Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Відповідальність за вчинення протиправного діяння під впливом фізичного примусу

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції 17 мая 2022 в 08:49
З початку повномасштабної війни стало зрозуміло, що окупанти не гребують особливо жорстокими методами впливу на українців. Зокрема, мова йде про фізичний примус, коли людина безсумнівно розуміє протиправність своїх дій, але не може їм запобігти.
Наголошуємо, якщо особа не могла керувати своїми діями під впливом фізичного примусу, тобто не могла самостійно приймати рішення, відповідальність ВИКЛЮЧАЄТЬСЯ.
Проте, якщо особа зберігала можливість керувати своїми діями в умовах фізичного примусу – питання кримінальної відповідальності вирішується відповідно до положень статті 39 Кримінального Кодексу України («Крайня необхідність»). І вже тоді примус може розглядатися як пом’якшуюча обставина.
Нагадаємо: фізичний примус – це застосування до особи фізичного насильства з метою примушення її до вчинення або невчинення певних протиправних дій всупереч її волі.
Для отримання юридичної консультації ви можете звертатися до контактного центру системи надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

 
0
Комментариев
0
Просмотров
1088
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.