Прошедшее интервью

Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах
"Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі"
25 червня 2013 р. відбудеться on-line конференція за темою: "Запровадження  РРО з контрольною стрічкою в електронній формі". Державна податкова інспекція у м. Сумах запрошує прийняти участь. На питання сумчан надасть відповіді заступник начальника ДПІ у м. Сумах Юрій Больбіт.
Направляйте Ваші запитання, будемо раді Вам допомогти.
Интервью проводилось: (25.06.2013 17:00 - 19:00)
Задано вопросов 17 Получено ответов: 15
1
Guest

Доброго дня! Хотілося б дізнатися, які суб’єкти господарювання повинні подавати електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків до податкової?
Валентин Петрович, підприємець

18.06.2013 15:09
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Відповідно до абзаців 2 – 4 п. 7 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) передбачено:
- суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або пам’яті модемів, які до них приєднані;
- суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій , що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі – продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.
Хочу зазначити, що вказані норми не вводять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а лише змінюють старий порядок подання звітності.

25.06.2013 11:18
2
Guest

Яким чином буде передаватися електронна стрічка до податкової? Олег

18.06.2013 15:12
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Щоб передавати електронну стрічку, необхідно або замінити старий касовий апарат на апарат нового покоління, або доопрацювати існуючу касову техніку, обладнавши її спеціальним модемом для передачі звітної інформації.
Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуватимуться на контрольній стрічці в пам’яті касового апарату або пам’яті модему, який до нього приєднаний. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації ДПС.
Модем (окремий або у складі реєстратора розрахункових операцій пристрій), призначений для передачі копії сформованих реєстратором розрахункових операцій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв'язку, до складу якого входить пам'ять для тимчасового зберігання цих копій.

25.06.2013 11:19
3
Guest

Де можна детальніше дізнатися про моделі касових апаратів, які обладнані спеціальним модемом для передачі фіскальних звітних чеків? Петро Іванович

18.06.2013 15:15
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Шановний Петре Івановичу, таку інформацію можна отримати в центрах сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, які безпосередньо займаються їх продажем та обслуговуванням.

25.06.2013 11:25
4
Guest

Хочу уточнить, чем грозит субъекту хозяйствования игнорирование с 01.01.2013 г. требований Закона об РРО в части ежедневного представления отчетности по РРО в региональные органы Миндоходов? Евгений

18.06.2013 15:18
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

С 01.01.2013 г. является обязательным представление отчетности об использовании РРО в налоговые органы в электронном виде. Так, в соответствии с п. 7 ст. 3 Закона Украины «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг» от 06.07.95 г. № 265/95-ВР (далее – Закон об РРО) субъекты хозяйствования, использующие РРО, создающие контрольную ленту в электронной форме, или электронные контрольно-кассовые регистраторы, создающие контрольную ленту в печатном виде, должны подавать в органы ГНС по проводным или беспроводным каналам связи электронные копии расчетных документов и фискальных отчетных чеков, содержащихся на контрольной ленте в памяти РРО или в памяти модемов, которые к ним присоединены.
В то же время, п. 9 ст. 17 Закона о РРО, которым предусмотрены санкции за нарушение данного требования, вступит в силу с 01.07.2013 г. согласно Закону № 2756 с учетом изменений, внесенных Законом № 4834.
Период адаптации до 01.07.2013 г. предоставляется субъектам хозяйствования для того, чтобы привести свои кассовые аппараты в состояние, в котором они смогут выполнять требования законодательства.
Для субъектов хозяйствования существует два способа выполнения данных требований:
– первый – приобретение регистраторов расчетных операций нового поколения, создающих контрольную ленту в электронной форме и содержащих встроенные модемы;
– второй – доработка существующей кассовой техники и присоединение к ней соответствующих модемов для передачи отчетной информации.
С 01.07.2013 г. непредставление органам государственной налоговой службы отчетности, связанной с применением регистраторов расчетных операций, расчетных книжек и копий расчетных документов и фискальных отчетных чеков с регистраторов расчетных операций по проводным или беспроводным каналам связи, в случае обязательности их представления, будет наказываться штрафом в размере десяти необлагаемых минимумов доходов граждан.

25.06.2013 11:26
5
Guest

Як підприємець може зрозуміти, що відправлена звітна інформація про обіг проведених операцій за робочий день, надійшла до Міністерства доходів і зборів України? Дякую за відповідь! Роман Петрович

18.06.2013 15:21
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Після отримання інформації від суб’єкта господарювання на його модем в автоматичному режимі надходить повідомлення про її отримання.

25.06.2013 11:27
6
Guest

Скажіть будь ласка, які все ж таки переваги використання касових апаратів з контрольною стрічкою в електронній формі? Ірина Сергіївна

18.06.2013 15:23
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Перевагами для суб’єктів господарювання є спрощення формування та подання звітності про використання РРО (автоматичне формування звітності); зменшення витрат платників податків на друкування та зберігання контрольних стрічок (економія паперу, не потрібно складських приміщень для зберігання протягом 3 років контрольних стрічок); значне скорочення кількості перевірок платників податків. Ми вважаємо, що більшість наших клієнтів працює чесно і довіряємо їм.

25.06.2013 11:28
7
Guest

Яка саме інформація надаватиметься до податкових органів в електронному вигляді? Костянтин

18.06.2013 15:28
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Відповідно до пункту 7 статті3 Закону про реєстратори розрахункових операцій передбачено, що:
- суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або пам’яті модемів, які до них приєднанні;
- суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів ДПС інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій формі та/або в безготівковій формі.

25.06.2013 11:31
8
Guest

Який порядок реєстрації РРО та взяття його на облік? Дякую!

18.06.2013 15:31
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Реєстрація РРО здійснюється в органі ДПС безоплатно та не пізніше двох робочих днів з моменту подання суб’єктом господарювання:
письмової заяви довільної форми, у якій зазначені сфера застосування та реквізити РРО (модифікація, заводський номер, версія програмного забезпечення, виробник або постачальник, дата виготовлення );
виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (якщо суб’єкт господарювання має зареєстровані в даному органі ДПС РРО чи КОРО, то копію виписки або витягу надавати не треба);
копії документа, що підтверджує право власності РРО; паспорт на РРО;
дозволу місцевого органу виконавчої влади на розміщення господарської одиниці (договору оренди, іншого документа на право власності або користування господарською одиницею);
у разі реєстрації РРО, що був раніше зареєстрований іншим суб’єктом господарювання, необхідна довідка про скасування реєстрації.
Узяття РРО на облік в органі ДПС за місцезнаходженням господарської одиниці здійснюється при поданні СГ реєстраційного посвідчення на РРО.

25.06.2013 11:32
9
Guest

Наше предприятие применяет РРО на торговых местах, расположенных в местности, где нет устойчивой интернет-связи. Как в таком случае предоставлять информацию в электронном виде в органы Миндоходов? Елена Сергеевна

18.06.2013 15:33
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднанні.
Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.
Порядок передачі інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику;
Отже, якщо у Вас виникають технічні проблеми щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, то необхідно звернутись до сервісного центру з обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.
Крім того, для вирішення Ваших проблем необхідно самостійно вибрати надійного оператора мобільного зв’язку.

25.06.2013 11:33
10
Guest

В даний час працюю на єдиному податку. Вид діяльності - вантажні перевезення (надаю послуги таксі). Якщо перейти на загальну систему, чи повинен я мати касовий апарат? Єгор

18.06.2013 15:37
Юрій Больбіт, заступник начальника ДПІ у м. Сумах

Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднанні.
Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.
Порядок передачі інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику;
Отже, якщо у Вас виникають технічні проблеми щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, то необхідно звернутись до сервісного центру з обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.
Крім того, для вирішення Ваших проблем необхідно самостійно вибрати надійного оператора мобільного зв’язку.

25.06.2013 11:34
Задано вопросов 17 Получено ответов: 15