Нагорода сумчанці від Президента (Фото)

ВС 12 октября 2017 в 11:00
Викладач музшколи Віталіна ГУКОВА отримала Президентську стипендію
Завідувач відділом музично-теоретичних дисциплін дитячої музичної школи № 1 Віталіна ГУКОВА отримала Президентську стипендію. Символічно й знаково, що високу нагороду Віталіна Володимирівна отримала напередодні Міжнародного дня музики, який за ініціативою ЮНЕСКО відзначається в усьому світі 1 жовтня.

Вручення Президенської відзнаки Віталіні Гуковій  відбулося 30 вересня у колі учнів та колег, під час церемонії відкриття цьогорічного сезону дитячої філармонії. Почесне свідоцтво вручила заступник начальника відділу культури та туризму Сумської міської ради Людмила ПЄХОВА. Вона відзначила, що творчий шлях Віталіни Володимирівни – це постійний пошук нових методів викладання музично-теоретичних предметів. У її активі – 40-річний досвід роботи викладачем, вдячні й талановиті учні та оригінальні музично-теоретичні розробки.  У бліц-інтервью для нашого видання Віталіна Володимирівна повідомила, що її основний доробок,  власне за що вона отримала Президентську стипендію, – створення «Робочих зошитів-посібників з української та зарубіжної музичних літератур». Увесь курс включає у себе 11 зошитів, з ними учні та викладачі музичних шкіл по всій Україні працюють під час уроків, також там є цікаві вправи для самостійної роботи, домашніх  завданнь.

– Починаючи з 2002 року викладаю історію музичної літератури в Сумській музичній школі №1, –  зазначає президентська стипендіатка, – відразу з’ясувала, що програма застаріла. Усі підручники написані російською мовою, датовані 50-ми роками минулого сторіччя, про українських музикантів інформації - мінімум. Тому розпочала створювати підручники, які були б сучасні, а головне - щоб учні знали та пишалися українськими композиторами та митцями.

Як визнає Віталіна Володимирівна, під час створення авторських зошитів-посібників вона для себе відкрила цілу плеяду видатних імен митців, які представляють західні області України. А саме: Василя БАРВІНСЬКОГО, Дениса СИЧИНСЬКОГО, Остапа та Нестора НИЖАНКІВСЬКИХ (батька й сина), Миколу КОЛЕССУ. Їх творчий спадок свідчать про те, що це композитори світового рівня, вони навчалися в найкращих музичних студіях Львова, Прага, Відня.
Олена Шевченко
46
Комментариев
0
Просмотров
2071
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.