Прошедшее интервью

Людмила Біловодська
Людмила Біловодська
Людмила Біловодська відповідатиме на питання стосовно адміністрування доходів фізичних осіб
Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Державної податкової інспекції у м. Сумах Людмила Біловодська відповідатиме на актуальні питання стосовно адміністрування доходів фізичних осіб.
Интервью проводилось: (19.09.2014 14:00 - 16:00)
Задано вопросов 17 Получено ответов: 17
1
Guest

Людмило Вікторівно, доброго дня! Хочу дізнатися, чи змінився порядок справляння податку на нерухомість (якщо брати в порівнянні з 2013 роком). Як він нараховується для фізичних осіб у поточному 2014 році? Дякую за відповідь - Іван Петрович, підприємець

10.09.2014 15:14
Людмила Біловодська

З 01.04.2014 року набрали чинності зміни, внесені Законом № 1166 до Податкового кодексу, якими, зокрема, базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, замість житлової площі визначено загальну.
З метою забезпечення виконання цього Закону в частині зміни бази оподаткування податкові зобов’язання платників податку – юридичних осіб потребують перерахунку з 1 квітня поточного року. При цьому за I квартал 2014 року перерахунок податкового зобов'язання проводити не потрібно.
Водночас фізичним особам у 2014 році податок на нерухоме майно нараховується за перший базовий податковий період - 2013 рік і базою оподаткування є житлова площа об'єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток.
Обчислення сум податку для фізичних осіб за звітний 2014 рік відбудеться у 2015 році до 01 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно), та із загальної площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).
Нагадуємо, податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

19.09.2014 15:32
2
Guest

Скажіть, будь ласка, чи сплачують військовий податок підприємці? Олена

10.09.2014 15:16
Людмила Біловодська

Фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

19.09.2014 15:33
3
Guest

Людмила, добрый день! Слышала от людей, что частично можно компенсировать понесенные расходы на обучение дочери в ВУЗе. Подскажите, куда можно обратиться за получением необходимой мне информации, какой пакет документов нужно подготовить и в какой срок нужно уложиться. Заранее благодарна. Алина Петровна

10.09.2014 16:05
Людмила Біловодська

Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення);тощо. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
За додатковою інформацією Ви можете завітати до Центру обслуговування платників, який знаходиться в приміщенні Державної податкової інспекції у м. Сумах за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2.

19.09.2014 15:33
4
Guest

Планирую выехать за границу на постоянное место жительства. Подскажите, нужно ли иметь какой-то документ от налоговой, какой? Спасибо за ответ! Марианна

10.09.2014 18:02
Людмила Біловодська

Платник податку - резидент, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, зобов'язаний подати до територіального органу Міндоходів податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Територіальний орган Міндоходів протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов'язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

19.09.2014 15:34
5
Guest

По роду службы, я очень активный человек. В данный момент хочу зарегистрироваться предпринимателем. Возникает вопрос: можно ли стать плательщиком единого налога через Интернет и в последствии подавать отчетность в электронном виде? Заранее благодарен за консультацию - Виктор

11.09.2014 12:14
Людмила Біловодська

Так, це цілком можливо. Заяву про перехід на спрощену систему оподаткування Ви, як суб’єкт господарювання можете подати у такий спосіб:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Для того, щоб надавати звітність засобами телекомунікаційного зв’язку, Вам необхідно:
- мати доступ до мережі Інтернет;
- отримати спеціалізоване програмне забезпечення;
- зареєструвати електронний підпис підзвітних осіб;
- отримати чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим
центром сертифікації ключів.
Вам лише необхідно звернутися до Акредитованого центру сертифікації ключів, що знаходиться у приміщенні Державної податкової інспекції у м. Сумах за адресою м. Суми, площа Покровська,2 та пройти процедуру оформлення сертифікату відкритого електронного ключа.

19.09.2014 15:34
6
Guest

Хотелось бы узнать, если мною по незнанию не удержан и не уплочен военный налог, предусматривается ли какая-то ответственность? Бухгалтер сумской ЧФ.

11.09.2014 13:53
Людмила Біловодська

За ненарахування, неутримання та/або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність та адміністративна відповідальність.
Ненарахування, неутримання та/або несплата податків тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
У день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.
Крім того, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

19.09.2014 15:35
7
Guest

Підкажіть, як розраховується військовий збір (з якої суми) і на який рахунок сплачується в Сумах. Дякую - Світлана

11.09.2014 15:10
Людмила Біловодська

З 3 серпня 2014 запроваджено військовий збір. Його адміністрування покладено на фахівців Державної фіскальної служби України.
Платники збору - фізичні особи. Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграші у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
Ставка збору становить 1,5% від об'єкта оподаткування. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється в тому ж порядку, який встановлений для ПДФО (підстава - стаття 168 Податкового кодексу України).
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є податкові агенти, які виплачують дохід.

Повідомляємо про відкритий окремий рахунок для сплати військового збору для сумських платників податків:

Отримувач коштів – УК у м. Сумах/м. Суми/11011000
Код отримувача – 37970593
Рахунок отримувача – 31111063700002
Банк отримувача – ГУ ДКСУ у Сумській області
Код банку отримувача - 837013
Більш детальну інформацію Ви можете отримати в Центрі обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Сумах за адресою: пл. Покровська, 2.

19.09.2014 15:36
8
Guest

Чула, що з першого серпня діє законодавча норма щодо обкладання податком депозитних банківських вкладів. Чи це є так?

12.09.2014 11:20
Людмила Біловодська

Дійсно, з 1 серпня поточного року українці почали платити податок від доходів з депозитів і інших рахунків. Для клієнтів це фактично означає, що всі їхні доходи, отримані в банках, оподатковуватимуться за ставкою 15%. При цьому не має значення ні сума депозиту, ні отриманих за ним відсотків - така ставка діє абсолютно для всіх вкладів без винятку.
Всю процедуру розрахунку зазначеного податку, його стягнення і перерахування до держбюджету беруть на себе банки. Клієнтів банку цей процес взагалі ніяк не торкнеться. Банкіри будуть розраховувати і перераховувати до держбюджету ці податки щомісяця.
У разі, коли вкладник звертається в банк для дострокового зняття вкладу, буде відбуватися перегляд та перерахування сум податку.
Нагадаємо, податок на доходи з депозитів і рахунків був введений законом № 4101а "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, щодо пасивних доходів", який парламент ухвалив 4 липня поточного року.

19.09.2014 15:41
9
Guest

Чи правда, що мобілізовані підприємці тимчасово звільняються від сплати ПДФО? Петро.

12.09.2014 13:51
Людмила Біловодська

Фізичні особи - підприємці, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб.
Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації протягом 10 днів після її демобілізації підприємця.
Якщо самозайнята особа, призвана на військову службу має найманих працівників, на особливий період вона уповноважує іншу особу, що виплачує заробітну плату, нараховувати та утримувати податок на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби.
Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.
Крім того, демобілізована самозайнята особа повинна подати заяву, де зазначає дані про суми нарахованого та утриманого уповноваженою особою податку з найманих працівників протягом строку військової служби самозайнятої особи.

19.09.2014 15:42
10
Guest

Недавно зарегистрировался предпринимателем и выбрал общую систему налогообложения, наемных работников не имею. Сколько мне придеться платить единого социального взноса?

12.09.2014 13:55
Людмила Біловодська

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску.

19.09.2014 15:46
Задано вопросов 17 Получено ответов: 17