Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Історичне дослідження про долю Кобзаря

ВС 18 сентября 2019 в 13:59
Нещодавно вийшла з друку книга В’ячеслава ПЕТРЕНКА «Известный и неизвестный Шевченко». Літературно-художнє видання має цікаву концепцію й розкриває Тараса Григоровича як всебічно обдаровану особистість. «Поет, прозаїк, художник, філософ, мислитель – це далеко не всі його таланти та іпостасі, де він досяг найвищих вершин майстерності. Тарас Григорович мав визнання від царського уряду, його шанували сучасники-однодумці з мистецького оточення. Визначально, що творчість великого українського пророка залишається актуальною. Його безсмертні рядки з поеми “Кавказ”: “Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!” надихали захисників Майдану, а нині зміцнюють дух війська на Донбасі», - відзначає В’ячеслав Петренко та визнає, що у ході написання книги дізнався низку нових, цікавих фактів про долю Кобзаря, хоча шевченківською тематикою займається упродовж тривалого часу. Так, у книзі опублікована маловідома версія  автобіографії Тараса Григоровича, де збережені його автентичні стиль, орфографія.

Звичайно, сум’янам буде цікаво відслідкувати шляхи та місця перебування Кобзаря на історичній території нашого краю. Це перша спроба під однією  обкладинкою зібрати й  систематизувати усю шевченківську географію Сумщини, яка надихала митця на створення геніальних поетичних, прозових творів, художніх замальовок.  У різні періоди життя Тарас Григорович відвідав Охтирщину, Котопщину, Глухівщину, Роменщину, Кроловеччину, про що є відповідні краєзнавчі розвідки.

Книга розрахована на широку читацьку аудиторію, а захопливий інтригуючи-детективний  нюанс, закладений у самій назві книги «известный и неизвестный», сприймається як заклик до діалогу з молодим  поколінням українців – активною  та прогресивною  частиною «community».

«Електронно-інтернатна інформатизація наступає та вихолощує наше суспільство, але книга залишається винятковим й незамінним  носієм знань і мудрості. Важливо залучати молодь до активного читання літератури, бо широкий світогляд, знання озброюють впевненістю у власних силах та цілеспрямованістю. І як тут не згадати безсмертні шевченківські рядки: «Учітеся, брати мої!  Думайте, читайте…», – резюмує автор нового презентованого видання В’ячеслав Петренко.


Автор літопису про Тараса Шевченка
В’ячеслав ПЕТРЕНКО – кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, Академік інженерної академії України. В’ячеслав Юрійович упродовж 20 років очолює колектив одного з провідних медичних закладів міста – КНП «Клінічна лікарня № 5» Сумської міської ради.

Точка зору
Своїми думками про книжну новинку ділиться сум’янка, приватний підприємець Галина МОСКАЛЕНКО:
«Людина, яка не цікавиться історією свого роду, свого народу і своєї рідної землі, схожа на перекотиполе: рослину без коріння. А людина, яка духовно проростає в історію своєї батьківщини, схожа на міцне дерево із сильним корінням, гарним цвітінням та багатими плодами. Така людина обов’язково допомагатиме духовно зростати іншим людям, особливо молоді, створюючи для цього діючі інструменти – наприклад, чудові історичні книги.

Саме такі слова можна сказати про В’ячеслава Юрійовича Петренко та про його нову книгу «Известный и неизвестный Шевченко». Книга написана російською та українською мовами, бо історична правда в тому, що спілкувався та писав Тарас Григорович і російською, і українською мовами, вважав себе малоросом, проживав у різних містах тодішньої царської Росії, мав друзів серед різних прошарків населення. Автор підкреслює всесвітню славу нашого Кобзаря та надає нам можливість пишатися тим, як цінують Т.Г. Шевченка у всьому світі, включивши до книги фото пам’ятників Кобзарю не тільки в Україні та Росії, а й у різних куточках світу.

Книга вражає кількістю історичних, архівних документів, які підтверджують правдивість біографії Тараса Григоровича, в т.ч. і маловідомі фотографії самого Кобзаря. Дізнаємося про деталі складних поворотів в його нелегкій долі, про його самотність та про геніальну обдарованість… Окремі розділи книги присвячені розкриттю ще одного таланту Т.Г. Шевченка – таланту художника, який глибоко розуміє життя. Дякуючи авторові, у читача з’являється можливість побачити фото унікальних картин Тараса Григоровича різних періодів життя, в т.ч. і таких, які більшість з нас побачить вперше.

Звичайно, мені дуже цікаво було читати про перебування Кобзаря на Сумщині, про його друзів з Сумської губернії та побачити фотографії картин, написаних під час перебування на Сумщині. Взагалі, ця захоплююча книга є результатом справжнього історичного дослідження біографії та творчої спадщини Т.Г. Шевченка, тому і список використаних джерел такий великий…

Під час читання в мене не раз виникало відчуття, як мало я все-таки знала про Тараса Григоровича Шевченка до цієї книги. Тому щиро дякую В’ячеславу Юрійовичу за справжній дивотвір – такий чудовий подарунок для всіх, хто хоче знати більше про історію свого народу! І додам ще подяку видавництву за те, що книга надрукована у гарному форматі на якісному папері, тобто форма відповідає змісту.

36
Комментариев
0
Просмотров
8938
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.