Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Реабілітація дітей з інвалідністю в умовах воєнного стану

Алена Касаткина 20 марта 2023 в 12:24
Війна внесла корективи у життя кожного українця. Найбільше погіршення відчули вразливі верстви населення – люди похилого віку, люди з інвалідністю, а особливо діти.

Попри війну минулого року Департамент соціального захисту населення Сумської міськради надавав можливість сім’ям, де виховують дітей з особливими потребами, пройти курс реабілітації у визначених закладах

Як повідомляють у Департаменті соцзахисту СМР поточного року діти з інвалідністю усіх нозологічних форм захворювання можуть безоплатно забезпечуватися реабілітаційними послугами. Така послуга здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю (ПКМУ від 27.03.2019 № 309).

Дитина з інвалідністю може пройти реабілітацію як у стаціонарі, так і амбулаторно. Батькам або опікунам такої дитини потрібно лише звернутися до закладу, який надає реабілітаційні послуги.

Вартість реабілітаційних послуг визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації (ІПР).

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до ІПР за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень. У цю суму можуть бути включені як вартість самої реабілітації, так і вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Реабілітаційну установу (на офіційних вебсайтах Міністерства соціальної політики України або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю), у якій дитина проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися із заявою про направлення дитини до реабілітаційної установи із зазначенням інформації про обрану реабілітаційну установу.

У період воєнного стану заява може бути подана за місцем фактичного перебування отримувача.

Обов’язкові документи
Окрім заяви отримувач послуги мусить надати копії деяких документів, оригінали яких мають бути на руках у пред’явника:
– копію паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, особи, що супроводжує, або її законного представника;
– копію свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
– копію індивідуальної програми реабілітації;
– копію виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
– копію документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
– копії документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника, особи, що супроводжує).

Для з’ясування питань, стосовно реабілітації дітей з інвалідністю, сумчани завжди можуть звернутися на гарячу лінію Департаменту соцзахисту СМР за номером телефону 0542-788-888.

На сторінці Департаменту у Фейсбук ви також можете поставити питання спеціалістам Департаменту, які нададуть вам вичерпну консультацію у телефонному режимі.

Матеріал створений у рамках
Програми партнерства у галузі мас-медіа в Україні
IREX/Представництво Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів


Фото з відкритих джерел

18
Комментариев
0
Просмотров
550
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.