Прошедшее интервью

Тетяна Ольхова
Тетяна Ольхова
Декларування доходів громадян у запитаннях та відповідях
Заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Суми Тетяна Ольхова відповість на питання громадян по темі "Декларування доходів громадян у запитаннях та відповідях"
Интервью проводилось: (19.02.2016 13:00 - 14:00)
Задано вопросов 15 Получено ответов: 15
1
Guest

Доброго дня! Чула, що декларація про майновий стан в новому році надається за новою формою. Чи це так?

12.02.2016 12:23
Тетяна Ольхова

Саме так. Новиною цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859. Відтепер при заповненні оновленої форми звітності платники  декларуватимуть доходи та  розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

19.02.2016 13:18
2
Guest

В родині на платній основі одночасно навчаються два студенти. Хочу дізнатися, податкову знижку можна оформлювати на обох дітей?

12.02.2016 13:54
Тетяна Ольхова

Фізична особа має право включити до податкової знижки суму сплати за навчання, що не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

19.02.2016 13:19
3
Guest

Летом на рынке продавала излишки овощей, самостоятельно выращенных на даче. Соседка сказала что такой доход нужно декларировать. Так ли это?

14.02.2016 19:42
Тетяна Ольхова

У разі продажу фізичною особою іншій фізичній особі, самостійно вирощеної сільськогосподарської продукції на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, такі доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. При цьому, розмір земельної ділянки можна підтвердити даними, зазначеними у довідці за ф. 3-ДФ.

19.02.2016 13:20
4
Guest

Чи існують якісь терміни сплати для податку, донарахованого податковим інспектором за результатами податкової декларації?

15.02.2016 10:29
Тетяна Ольхова

Платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення – рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

19.02.2016 13:20
5
Guest

Будь ласка, розкажіть: хто має декларувати доходи і за яких умов? Буду дуже вдячний - Петро Іванович

15.02.2016 12:36
Тетяна Ольхова

Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.
В Державній податковій інспекції у м. Сумах нагадують, що до таких доходів відносяться:
- доходи осіб, які не є податковими агентами;
- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
- дохід від надання майна в лізинг, оренду/суборенду, житловий найм;
- інвестиційний прибуток;
- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
- іноземні доходи.

19.02.2016 13:20
6
Guest

Чи повинен я декларувати отримані за кордоном доходи, отримані у минулому році?

15.02.2016 14:36
Тетяна Ольхова

Фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

19.02.2016 13:31
7
Guest

Працюю і одночасно навчаюсь і інтернатурі. Чи можуть інтерни скористатися податковою знижкою?

16.02.2016 10:16
Тетяна Ольхова

Студенти-інтерни, мають право на отримання податкової знижки за звітний рік, якщо вони сплатили торік кошти на користь вищого медичного закладу освіти для компенсації вартості навчання в інтернатурі.
Задля цього їм необхідно завітати до Центру обслуговування платників податків Державної податкової інспекції у м. Сумах і заповнити декларацію з відображенням спрямованих на оплату навчання в інтернатурі витрат у розрахунку податкової знижки за звітний рік.
Норма з подання декларації для використання права на податкову знижку за наслідками 2015 року також стосується осіб, котрі сплачували минулоріч за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
І головне, особам, які мають право на податкову знижку, необхідно прозвітувати до кінця поточного 2016 року.

19.02.2016 13:32
8
Guest

У минулому році я здійснив оплату наперед за весь період навчання за навчання моєї доньки-студентки. Чи маю я право на отримання податкової знижки у поточному році та у наступних роках за понесені витрати на навчання? Дякую.

16.02.2016 11:46
Тетяна Ольхова

Сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

19.02.2016 13:42
9
Guest

Не имею возможности вовремя подать декларацию о доходах, т.к. в настоящее время нахожусь в отъезде и до июня месяца не смогу присутствовать в Сумах, соответственно, вовремя подать декларацию. Какие мои действия? Спасибо - Валентин

16.02.2016 14:24
Тетяна Ольхова

В разі неможливості подати декларацію про доходи фізичною особою є можливість прозвітувати за допомогою мережі Інтернет. Для цього необхідно отримати електронний ключ. Якщо сама фізична особа не може, то отримати послуги електронного цифрового підпису у Акредитованому центрі сертифікації ключів може повірена особа, яка має нотаріально засвідчену довіреність на подання документів для реєстрації.
При цьому довіреність засвідчується:
для юридичних осіб – підписом керівника з прикладенням печатки організації;
для фізичних осіб-підприємців – підписом підприємця з прикладенням його печатки або у разі відсутності печатки – нотаріально;
для фізичних осіб – нотаріально.
Нотаріально засвідчена довіреність повинна містити інформацію про надання повноважень повіреній особі від імені довірителя здійснити процедуру реєстрації заявника у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД та генерації електронних ключів підписувача з наданням права підпису на всіх необхідних реєстраційних документах АЦСК ІДД на правах заявника.

19.02.2016 13:42
10
Guest

Объясните, какае доходы нужно декларировать и кому. Я госслужащий и моя зарплата автоматически облагаются налогом в бухгалтерии. Может быть я что-то не знаю? Иван Павлович

17.02.2016 09:23
Тетяна Ольхова

Обов'язок подання декларації виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року таких видів доходів (прибутків):
при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (пп. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);
при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (пп. 168.1.3 п.168.1 ст. 168 Кодексу) (суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності та інші);
дохід від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 ст. 170 Кодексу);
іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);
якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року у 2014 – 146160 грн. (пп. “є” п. 176.1 ст. 176 Кодексу),
інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

19.02.2016 13:43
Задано вопросов 15 Получено ответов: 15