"Нелегальні трудові" штрафи на Сумщині

ВС 09 февраля 2018 в 11:00
За 2017 рік фіскальна служба Сумщини виявила 425  неоформлених  найманих працівників

У минулому році надходження до зведеного бюджету податку на доходи фізичних осіб склали 3,1 млрд грн, що на 45,5 відс. більше, ніж за відповідний період 2016 року (2,1 млрд  гривень).

Незважаючи на перехід великих платників Сумської області на облік до інших областей (середні щомісячні втрати – 5,2 млн. грн), надходження єдиного внеску також зросли на 40,4 відс. (3,3 млрд грн в 2017 році проти 2,3 млрд грн у 2016 році).

Олексій Мазуренко, начальник ГУ ДФС у Сумській області переконаний, що ці позитивні результати досягнуті саме завдяки проведеним заходам щодо детінізації доходів громадян. Як результат – спостерігається тенденція поступового зменшення кількості підприємств, що виплачували заробітну плату на рівні менше законодавчо встановленого. Так, у порівнянні з ІІ кварталом 2017 року кількість таких підприємств зменшилась на 42,  а порівняно з І кварталом кількість підприємств зменшилась на 519. Крім цього, 335 підприємств з числа тих, що нараховували у ІІ кварталі 2017 року заробітну плату нижче мінімального розміру, у ІІІ кварталі 2017 року збільшили розмір заробітної плати до рівня мінімальної та більше.

Працівниками фіскальної служби Сумської області виявлено у суб’єктів господарювання 425 неоформлених найманих осіб, з якими укладено трудові угоди. Додаткові надходження  склали 451,3 тис. гривень.

Крім цього, якщо на початку минулого року тривало активне припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями, то вже з березня  кількість зареєстрованих нових ФОП перевищувала кількість тих, які припинили діяльність. Також залучено до державної реєстрації 688 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без документів. За результатами проведеної роботи до бюджету додатково надійшло 233,3 тис. грн податків.

За словами керівника фіскальної служби Сумщини Олексія Мазуренка, стосовно суб’єктів   господарювання, які не зреагували на роз’яснювальну роботу щодо легалізації найманих працівників, проводяться контрольно-перевірочні заходи. Було проведено 18 фактичних перевірок, за результатами яких виявлено 17 неоформлених найманих осіб та складено 6 адмінпротоколів щодо здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації. Матеріали  перевірок передано до Управління Держпраці у Сумській області. До порушників застосовано фінансові санкції у сумі 675,2 тис. гривень.
 
Прес-служба ГУ ДФС у Сумській області
54
Комментариев
0
Просмотров
16861
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.