Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Освіта в умовах децентралізації

СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 30 октября 2020 в 11:21
 Освіта в умовах децентралізації.

   Слово «децентралізація» дедалі голосніше та впевненіше лунає в нашому повсякденному житті. Децентралізація – це  передавання значних повноважень і бюджетів від центрального управління об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Її запровадження в масштабах країни не може стосуватися лише однієї сфери людської діяльності чи одного регіону. Не оминула вона й сферу освіти.

   Передавання ресурсів на місцевий рівень змогло допомогти Україні відійти від попередньо сформованої освітньої політики. А це зумовило підвищення якості освіти, особливо в більш віддалених районах. Зараз ОТГ  повинна  забезпечити свою територію школами, які мали б якісне освітнє середовище та були б оснащені всім необхідним для повноцінного навчання учнів. Такі нові школи, які забезпечують школярів якісною освітою, почали називати опорними школами. Це найбільші та найпотужніші заклади загальної середньої освіти в певній місцевості. У них навчаються, окрім учнів, які й до того вчилися в цій школі, ще й діти з інших найближчих сіл і містечок.

   Освітня децентралізація передбачає створення рівних умов здобування якісної освіти в міських і сільських школах. Концентрація ресурсів і найкращих учителів в одному місці спрощує доступ до якісної освіти для сільських учнів. Це дасть дітям однакові шанси на доступ до знань. Сільські учні зможуть конкурувати з міськими під час складання ЗНО, вступу  до закладів вищої освіти різних рівнів, прийому на роботу тощо.

   Відбір опорної школи відбувається  за допомогою конкурсу. Це дає змогу забезпечити прозорість процедури. Також у кожній області можуть бути власні критерії відбору. Наприклад, результати ЗНО, кількість переможців і  призерів олімпіад та конкурсів.

   Децентралізацію в освіті багато хто може побоюватися або навіть не приймати. Багато хто може її підтримувати та сприяти їй. Але все це  не скасовує важливості  та нагальної потреби змін якості навчання  дітей. Тож не варто остерігатися змін. Краще якнайшвидше їх очолити.

   А як це краще зробити ви можете дізнатися зі сторінок газети «Директор школи»  № 2, за 2020 рік. Тема цього номера  часопису – децентралізація в освіті.

 Ніна Лугина, провідний бібліотекар Сумської ОУНБ


 
6
Комментариев
0
Просмотров
1602
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.