Микола Аліфанов: “Коні для мене — то велика розрада, а без підтримки дітей я не уявляю свого життя”

Топ-50 - 2016: результати Рейтингу найкорисніших та найважливіших людей Сумщини та їх справ за 2016 р.
ВС 03 марта 2017 в 16:14
У 2016 році Федерацію кінного спорту Сумщини очолила людина, яка вже багато років живе життям єдиної в Україні кінноспортивної школи, що працює у м. Суми. Микола Аліфанов впевненими кроками змінює ситуацію, що склалася у школі, підтримує фінансово і морально. Чи не вперше за історію існування кінноспортивної школи її резерви були поповнені 14 молодими скакунами. Що це змінить і як буде розвиватися цей унікальний для України і затребуваний серед діточок спорт, розказує головний його опікун Микола Аліфанов: “Було важко отримати цих коней, до цього долучилося дуже багато людей, довелося вирішувати питання через міністерство, але нам вдалося зробити такий значущий вклад у розвиток школи. Уявіть собі, що на 180 діточок, які приходять займатися до цієї школи, є тільки 27 коней. Звісно, вони розділені на групи, але то дуже важко повноцінно тренуватися. Ми отримали 14 спортивних коней 2-4 років із Александріївського кінного заводу. Всі тварини вже поділені між дітьми і починають тренувати наших маленьких спортсменів”.

Такого значного поповнення кінного складу спортивна школа не пам'ятає. На сьогодні залишається чимало невирішених питань. Цього року скорочено на 30% фінансування закладу. І це тільки витрати на комунальні послуги і на зарплати тренерів. А що говорити про тварин, адже коні потребують капітальних вкладень: їх треба годувати, лікувати, тренувати, проводити профілактику і придбати амуніцію. Сьогодні все це робиться за рахунок благодійної підтримки. “Чому я це роблю? Хотілося, щоб ці діти, які так радісно опікуються тваринами, із завзяттям займаються спортом, могли присвячувати себе тренуванням, могли спілкуватися з кіньми, щоб не відбити у них цю любов. І допомогти вижити школі і всьому нашому колективу. Дякую, що ми маємо хоч якесь фінансування, бо ми маємо унікальну на сьогоднішній день в Україні школу. Ми маємо маленьких зірочок, які показують серйозні результати на Всеукраїнських змаганнях. Наші діти виборюють перші місця у триборстві, конкурі чи виїздці. Але наскільки важко підготувати хоча б одну дитину до таких змагань”, - говорить Микола Іванович.

За підсумками минулого року сумська кінноспортивна школа може похвалитися доволі активною турнірною діяльністю. Один із важливих заходів - чемпіонат “Юні кавальєри”, який проходив у кілька етапів, став видовищним для глядачів і дуже важливим для учнів школи. Маленькі наїзники мали змогу випробувати свої сили на перших у житті змаганнях, більш дорослі спортсмени муштрували свої навички у боротьбі з товаришами. Відчути дух змагання для цього спорту дуже важливо. А ще був Чемпіонат області. Окрім того, сумські дітлахи брали участь у виїзних змаганнях. Організацією цього важливого напрямку роботи школи, його фінансовою підтримкою займалися виключно спонсори. Микола Аліфанов допомагав у організаційних питаннях, із смачними призами і цінними для кожного учасника грамотами і медалями. А ще годував малечу попри дощ чи сніг смачним обідом - його фірмовим кулішем. “Без підтримки школі просто не вижити, а я б дуже не хотів втрачати такий важливий для патріотичного виховання нашої молоді оазис. Коні — це не просто тварини, вони виховують дітей, комусь вони навіть допомагають одужати, комусь адаптуватися, комусь просто знайти нових друзів”, - говорить Микола Аліфанов.

Ця людина вже давно займається благочинністю. Допомагає він не тільки кінноспортивній школі, а й діткам, які обрали для себе здоровий спосіб життя, захоплюються силовим спортом чи боротьбою. Він піклується про храми, монастирі. Ще одним важливим напрямком його підтримки є дитячий будинок. Сюди він приїздить із подарунками і смаколиками для маленьких сиріт. “Я намагаюся допомагати кожному, хто веде здоровий спосіб життя. Я цим живу і отримую від цього задоволення. Я без того вже не можу”, - говорить меценат.

ІД

15
Комментариев
0
Просмотров
1752
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.