Птахівництво в Україні

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека 02 февраля 2023 в 14:20
Виробництво м’яса та яєць  птиці були і є важливою складовою Продовольчої безпеки. Ці продукти є важливим компонентом в раціоні харчування не лише дорослих, але і дітей. Курятина містить більше повноцінних білків, ніж  яловичина та свинина, і легко засвоюється організмом людини.

Продукція галузі птахівництва має ряд переваг порівняно з іншими продуктами тваринництва. Це її скоростиглість, плодовитість, висока енергія росту, енергоощадність, нижча вартість.

Сучасне птахівництво – одна з найбільш розвинених, механізованих і автоматизованих галузей сільського господарства. Воно є мобільним для застосування інновацій та інвестицій, відрізняється від інших галузей тваринництва прискореним оборотом капіталу. Завдяки цьому потенціал галузі інтенсивно використовується для забезпечення продовольством населення держави і світу.

Війна росії проти України зруйнувала звичне функціонування галузі птахівництва. Ринок курятини істотно постраждав від знищення або руйнування приміщень птахофабрик, так як значна їх частина знаходилась у Херсонській, Донецькій та частково в Київській областях, де поголів’я було знищене «визволителями».

Між державою та Асоціацією «Союз птахівників України» підписано меморандум. Його суть полягає в тому, що ті підприємства, які працюють на мирній території, зобов’язуються збільшити поголів’я птиці. Це допоможе врегулювати ситуацію з забезпеченням продукцією птахівництва і вирішенням продовольчої проблеми.

Інформаційні матеріали на організованій у відділі документів з природничих і аграрних наук книжковій виставці «Відродження птахівництва вже зараз» допоможуть фахівцям птахівничої галузі та любителям домашньої курятини отримати якісну продукцію. Запрошуємо до зали № 201.

 
8
Комментариев
0
Просмотров
1146
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.