україні – проект творчого об’єднання”Open Opera Ukraine”.  Диригент Назар КОЖУХАР, який працює в Москві, але народився в Києві, часто приїздить в Україну з лекціями та майстер-класами. І коли він оцінив той потужний прорив, який зробили українські музиканти у виконанні саме барокової музики (а це сталося буквально за останні три роки), він захопився ідеєю здійснити постановку опери англійського композитора Генрі ПЕРСЕЛЛА. Сумам випала честь побачити на сцені одне з перших виконань опери. Крім нас її виконають ще у Києві та Львові. Звісно, сцена філармонії замала для такої кількості артистів, тож виконання буде радше концертним, ніж театральним, до того ж, можливо, прийдеться прибрати перший ряд сидінь у залі, аби розмістити всіх музикантів. Цей же колектив напередодні, 30 жовтня, наприкінці концерту Pracht-Ensemble виконає кілька вокальних творів Букстехуде, і це буде приємним сюрпризом для глядачів, адже в офіційній програмі цього не зазначено.

15 листопада (середа)
На завершення фестивалю виступить камерний ансамбль музикантів з міста Бремен, Німеччина (як їх напівжартома назвав сам Орест Коваль: «Бременські музиканти»). Карін ГІЛЛЕНХАММАР (сопрано), Вікторія КУРИЛОВА (флейта-траверсо), Катерина КУЗЬМИНИХ (гамба - старовинний струнний смичковий музичний інструмент, близький за розміром і діапазоном до сучасної віолончелі) та Йоханнес Лідбергшус (клавесин) виконають програму з творів Букстехуде, Талемана, Генделя та Баха. Троє виконавців вже були учасниками попередніх фестивалів. Карін Гіленхаммар вперше виступить на нашій сцені. Концерт відбудеться за підтримки Посольства ВРН в Україні.

З історії музики: Умовно під музикою бароко розуміють різноманітні  композиторські стилі у Західній Європі, що існували  впродовж 150 років (1600-1750 рр. (рік смерті Й.С.Баха). Головним в цій музиці  є  заглиблене і багатостороннє втілення душевних переживань людини. Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує так званій класичній музиці. Її вершинами зазвичай вважають творчість Й. С. Баха і Г. Ф. Генделя.

 
Олена Приймач
 
60
Комментариев
0
Просмотров
8629
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.