Державне підприємство "Кролевецьке лісомисливське господарство": ліс — то безцінне багатство нашої країни

Топ-50 - 2016: результати Рейтингу найкорисніших та найважливіших людей Сумщини та їх справ за 2016 р.
ВС 03 марта 2017 в 15:07
Ліс — то безцінне багатство нашої країни, то скарб, який потребує догляду, примноження та піклування. Із року в рік працівники Кролевецького лісомисливського господарства бережуть і примножують ліси, піклуються про тварин і розвивають інфраструктуру, модернізують виробництво підприємства.

Мальовничий край

Кролевецьке лісомисливське господарство створене в 1936 році. Воно розташоване у північно-західній частині Сумської області на територіях Кролевецького, Глухівського та Путивльського адміністративних районів. До складу території лісгоспу входять 5 лісництв: Хрещатинське, Грузчанське, Дубовицьке, Кролевецьке, та Ярославецьке. Загальна площа - 21267 га, з яких покрито лісом 18827 га, що складає 89,8%. 2136 га – 10,2% - це не лісові землі: дороги, просіки, рілля, сіножаті, водойми, інше.

Кролевецьке лісомисливське господарство — це майже 228 га лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення: заповідні лісові урочища, пам’ятки природи, заказники. Лісгосп проводить невиснажливе лісокористування. У 2016 р. було заготовлено ліквідної деревини від усіх видів рубок - 67307 куб.м, минулого року ця цифра становила - 66240 куб.м, що складає 70% від річного приросту. Обсяг реалізації продукції за 2016 р. склав більше 74 млн грн., що на  15 млн.грн. більше 2015 р. Ріст - 133,3%.

Чимало уваги у Кролевецькому лісомисливському господарстві приділяється відновленню та розвитку лісів. Так, у 2016 р. посаджено 121,4 га лісових культур. Здійснено доповнення лісових культур та захисних насаджень на площі 113 га, догляди за лісовими культурами та захисними насадженнями проведені на площі 756 га. Посіяно у розсадниках насіння деревних і чагарникових порід на площі 0,7га, вирощено стандартного садивного матеріалу
1,1 млн шт. Підприємство провело акцію "Майбутнє лісу у твоїх руках", під час якої було висаджено 18,0 тис.шт. сіянців на площі 2,2 га.

Не словом, а ділом

Одним з пріоритетних напрямків діяльності Кролевецького лісомисливського господарства є інвестування коштів у розвиток власного виробництва.

З 2011 р. розпочато будівництво доріг лісогосподарського призначення, кожен рік протяжність їх збільшується майже на три кілометри. Дані роботи фінансуються лише за власні кошти. Дороги ж підприємство будує переважно з місцевих матеріалів, що дає можливість суттєво зменшити кошторисну вартість будівництва. Новозбудованими дорогами користуються і місцеві жителі. На сьогоднішній день економічно обґрунтований показник річної економії коштів з 1 км дороги дорівнює 80 тис.грн. Важливе значення має будівництво автомобільних доріг лісогосподарського призначення з твердим покриттям. Більша частина доріг є важливим соціально-економічним фактором розвитку відповідного регіону, сполучаючи між собою населені пункти.

Модернізація Грузчанського цеху в 2015 році на базі нової автоматизованої лінії польського виробника по виготовленню пиломатеріалу "Бродпол" і сушильної камери "LUKA" надало можливість збільшити випуск переробленої деревини, підвищити продуктивність праці, ефективно використовувати сировинні та трудові ресурси, а саме зручна і проста у обслуговуванні налаштовується на розпил деревини різних груп діаметрів 14-16см, 18-20см, 22-24см, на ній повністю автоматизовані процеси подачі деревини та видалення відходів. За робочу зміну в середньому нова лінія випускає до 40 куб.м, що в місяць дає понад 800 куб.м, в порівнянні – стара лінія могла освоїти лише 21 куб.м. Можливість переробки деревини у державних лісгоспах створює замкнений цикл ведення лісового господарства – від вирощування, висаджування та догляду за лісом до невиснажливого лісокористування і виробництва власної якісної продукції. У ДП "Кролевецьке ЛМГс встановлені сучасні сушильні камери, які дають змогу виробляти пиломатеріали високої якості.

Налагоджене паркетне виробництво по випуску ламелі паркетної дубової та ламелі індустріальної, що користується попитом за кордоном. Річний випуск продукції складає 45 тис.кв.м.

ІД

0
Комментариев
0
Просмотров
1083
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.