Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Сумчанам представили історію німецького принца (Фото)

Наташа Акулова 24 ноября 2016 в 17:00
21 листопада у сумській «КнигарніЄ!» відбулась презентація історичного роману «Німецький принц Богуслав Радзивіл» Ірини Даневської
Автор розповіла, що в основу книги покладено «Автобіографію» литовського князя Богуслава Радзивіла (1620-1669), зокрема інформацію про роки його дитинства, починаючи з 8-річного віку та бурхливої юності. Відомо, що постать Богуслава Радзивіла «ділять» між собою як мінімум три нації, адже це була особистість, яка «поєднала у собі непоєднувані риси»: це і характер, і вдача.«Думаю, якби він жив у 21 столітті, то був би у кріслі якогось європейського президента. У нього схильність «воювати зброєю і розумом», він міг би досягнути успіху у будь-якій сфері життєдіяльності», - захоплено розповідає Ірина Даневська. - Богуслава Радзвивіла знають як поета, дипломата, одного із підписантів Рандоцької угоди – угоди, яку історики називають «розірванням Речі Посполитої».

Однак, у книзі описана юність та дитинство принца – читач має справу із амбіційним мандрівником, який пізнає Європу, заводить потрібні знайомства, живе «на повну» та зустрічається з видатними людьми. Білоруси «повісили» на нього образ «Білоруського Д’Артаньяна», адже Радзвивіл майстерно володів шпагою. Юний, впевнений, що доля стелитиме йому під ноги килими, принц поводить себе як «мажор» 17 століття. Карта його мандрів вражаюча: Польща, Литва, Нідерланди, Україна, Швеція, Молдова, Данія, Франція, Англія.Ірина Даневська зізнається, що герой її книги дуже непроста людина, адже часто суперечить сам собі. Він неідеалізований, не лірик, не страждалець, як це зараз модно в українській літературі. Розповідає, що у романі дала можливість говорити йому за себе, адже багато вивчала його епістолярну спадщину. У «Автобіографії» описано життєвий шлях Богуслава: де воював, у яких битвах приймав участь. Богуслав Радзивіл – герой «з ряду Цезаря» - йому не вистачило 5 хвилин до коронування. Він все життя постійно спізнювався, йому постійно не вистачало фарту.«У романі детально розповідається про життя принца з 8 до 28 років, але це ще не кінець», - анонсує письменниця. – Я планую написати трилогію про життя принца, адже пообіцяла своїм підписникам у фейсбуці»Історія роману тягнеться досить довго: лише пошук потрібного матеріалу тривав 5 років. Проте, історія портрету цієї історичної постаті взагалі загадкова: у вільному доступі у мережі портрету не було.

«Шукала дуже довго. Писала до польських музеїв, адже за радянських часів усі портрети були вивезені до Польщі. Варшавський музей виставив мені ціну за фото портрету - 150 євро. Всього таких світлин я зібрала близько 9-ти», - каже літератор.