Прошедшее интервью

Александр Черняк
Александр Черняк
Главный санитарный врач городской санстанции. Санитарная ситуация в Сумах: отравление школьников, состояние водоемов, качество продуктов питания
Главный санитарный врач Сумской городской санстанции
Интервью проводилось: (06.05.2011 17:00 - 18:30)
Задано вопросов 35 Получено ответов: 35
1
Guest

Расскажите о качестве сумской воды. Какую бутилированную воду рекомендуете пить?.Проводите ли анализ бутилированной воды? Применяют ли антибиотики для увеличения срока бутилированной воды? Рекомендуете ли фильтры для воды и какие?

29.04.2011 08:21
Александр Черняк

На Україні залишилося 2 обласних міста, які користуються водою виключно артезіанських свердловин. Ця вода подається населенню з глибини 190 – 850 метрів і характеризується як більш захищеною від хімічних та бактеріологічних забруднень. Практично, за останні 30 років відхилення від державного стандарту по бактеріологічним показникам з артезіанських свердловин не були зафіксовані, а погіршення бактеріологічної якості відмічається за рахунок незадовільного утримання водорозбірних вуличних колонок, які на пропозицію санепіднагляду негайно відключаються КП «Міськводоканал» для проведення необхідних ремонтних робіт з подальшою дезінфекцією та лабораторного контролю. З огляду на це, водопровід міста може бути віднесений до епідемічно безпечних, як такий, вода якого не повинна викликати інфекційні захворювання.
Сьогодні в торгівельній мережі міста реалізується близько 30 найменувань бутильованої води, в тому числі, мінеральної, столової, питної. Кожна з них має своє призначення і контролюється санепідслужбою на вміст хімічних речовин, токсикантів та мікробіологічних показників. В якості консерванту води використовується тільки вуглекислий газ, за рахунок якого термін реалізації води подовжується з 3 до 6 місяців. Інші консерванти, в тому числі, антибіотики не використовуються.

06.05.2011 17:35
2
Guest

Расскажите о оз.Чеха качестве воды, прибрежной зоны-отдыха как санстанция контролирует этот процесс

29.04.2011 12:01
Александр Черняк

О. Чеха з його мальовничими берегами, широким доступом до користування та високою якістю води сьогодні є найкращим місцем для відпочинку населення.
За даними багаторічних лабораторних спостережень санепідслужби, а вода відбирається з травня по вересень щонеділі, відхилень від державного стандарту щодо якості води по санітарно – хімічним та санітарно – бактеріологічним показникам жодного літа зареєстровано не було. Проте кожний з нас повинен дотримуватися при купанні елементарних вимог щодо захисту від інфекційних факторів і не заковтувати воду, а,при можливості, після купання прийняти душ.
Хочу звернути увагу усіх сумчан на необхідність прибирання місць відпочинку після кожного користування. Відповідними розпорядчими документами берегова територія озера закріплена для підтримання належного санітарного стану за Зарічною районною в місті Суми адміністрацією. Але всім нам зрозуміло, що всі зусилля будуть марні, якщо кожен з відпочиваючих не зрозуміє, що цей дар даний нашій громаді навічно. Наведу приклад: нещодавно небайдужі люди, волонтери, студенти під час міського суботника ретельно прибрали берегову зону від сміття, а сьогодні, як свідчать наші перевірки, цю роботу необхідно починати з початку.
Користуйтесь водоймою з насолодою, в разі погіршення якості води населення буде попереджено санепіднаглядом та винесена заборона про користування.

06.05.2011 17:35
3
Guest

Во дворе домов 76-78-80 сборник мусора между двух детских площадок. На против окон главного детского областного врача(удивительно психически закаленный человек). Весь двор в мусоре во время ветра. Кроме мусора здесь ставят до 50-60 машин на стоянку. Здесь их моют порошками, чистят с утра до глубокой ночи. Воют сигнальные сирены. Мэр города и ДАИ области бессильны(или подкуплены). Может быть Вы поможете во имя маленьких украинцев. Ведь мы их все так любим(по крайней мере говорим об этом на всю страну)!!!! Не правда ли??

29.04.2011 19:31
Александр Черняк

Міська санепідстанція готова розглянути це питання, якщо Ви повідомите назву вулиці про яку йдеться мова у Вашому питанні. Наш контактний телефон 25-01-57, 25-04-13

06.05.2011 17:35
4
Guest

Здравствуйте, доктор! Скажите, а мусорные контейнерные площадки нельзя как-нибудь обрабатывать, чтобы они не пахли специфически? А лучше, чтобы приятно пахли. Спасибо

29.04.2011 23:37
Александр Черняк

В нашому місті обробка контейнерів впроваджена на вимогу санепідслужби з метою зменшення ризику розповсюдження гострих кишкових інфекцій. Обробка проводиться дезінфекуючими засобами, рекомендованими МОЗ України, як правило, це хлорвміщуючі препарати. Існують і інші дезінфекуючі речовини, проте вони надзвичайно дорогі.

06.05.2011 18:48
5
Guest

1)сколько стоит директору школы "утверждение" и "переутверждение" меню для школьной столовой? Или Вы не в курсе, что это - "платная" услуга? Smile)
2) вода в городском водопроводе не соответствует параметрам ГОСТа "питьевая" по нескольким показателям. И это уже Бог знает сколько лет. СЭС тут ни при чем?
3) как доктор, поставьте плиз диагноз мэру Минаеву: он какой-то истеричный в последнее время... Это не заразно? Smile)

01.05.2011 03:28
Александр Черняк

1) Погодження меню для шкільної столової не відноситься до платних послуг і здійснюється безкоштовно. Якщо у Вас є якісь інші спостереження, прошу звернутися до відповідних органів.
2) Дійсно, питна вода із мережі міського водопроводу в окремих районах міста має підвищений вміст заліза та каламуті, що має за собою ряд причин, з яких, в першу чергу, треба відмітити незадовільний санітарно – технічний стан водопровідної мережі. Не секрет, що 40 – 60 % водо розвідних мереж сьогодні потребують ремонту або заміни, а програма «Питна вода України» фінансується вкрай недостатньо.

06.05.2011 18:48
6
Guest

Состояние подвалов в нашем городе Вас не интересует? Многие подвалы залиты водой (9-11 микрорайоны, Харьковская). В некоторых - не просто водой, а кканализационными нечистотами.
Состояние мусорок - особый вопрос.
В кафе попроще Ваши работники только мзду получают, или наконец-то будут реагировать на то, что на чашках и бокалах"остатки губной помады предыдущих посетителей?
Не раз наблюдали, как на рынке СКД Ваши работницы собирают "на проверку" куски мяса, кочаны капусты и т.д. На проверку нужно килограмма два? Проясните. Впечатление, что, "проверяя", - затаривают собственные холодильники

02.05.2011 19:11
Александр Черняк

Дійсно, проблема покращення стану підвалів житлових будинків існує, при планових перевірках ці питання перевіряються, даються відповідні приписи. Хочу Вам нагадати, що дезінфекція та дератизація підвалів входить до переліку послуг, які надаються користувачам підприємствами УЖКГ. В екстрених випадках ви можете звернутися до нас на гарячу лінію тел. 25-04-13.
В минулому році санепідслужбою при перевірках підприємств громадського харчування, в тому числі, кафе накладено 134 штрафи (в поточному 40), робота 35 підприємств закривалася до усунень санітарних порушень (в поточному 13)
Для лабораторного дослідження згідно відповідних документів визначені нормативи обсягу проб: для дослідження овочів на 6 показників безпеки необхідно відібрати не менше 2,5 кг продуктів.

06.05.2011 18:48
7
Guest

Даже если не принимать во внимание тот факт, что пешеходов выкинули на проезжую часть дороги, как Вы оцениваете санитарное состояние Центрального рынка? Продажа с земли, грязными руками пересчитываются деньги и отпускается товар, стоят ванны с грязной, вонючей водой, в которой плавает дохлая рыба и которая затем выливается под ноги прохожих, отсутствие холодильников, льда, мухи , туалет в кустах на берегу Сумки и все это на фоне тотальной антисанитарии и общей непривычки мыть руки. Санитарный контроль явно не выполняет свои функции, если это продолжается годами.

03.05.2011 06:41
Александр Черняк

Центральний ринок міста надзвичайно перенавантажений, не розділена зона реалізація продуктів харчування та промислових товарів. З 2007 року постановою головного державного санітарного лікаря міста реалізація риби живої з лотків, палаток, тазиків заборонена, відповідальність за виконання цього питання покладено на адміністрацію ринків. Щоденно фахівці санепідслужби приймають участь в роботі комісії міськвиконкому за участю міліції, ветеринарної служби у перевірках стихійної торгівлі. Маємо перемінні успіхи. Користуючись нагодою, звертаюсь до всіх громадян з проханням не купувати продукцію на стихійних ринках, як таку, що не має якісних посвідчень і може стати причиною епідемічних ускладнень.

06.05.2011 18:49
8
Guest

На Ваш профессиональный взгляд, можно ли пришкольные летние лагеря называть оздоровлением школьников, а значит, включать в статистическую отчетность оздоровительной компании? Спасибо.

03.05.2011 15:41
Александр Черняк

Ми повністю розділяємо нашу позицію щодо пришкільних літніх лагерів. Санепідслужба вважає за доцільне повноцінно використовувати мережу загородних оздоровчих закладів, які забезпечують повноцінне харчування дітей згідно норм, організацію ефективного оздоровлення та медобслуговування.

06.05.2011 18:49
9
Guest

Чем завершилась история с отравлением детей в сумской школе? Виновные наказаны?

04.05.2011 16:00
Александр Черняк

Вважаю, що не варто говорити про отруєння. Мало місце групове захворювання гострими кишковими інфекціями, пов’язане з харчуванням в шкільній їдальні. У більшості захворілих дітей був виділений стафілокок. Такий же стафілокок виділений і у 3-х працівників шкільної їдальні, і в двох добових пробах блюд, які видавались дітям на сніданок в школі. Тобто, причина захворювання санепідслужбою встановлено. Призвели до цього і порушення вимог до організації харчування в школі, і несвоєчасне повідомлення працівниками школи медиків про виявлення перших хворих дітей. За порушення санітарного законодавства на директора школи накладений штраф 425 грн. Матеріали направлені в міську і обласну прокуратури.

06.05.2011 18:49
10
Guest

Этим летом вновь возможна аномальная жара, как и прошлым летом. Как это повлияет на сумчан?

04.05.2011 16:01
Александр Черняк

З епідеміологічної точки зору - теплий період року завжди пов’язаний з ризиком підвищення захворюваності гострими кишковими інфекціями. Температура 20-370С є оптимальною для розмноження більшості мікробів, які викликають кишкові інфекції. Вже через 4-6 годин незначна контамінація продуктів перетворюється в масивне забруднення. При цьому не завжди помітні зміни якості цих продуктів. Враховуючи, що значну частину часу в літній період люди проводять в природних умовах - часто мають місце погрішності і в харчуванні, і в дотриманні особистої гігієни. Але не все так страшно: вберегтись від кишкових не важко – потрібно лише слідувати простим правилам санітарії та гігієни.
Відомо, що підвищена температура та вологість повітря негативно впливають на стан здоров’я людей, особливо тієї категорії, які мають сердечно – судинну патологію. Є необхідність задуматися над установкою в офісах та житлових квартирах кондиціонерів.

06.05.2011 18:49
Задано вопросов 35 Получено ответов: 35