Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

ПОЕТИЧНО-КРАЄЗНАВЧИЙ СКАЙП-МАРАФОН до 80-річчя утворення Сумської області.

людмила яценко
людмила яценко 15 марта 2019 в 15:27
14 березня 2019 року в рамках літературного клубу «Дивослово» у актовій залі Сумської обласної наукової бібліотеки пройшов поетично-краєзнавчий скайп-марафон «Хай в серці кожної людини живе любов до Батьківщини» присвячений 80-річчю утворення Сумської області.
Напередодні Всесвітнього дня поезії бібліотекарі відділу абонементу організували поетичний міст, який з’єднав за допомогою скайпу поетів з різних регіонів Сумщини. На скайп-зв’язок вийшли бібліотеки міст Ромни, Конотопу, Охтирки та Білопілля.
В поетичних читаннях перед слухачами виступили автори для кого Сумщина – мала Батьківщина, що дає життєву силу й наснагу. У кожного з них було п’ять хвилин для того, щоб освідчитися у любові до свого рідного краю. Хтось читав більше віршів, хтось – менше, але твори всіх без виключення авторів знайшли свій відгук в аудиторії.
Першими розпочали марафон сумчани. Член національної спілки письменників України, очільниця Сумської організації Національної спілки письменників України, чарівна сумська поетеса, яка возродила та очолила молодіжну літературну студію «Зажинок» - Тамара Миколаївна Герасименко привітала учасників скайп-марафону з наступаючим Всесвітнім днем поезії та наголосила на тому, що така форма спілкування немає кордонів та відстані. До неї приєдналися керівник літературної студії «Літера» Віталій Меланич, талановиті поетеси Світлана Петренко та Ірина Булахова, яка доречі була переможницею поетичного фестивалю «Ми - Суми» 2018 року. Музичним подарунком для учасників була пісня «Річка» на слова Тамари Герасименко у виконанні автора музики, керманича Сумського клубу авторської пісні «Булат» Ігоря Добровольського.
Естафету підтримала бібліотека міста Конотопа. Ірина Козлова - поетеса автор трьох поетичних збірок, численних публікацій у альманахах, періодиці та інтернет-виданнях, член Національної спілки письменників України, керівник літературної студії «Джерела» з 1993 року, прочитавши свої поезії побажала подальшої співпраці, обміну літературними здобутками та частішого спілкування. Свої вірші також декламували - Микола Матвійчук - автор численних прозових та поетичних збірок, член Національної спілки журналістів України, лауреат премії імені Олександра Лазаревського, відмінник освіти України та Федір Рижий, місцевий письменник, член літературної студії «Джерела».
Місто Охтирка невеличке, але воно має глибокі історичні корені. Тут завжди зберігався особливий дух громадсько-культурного, мистецького, літературного життя. Для участі у поетично-краєзнавчому марафоні бібліотекарі запросили Члена спілки письменників України поетесу Ніну Багату та талановитих поетес Тетяну Акименко, Олену Полякову, Галину Чехуту.
Літературна скарбниця Білопільщини була представлена яскравими, талановитими, молодими літераторами, постійними учасниками відкритих літературно-мистецьких конкурсі для дітей та молоді Тетяною Костюченко, Юлією Яковлєвою та Ольгою Трачук.
Бібліограф Роменської районної бібліотека імені Йосипа Дудки Неля Кубатко розповіла про свій мальовничий край зі славетною тисячолітньою історією, віковими традиціями, талановитими і працьовитими людьми. Поетичні твори про рідний край декламували для учасників -
Тетяна Лісненко, поетеса, громадська діячка, член Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, конгресу літераторів України, лауреат літературної премії ім. Павла Ключини, голова ГО «Літературне об’єднання «ДИВОСЛОВО» та
Любов Шемчук, поетеса, член Спілки письменників України, дипломант 17 –го Міжрегіонального фестивалю «Время Визбора» у номінації «Поезія» (м. Харків, 2018р.) Автор трьох поетичних збірок.
Учасники поетично-краєзнавчого марафону висловити щирі слова вдячності за можливість ще раз доторкнутись до поетичного слова та побажали успіху всім присутнім майстрам і шанувальникам поезії.

 
0
Комментариев
0
Просмотров
143
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.