Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Творці слов'янської писемності – брати Кирило і Мефодій – проповідники вчення Христа

Светлана Антонова
Светлана Антонова 23 мая 2019 в 14:12
Творці слов'янської писемності –
брати Кирило і Мефодій – проповідники вчення Христа 
 

До Дня слов'янської писемності та культури

24 травня  в Україні  відзначається День слов’янської  писемності та культури.
 
     Сьогодні ми вкотре приділяємо серйозну увагу нашій духовності, одвічним культурним цінностям, шукаємо опору в слові.
Цей день символізує історичне та просвітницьке значення спадщини слов’янських першовчителів у здобутку національної культури, засвідчує повагу міжнародної спільноти до внеску слов’ян в скарбницю світової цивілізації. Вшановуючи пам’ять братів-просвітителів, проповідників православ’я Кирила і Мефодія, ми звертаємось до глибинних основ української писемності та духовності – могутнього джерела сили і життєздатності української нації.

     Заслуга Кирила і Мефодія в історії культури безцінна: 
                              
• по-перше, Кирило у 863 році розробив першу впорядковану слов’янську азбуку, а цим поклав початок розвиткові слов’янської письменності;       
• по-друге, Кирило і Мефодій переклали з грецької мови багато книг, що стало початком формування старослов’янської мови;
• по-третє, Кирило і Мефодій протягом багатьох років провели серед західних і північних слов’ян.  Таким чином вони сприяли поширенню грамотності серед цих народів.

     Святі Кирило та Мефодій показали і сучасникам, і майбутнім поколінням , що лише невтомна просвітницька праця, освячена християнською любов’ю, дає щедрі плоди , які здатні служити людям тисячоліття. 

     У День слов’янської писемності та культури ми засвідчуємо найдорожче – визнання і шану нашим просвітителям – і кажемо: «Вічна пам’ять і вічна слава братам».

     До Дня слов’янської писемності та культури для користувачів Сумської ОУНБ відділом періодичних видань проведений бібліомікс «Творці слов'янської писемності – брати Кирило і Мефодій – проповідники вчення Христа», де представлена інформація з часописів бібліотеки.

Катерина Близнякова
Сумська ОУНБ


 
7
Комментариев
0
Просмотров
570
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.