Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах проходить "Тиждень бібліотек"

ВС 28 сентября 2021 в 16:32
Бібліотека СумДУ проводить Тиждень бібліотек (27 вересня - 1 жовтня), протягом якого кожен охочий може стати щасливим власником читацького квитка….безкоштовно! Бібліотека СумДУ - це культурні та інформаційні простори, створені арт-інсталяції, зони chill-out, VR-візуалізації, кінозал, потужне технічне оснащення і багато інших надсучасних зручностей.

Які асоціації виникають у тебе, коли ти чуєш слово «бібліотека»? Тиша, приглушене світло, столи із зеленими лампами, запах пилу та книг, купка поодиноких читачів-ботанів, і, звісно, головний атрибут – сувора бібліотекарка в окулярах з товстими лінзами, яка за несміливий «чих» пронизує тебе поглядом та залізним голосом гримає: «Тииишааа має бути в бібліотеці!». Запевняємо: такі стереотипи назавжди зникають у кожного після відвідування бібліотеки СумДУ.

Маємо привабливу пропозицію для тебе - відсвяткувати разом наше професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек (30 вересня). Проте нам здається, що для святкування одного дня якось замало, тому ми організовуємо Тиждень бібліотек (27 вересня - 1 жовтня), протягом якого кожен охочий може стати щасливим власником читацького квитка….безкоштовно! Для цього потрібно просто прийти до Центральної бібліотеки (вул. Римського-Корсакова, 2), прихопивши з собою документ, що посвідчує особу. Також ти можеш стати учасником різноманітних заходів протягом тижня. Програма заходів.

З читацьким квитком зможеш відвідати будь-які наші інформаційні корпуси – Бібліотечно-інформаційний центр (вул. Римського-Корсакова, 2; окремий корпус), Бібліотеку Медичного інституту (вул. Санаторна, 31) та Філію бібліотеки (Покровська, 9/1). Ти обираєш саме ту, якою тобі комфортніше користуватися або яка найближча.

Така велика й провідна інституція очікувано має й дуже потужний фонд. Він за змістом універсальний та багатогалузевий і охоплює видання від початку XVI ст. до сьогодення. Серед іншого тут і факсимільне видання Пересопницького Євангелія, і захалявна книга поезій Тараса Шевченка 1850-го року видання, і видання  української діаспори, подаровані партнерами з Бібліотеки Конгресу США, і сучасна навчальна та наукова література, й інтригуючі бестселери щойно з друку, і книги із саморозвитку, й аудіокниги. Цей перелік можна продовжувати і далі.

Нас активно підтримують благодійні та громадські організації, бізнес-спільнота, провідні ІТ-компанії, бо інвестувати в інформацію та розвиток неабияк перспективно.

Ми не втомлюємося генерувати ідеї та втілювати в життя нові проєкти. Нам подобається йти вперед, бо рух – це життя. Як енерджайзери разом трансформуємо нашу Бібліотеку, модернізуємо простір, змінюємо наповнення відповідно до потреб сучасного світу. Наші користувачі – це і є наша мотивація! Саме для вас ми вигадуємо віртуальні квести; проводимо арт-виставки та значну кількість святкових та громадських заходів, екскурсії «Музеєм історико-краєзнавчих досліджень» та «Музеєм грошей»; створюємо  інтерактивний креативний простір Коворкінг «УніверCity» з арт-зоною, зоною фізичного навантаження та відпочинку, простором для командної та індивідуальної роботи. До речі, ти можеш скористатися послугою бронювання приміщень на потрібну дату для проведення власних заходів, зустрічей, конференцій, майстер-класів.

А, можливо, бажаєш пройти навчання на освітній онлайн платформі Дія. Цифрова освіта, але є невпевненість, як це зробити. Ми допоможемо і у цьому, адже Бібліотека СумДУ стала офіційним хабом Національного проєкту Дія. Цифрова освіта. Усі охочі можуть пройти навчання та опанувати цифрові навички на платформі  в читальних залах бібліотеки, а наші консультанти завжди допоможуть при виникненні питань.Будь активним, сміливим, приєднуйся до наших проєктів.

Життя у стилі ЕКО, Zero Waste, ресайклінг … якщо ці слова для тебе не порожній звук, приєднуйся до нашої еко-родини та розпочнімо співпрацю у цьому напрямку. Ми вже встановили 35 контейнерів для сортування відходів, налагодили партнерські відносини з ГО "Україна без сміття", "Батарейки, здавайтесь!", "Зелений птах", з радістю беремо участь у різних екологічних акціях, розробляємо та поширюємо відкриті освітні ресурси. Разом ми – сила! Піклуйся про цей світ разом з нами!

Активно впроваджуємо проект «СумДУ на сторінках Вікіпедії». Спитаєш навіщо? Відповідь проста! Розповісти про особистостей нашого університету. Наразі ми йдемо далі – хочемо розповісти про видатних особистостей нашого міста. Маєш ідею, хто це може бути? Чи знайомий з людиною, яка здійснила прорив у певній галузі і гідна потрапити до Вікіпедії, а її ім’я досі невідоме громадськості, то одразу повідом нам. Існує складний набір правил та практик щодо розміщення матеріалів до Вікіпедії. Щоб не заглиблюватися в них, ми зробимо все за тебе.

На базі бібліотеки щочетверга (з 15-00) працює Міжнародний клуб "International Club for Students". Радо запрошуємо студентство інших навчальних закладів долучатися до цієї чудової ініціативи та в комфортному просторі нашої бібліотеки удосконалити свої знання англійської мови. Приходь, спілкуйся з носіями, дізнавайся про життя та звичаї іноземців, заводь нові знайомства, отримуй безліч позитивних вражень!

Якщо творчість – це твоє друге "Я"? Полюбляєш креатив? Не уявляєш своє життя без фотографії, малювання, вишивки, ткацтва, графіки та інших проявів своєї талановитої душі – тобі терміново потрібно до нас! Принось свої роботи й ми створимо твою персональну виставку, яку побачить величезна кількість майбутніх фанів!

Немає творчих робіт… але є прагнення розповісти про свої досягнення у певній сфері, поділитись досвідом та знаннями, провести майстер-клас – ми радо організуємо приміщення та аудиторію (школярі, студенти, викладачі). Ми завжди відкриті до співпраці. Бібліотека СумДУ – це світ нових можливостей.

 
39
Комментариев
0
Просмотров
1209
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.