Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Круглий стіл «Медіа і демократія. Свобода, етика і відповідальність»

Светлана Антонова
Светлана Антонова 28 февраля 2019 в 12:26
     Вбачаючи роль бібліотеки у формуванні медіаграмотності користувачів, якісно нового рівня політичної культури громадян, їхньої суспільної активності, працівники відділу періодичних видань Сумської ОУНБ 27 лютого провели круглий стіл «Медіа і демократія. Свобода, етика і відповідальність»

     На нього були   запрошені  журналісти, серед яких працівники радіо, газет, інтернет видань, а також науковці, експерти, представники громадських організацій та координатори виборчих програм.

     «Медіа змінюють нашу реальність. У бібліотеки, як центру громади, відкриваються перспективні напрямки в обслуговуванні користувачів та популяризації літератури за допомогою сучасного медіапростору», – так розпочала круглий стіл Валентина Кальченко, завідуюча відділом періодичних видань обласної бібліотеки.

     Про моделі взаємодії влади та мас-медіа присутніх проінформувала Наталія Калініченко, голова громадської організації  «Асоціації ЗМІ Сумщини», редактор газети «Білопільщина», депутат Сумської обласної ради. Саме влада, з її точки зору, здатна забезпечити вільне право громадян на отримання інформації з різних джерел,  публічне висвітлення всіх ідей і думок.

     З метою впливу на масову свідомість у медіапросторі використовуються маніпуляції, які здійснюють психологічний вплив на суспільство засобами медіа.  Про інформаційні фільтри як спосіб протистояння цьому явищу, поділився доктор наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, член Національної спілки журналістів України, регіональний експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика, Володимир Садівничий. Він також наголосив, що не менш важливими є і професійні стандарти в журналістиці, адже саме через ЗМІ передається інформація, яка формує наше світосприйняття.

     ЗМІ відіграють ключову роль у реалізації принципу гласних виборів, для чого важливою є доступність «мас-медіа» до отримання достовірної інформації про хід виборчого процесу. З роботою мас-медійників під час виборів учасників круглого столу ознайомили Олексій Захарченко голова Сумського прес-клубу, регіональний представник Інституту масової інформації та Наталія Лебедь, прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області.

     Про відповідальність журналіста під час висвітлення військових подій доповіла гостя з Києва журналістка, ведуча Громадського радіо Валентина Троян.

     Особливості роботи журналіста в інтернет-виданні розкрила Олександра Токар, інформаційний менеджер СОГО «Клуб Шанс». В її виступі йшлося про етику, кібербулінг та відповідальність журналіста за інформаційний зміст публікацій.

     Наталія Єсіна, координаторка правопросвітнього напряму приймальні УГСПЛ на Сумщині відзначила, що н
абуті знання та навички допоможуть в формуванні якісно нового рівня політичної культури та довіри до ЗМІ.

     За результатами обговорення учасники круглого столу відмітили актуальність, корисність та важливість теми, яка була обрана для дискусії. 

 
5
Комментариев
0
Просмотров
557
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.