Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

СНІД: реальність життя

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека 03 декабря 2021 в 12:32
1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії.
Заходи, що традиційно проводяться в цей день, відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
Незважаючи на те, що Сумська область відноситься до територій з низьким рівнем поширеності ВІЛ-інфекції, але інтенсивність розвитку епідемічного процесу ВІЛ зростає. За період 1987 – I квартал 2021 рр. в області офіційно зареєстровано 2 979 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 1 225 випадків захворювання на СНІД та 353 смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.
Відповіді на часті запитання:
1. Чи існує можливість інфікуватися ВІЛ побутовим шляхом?
- Ні, інфікуватися ВІЛ побутовим шляхом неможливо.
2. Чи означають терміни «ВІЛ» і «СНІД» одне й те ж?
- ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, він викликає ВІЛ-інфекцію. СНІД означає синдром набутого імунодефіциту – це одна зі стадій ВІЛ-інфекції.
3. Чи всі діти ВІЛ-позитивних матерів інфікуються ВІЛ?
- Ні, не всі діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, інфікуються ВІЛ.
4. Чи існує вакцина, що може запобігти інфікуванню ВІЛ?
- Ні, на жаль, не існує. Вчені багатьох країн світу працюють над створенням такої вакцини. Однак ефективність наявних наукових розробок ще не доведено.
Це є гарною нагодою нагадати кожному громадянину про важливість регулярного тестування на ВІЛ, бо саме раннє виявлення ВІЛ-інфекції, швидкий зв’язок ВІЛ-позитивних осіб та їх партнерів з послугами лікування та профілактики, своєчасний початок антиретровірусного лікування є запорукою збереження здоров’я та життя людини, яка живе з ВІЛ та допоможе вберегти від інфікування її партнера.
Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Якщо протестуватись вчасно, можна оперативно отримати необхідне лікування, а відтак мати якісне та повноцінне життя.
Пройти тестування на ВІЛ безкоштовно можна у свого сімейного лікаря або звернутися до фахівців відділення профілактики і боротьби зі СНІДом КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» за адресою: м. Суми, вул. Білопільський шлях, 22 (тел. 701-984, 701-989).
Ознайомитись із сучасним станом проблеми ВІЛ/СНІД у світі та Україні, сформувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей і розуміння шляхів запобігання розповсюдженню ВІЛ та подолання наслідків епідемії; сформувати розуміння того, що тільки здоровий спосіб життя, їх поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику Ви можете на відповідних сайтах:
www.helpme.com.ua – Національна лінія телефону довіри з питань ВІЛ/СНІДу;
www.ucdc.gov.ua  – ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України»;
www.unaids.org.ua  – ЮНЕЙДС, Об'єднана Программа ООН з ВІЛ/СНІДу.

 
0
Комментариев
0
Просмотров
1053
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.