Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

ВЕЧІР–ЗУСТРІЧ ВІЙСЬКОВОГО ІСТОРИКА ОЛЕГА КОРНІЄНКА в Сумській обласній науковій бібліотеці

Тетяна Грищенко Піар-офіс бібліотек Сумщини
Тетяна Грищенко Піар-офіс бібліотек Сумщини 20 ноября 2018 в 22:35
19 листопада свій 50-річний ювілей у колі друзів відзначив український військовий історик, краєзнавець, публіцист і громадський діяч, голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, ветеран російсько-української вiйни, воїн-доброволець полку спеціального призначення «Азов» та 117-ої Сумської обласної бригади Територiальної оборони Олег Миколайович Корнієнко.

На творчу зустріч до Сумської обласної наукової бібліотеки прийшли друзі ювіляра, побратими, колеги-дослідники-науковці, шанувальники історїї, інтелігенція.

Сфера наукових зацікавлень ювіляра — козацька доба, історія України І половини XX століття. Ініціатор упорядкування українських військових поховань XVII-ХХ століть на Сумщині.

Автор фундаментальної монографії «Сумський слобідський козацький полк 1659—1765» та ілюстрованого довідника «Зруйновані храми Сумщини», інших дослідницьких праць.

В режимі скайп-зв’язку із Лондона до зібрання приєднався  український історик, земляк Геннадій Іванущенко. ВІн відзначив: "Олег Корнієнко - це явище, він відкрив плеяду невідомих імен, цілу низку забутих подій. Плідна праця. Олег Миколайович - реальний приклад для наслідування. Зі зброєю в руках пішов захищати Україну. Дослідник, воїн, захисник. Такі велетні рухають історичну науку"
 
Науковець В.Артюх : "Ювіляр докладає багато зусиль до конструювання національної пам'яті Сумщини. Історик, який бореться за українську Україну".

С.П'ятаченко наголосив, що на таких постатях тримається гуманітарна сфера. Подвижник-одинак. Не кабінетний історик.Не тільки досліджує, але і творить історію.
Слово про ювіляра тримали М.Михайліченко, секретар сумської організації Національної спілки краєзнавців України, Олег Ольшанський, журналістка і волонтер Тетяна Голуб.

Привітав ювіляра і лебединський козак Борис Іванович Ткаченко.
Потім слово взяв ювіляр. Ось тоді і розкрився маститий військовий історик, дослідник, ЛЮДИНА. До речі, вступив до істфаку педагогічного інституту з третього разу. Закінчив інститут з відзнакою. Три роки працював у школі. Багато зі старшокласників стали достойними людьми.

У 1993 році з Г.Петровим на могилі Сірка присягнулися відродити українське козацтво, справжнє, не бутафорське. Відродили. Перші святкування Конотопської битви. Встановлення хреста на місці козацької могили в селі Михайлівці Лебединського району, на місці страти українських козаків у 1708 році після знищення Батурина.

Щодо невиданого: серйозна монографія "Невідомий Руднєв..." чекає свого виходу.

Книги історика, що надійшли у бібліотеку, чекають на свого серйозного читача у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Сумської обласної наукової бібліотеки.
 
3
Комментариев
0
Просмотров
256
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.