Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Феєрична «Ніч Музеїв» відбулась у Сумах

Наташа Акулова 18 мая 2016 в 17:00
Усі поціновувачі мистецтва мали змогу відвідати виставки у музеях та галереях, а також побувати на театральних та «підвальних» перфомансах
«Ніч музеїв» у нашому місті пройшла вдруге і з величезним успіхом.

У порівнянні з минулим роком у двічі збільшилась кількість локацій та у рази – кількість відвідувачів. Приємно-несподівано погодились на участь будинок-музей А.П.Чехова, Художній музей та театр ім. М.С.Щепкіна з блискавичним етюдом з вистави-перформанса «Шинель» open-air. Очікувано приєдналась галерея «Академічна» з виставкою «Etiuda? Етюд”.

 
БУДИНОК-МУЗЕЙ ЧЕХОВА.
Дощ не дозволив грати музикам.
Але екскурсія була захоплююча,
і відвідувачі довго не хотіли розходитися

На жаль дощ не дав можливості для запланованих виступів камерного ансамблю «Ренесанс», хореографічного колективу «Артес» та бенду «Джаз-Тарас».
 


Приємно було побачити серед учасників Майстерню квітів «Древо желаний» - першу комерційну структура, яка взяла участь в Ночі Музеїв в якості галереї. Господарі квіткового куточка порадували гостей не тільки елегантною виставкою Наді Білокур, але і музичним виступом Марії Грищенко та Надії Запорожець.

https://youtu.be/SmKcWRomoKk


Не дивлячись на дощ, долучитись до мистецтво виявило бажання багато людей.

ЧЕРГА ЗА МИСТЕЦТВОМ.
Перфоманс у підвалі
Сумської міської галереї
викликав неабиякий ажіотаж.
Потрапили не всі бажаючі,
а ті, хто був – залишилися вражені.
Дяка Марині ФЕНОТІ
та
Поліні КОРОБЕЙНІКОВІЙ

На відвідувачів цієї Ночі чекали Краєзнавчий музей з інтерактивною презентацією «Життя, розгорнуте на хустці», виставкова зала Національної спілки художників України, Ігор Швачунов з фото-проектом «Привиди старого міста» у «Філантропі».

ІНКОЛИ ВОНИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ.
Фотопроект Ігора ШВАЧУНОВА
націлений привернути увагу
сумських можновладців
до руйнування історичних пам’яток
міста і області

Галерея актуального мистецтва «АкадемArt» показала проект «Геометрія простору» від учасників ленд-арт симпозіуму «Простір Покордоння», проект «Лінія Червоним» Римми Міленкової та відео-версію проекту Сергія Якуніна «Люфтпауза». Одразу три події також запропонувала Сумська міська галерея: останній день виставки живопису Ірини Проценко, гобелени від Олексанра Федоренка та проект «Предчувствие» Марини Феноти та Полінки Коробейник. Проект «Предчувствие» пройшов у невідомій до цього частині міської галереї – підвалі.

ТЕАТРАЛЬНИЙ ПЕРФОМАНС.
Сходинки театру ім. Щепкіна
тієї ночі стали сценою
для артистів балету,
які зачаклували сумчан уривком з
вистави «Шинель»

Від локації до локації рухалася велика, дуже велика кількість шанувальників мистецтва. В більшості місць навіть з’являлись черги. Цікаво, що було багато молоді. І майже не було п’яних і обкурених. Це була чудова ілюстрація: Суми – місто з великими культурними традиціями і бажанням активного сучасного мистецького життя. До речі, напишіть мені в лічку, чи бачив хтось на заході очильників міста або області, керівників управлінь та департаментів культури, засракулів*.

Неймовірно насиченою була програма у дворі римсько-католицького костелу Благовіщення Пресвятої Діви Марії, куди глядачі потрапили після десяти годин вечора.

Перформанс “Відображення”
від Наді Білокур -
ультрафіолетовий живопис
під відкритим небом -
глибока філософія

Іінформаційні планшети з життя Івана Павла ІІ – Папи Римського та фотографії «Магічний Люблін» Макса Скшичковськего були розміщені на огорожі, перформанс “Відображення” від Наді Білокур у темряві біля стін храму, виставка живопису Валерія Шкарупи у галереї «Наша», що розташована в підвалі церкві і напри кінець, віртуальна виставка Антона Дубодєлова на стінах занедбаної садиби Богдановича .

КИЇВСЬКИЙ ГІСТЬ.
Нарешті рідне місто
художника Валерія ШКАРУПИ (нині киянина)
мало змогу познайомитися
з його неперевершеною творчістю

«Ніч Музеїв» закінчилась у тій же занедбаній садибі Богдановича.