Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Виставка вишитих рушників “Творіння рук, душі і серця”

Сумы Городская библиотечная система
Сумы Городская библиотечная система 21 февраля 2019 в 13:58
20 лютого у відділі літератури з мистецтва Центральної міської бібліотеки відкрилась виставка вишитих рушників “Творіння рук, душі і серця” до 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Основу виставки складають рушники, виконані студентами факультету мистецтв СумДПУ ім. А. Макаренка під керівництвом  заслуженого майстра народної творчості України, викладача Ольги Гулей.

В експозиції представлені переважно весільні, так звані кумачеві рушники, де орнаменти та узори вишиті білими нитками по червоному полотну у традиційній для Сумщині техніці «тамбурний шов».  Головне в ній — поєднання тла і вишивки червоного та білого кольорів; легкі хвилясті лінії тамбурного шва мерехтливо окреслюють вибагливі орнаментальні мотиви рослинного характеру.

Вишитий рушник для українців — це не просто предмет ужитку. Це оберіг, в орнаментах якого збереглися давні магічні символи. Візерунки на рушниках відображають світогляд та звичаї наших предків. У більшості вони мають символи орієновані на добро, здоров’я, достаток, добру долю. На кожному з представлених рушників, зображена найдавніша знакова композиція українського народного мистецтва – «дерево життя», що символізує собою загалом Космос з усіма його проявами.

Виставка діятиме до 10 березня.

Запрошуємо всіх шанувальників українського народного мистецтва ознайомитися з експозицією.

 
22
Комментариев
0
Просмотров
321
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.