Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Пам’ятник сумським артилеристам встановили на Луганщині (Фото)

ВС 11 июня 2018 в 12:00
Сьогодні місце загибелі на Луганщині воїнів 27-ої Сумської реактивної артилерійської бригади поросло травою. Там, де у вересні 2014 року були бліндажі, що мали б заховати наших хлопців, тепер лише якісь рештки ангару, обгорілі особисті речі солдат, залишки від записних книжок, тюбики зубних паст і щітки..., повідомляє Сумська  обласна рада. Саме сюди з гіркотою і болем у серці, не приховуючи сліз, приїздять і приходять очевидці, ті, хто вижив у вогні, матері і вдови з дітьми, аби вклонитися пам’яті загиблих, покласти живі квіти.

- Хлопці загинули геройськи і наблизили нас до перемоги, а повірте, перемога буде за нами, - говорить учасник і свідок тих подій, керівник оперативно-тактичного угруповання «Північ» Володимир Кравченко.

Тож не випадково й виникла ідея тут, біля села Побєда Новоайдарівського району, встановити пам’ятник загиблим бійцям. Гроші на нього дали мешканці Сум Олександр Кудін, Борис Фірсов та Юрій Глущенко. До загальної справи приєдналися волонтери, військові, представники влади.

- Коли до нас звернулися військові й озвучили своє бажання вшанувати загиблих однополчан через встановлення пам’ятного знака на місці бою і загибелі сумчан, - пригадує підприємець Олександр Кудін, - часу на роздуми не було. Ми відразу відгукнулися на це святе діло.

Під кінець квітня задумка вдалася з невеликими змінами: це вже був не лише пам’ятник, а цілий меморіал з капличкоюю, майданчиком по периметру, обсаджений деревами і квітами. До слова, квіти, які не приживалися і в’яли, місцеві жителі пересаджували і поливали, приносячи воду з дому. Тож не випадково на відкриття зійшлася велика кількість вдячних місцевих, приїхали рідні й однополчани загиблих воїнів, духовенство.

Ветерани 9 батареї, а також рідні загиблих пройшлися місцями, де три роки тому загинули їхні друзі, чоловіки, сини, поклали квіти, налили бойові сто грамів у чарочки й накрили окрайчиками хліба...

Час з кожним роком невмолимо затягує незагойні рани, засипаючи глибокі траншеї землею і піском, наповнюючи їх водою. І тільки пам'ять не дає і не дасть забути 17 хлопців, які загинули, захищаючи наш мирний спокій, нашу рідну землю від агресора. Пухом їм земля!
 
0
Комментариев
0
Просмотров
9227
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.