Прошедшее интервью

Наталія Зіменко
Наталія Зіменко
Заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Сумах відповідатиме на питання стосовно декларування
Заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Сумах Наталія Зіменко відповідатиме на питання стосовно декларування
Интервью проводилось: (14.03.2014 14:00 - 17:00)
Задано вопросов 18 Получено ответов: 18
1
Guest

У минулому 2013 році працював у Греції. Чи повинен я подавати декларацію про отримані за кордоном доходи? Дякую. Петро

28.02.2014 15:24
Наталія Зіменко

- Нормою Податкового кодексу України передбачено, що громадяни, які працювали за кордоном, повинні до 1 травня 2014 року подати річну податкову декларацію до органу Міндоходів за місцем реєстрації та до 1 серпня 2014 року сплатити податок на доходи фізичних осіб із суми задекларованих доходів.

У випадку, коли громадянин України легально працював за кордоном і перераховував гроші своїм родичам, то їх одержувачі, мають задекларувати отриманий іноземний дохід і сплатити податок. Із зарплати легально працюючого за кордоном громадянина України сплачується податок за правилами країни отримання доходу. У випадку, коли між Україною і країною отримання доходу підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, і у фізичної особи є довідка про сплату податку за кордоном, то сума річного податкового зобов'язання зменшується на суму податку, сплаченого за кордоном.

14.03.2014 18:21
2
Guest

В последнее время в средствах массовой информации часто наблюдаю сообщения о подаче налоговой отчетности c использованием электронного ключа. Возникает вопрос - а могу ли я подать декларацию о полученных доходах через Интернет? Если да, то как это сделать. Заранее благодарна за ответ - Елена

28.02.2014 15:26
Наталія Зіменко

- Для зручності подання Декларації в електронному вигляді в ДПІ у м. Сумах діє Акредитований центр сертифікації ключів. Центр працює щоденно до 20.00 год., крім суботи та неділі.
Документи, необхідні для отримання сертифікату відкритого ключа:
Копії документів про призначення на посаду кожного з підписувачів (наприклад: для керівника - протокол засідання Загальних Зборів, для бухгалтера - наказ про призначення), завірені підписом керівника і печаткою юридичної особи - завіряється кожна сторінка копії, де є текст;
Копії паспортів (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації) кожного з підписувачів (керівника, головного бухгалтера), завірені підписами самих власників - приймаються тільки якісні копії паспортів - чіткі фото та читабельний текст (оригінал паспорта надається для ознайомлення);
Копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) кожного з підписувачів (керівника, головного бухгалтера), завірені підписами самих власників;
Власні носії електронних ключів («флешка» або компакт - диск). Якщо є головний бухгалтер - 3 окремих носія; заповнена та підписана заява-приєднання до Договору ЕЦП; заповнена та підписана заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку;
Якщо підписувачі не мають можливості прийти особисто до Відділу реєстрації, це може зробити їх довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке засвідчене підписом керівника та печаткою юридичної особи.

14.03.2014 20:11
3
Guest

Хочу дізнатися чи існує відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичних осіб? Дякую. Олег

28.02.2014 15:27
Наталія Зіменко

- За неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи, коли поданняє обов’язковим, чи включення до декларацій перекручених даних законодавством передбачена відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.). Дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за теж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 136 грн.).

14.03.2014 20:12
4
Guest

Могу ли я включить в сумму налоговой компенсации расходы, понесенные мною на лечение?

28.02.2014 16:05
Наталія Зіменко

- Суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку можна буде включати до складу податкової знижки починаючи з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.

14.03.2014 20:13
5
Guest

Я - пенсіонерка, існую виключно на мізерну пенсію. Щоб отринати не лишню копійчину, здаю студентам кімнату в своїй квартирі. Чи повинна я сплачувати якісь податки, а може ні. Адже я ветеран праці і маю про це посвідчення? Антоніна Петрівна

28.02.2014 16:24
Наталія Зіменко

- Згідно ст.164 Податкового кодексу України до загального оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). У Законі прописано, що якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець. При цьому: а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації; б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір органу державної податкової служби за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

14.03.2014 20:15
6
Guest

Обучался на военной кафедре в университете. Возникает вопрос, могу ли я включить в налоговый кредит оплату за обучение на военной кафедре? Спасибо-Александр

01.03.2014 11:13
Наталія Зіменко

Оскільки навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов'язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом, включення таких витрат до податкового кредиту чинним законодавством не передбачено.

14.03.2014 20:16
7
Guest

Підкажіть, як самостійно розрахувати суму компенсації за навчання доньки в університеті! Дякую. Олексій Петрович

01.03.2014 22:24
Наталія Зіменко

- Розрахунок суми податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), що підлягатиме поверненню з бюджету за наслідками застосування податкового кредиту, буде проведений за такою формулою:
(Нарахована заробітна плата за 2013 р. – сума утриманого єдиного соціального внеску – сума витрат за навчання 2013 р.) х 15%. Отримали нову розрахункову суму податку. Тепер від фактично утриманої суми податку за 2013 рік (зазначеної в довідці з місця роботи) відняти нову розрахункову суму податку. Знайдена сума підлягатиме поверненню з бюджету.

14.03.2014 20:17
8
Guest

В ближайшее время планирую выехать за границуна постоянное место жительства. Подскажите, нудно ли иметь какую-то справку при выезде от налоговой? Спасибо за ответ!

02.03.2014 18:16
Наталія Зіменко

- Платник податку - резидент, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, зобов'язаний подати до територіального органу Міндоходів податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Територіальний орган Міндоходів в свою чергу протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов'язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

14.03.2014 20:18
9
Guest

Имею дачный участок, на котором выращиваю овощи для себя и семьи. В урожайный год излишек продаю на рынке. И себе и людям помощь. Недавно соседка по даче сказала, что у меня могут быть неприятности с налоговой из-за незадекларированных доходов. Правда ли это?

03.03.2014 11:15
Наталія Зіменко

- До розрахунку загального оподаткованого доходу платника податку не включається дохід від продажу безпосередньо власником сільськогосподарської продукції вирощеної на власній земельній ділянці за умови надання продавцем довідку про своє право на отримання доходу в джерела його виплати без сплати податку за формою 3 ДФ. Така довідка видається органом місцевого самоврядування.

14.03.2014 20:19
10
Guest

Роз'ясніть, хто повинен сплачувати податок з доходів фізичних осіб: фізична особа, яка продала автомобіль юридичній особі, чи підприємство-покупець? Чи потрібно такий дохід декларувати? Іван

03.03.2014 14:21
Наталія Зіменко

- У разі якщо стороною договору купівлі – продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі визначені р.IV Податкового кодексу функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до п.173.1 або п.173.2 ст.173 ПКУ з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

14.03.2014 20:20
Задано вопросов 18 Получено ответов: 18