Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Поетичний марафон "Вірші для Перемоги"

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека 28 сентября 2022 в 14:56
Відбувся заключний етап нашого двотижневого поетичного марафону #Вірші_для_Перемоги. Участь у ньому взяли й наші улюблені читачі, переважно молодь, і наші колеги-бібліотекарі.

Високу патріотичну планку заходу одразу задав вірш Михайла Шевченка "Українцем - це стояти насмерть" у емоційному виконанні бібліографа відділу краєзнавчої літератури Тетяни БОЖОК. Потім були спілкування з класиками: нині сущими й тими, хто вже відійшов у вічність, тими, хто був присутнім у залі, та тими, що спілкувалися з публікою телемостом.

У авторському виконанні Олександра ВЕРТІЛЯ, поета й перекладача, пролунав вірш "Пам’яті загиблих чупахівчан" (загиблих бійців російсько-української війни). Зал затамував подих, ловлячи кожне слово, в'їдливе, іронічне, як відбиток російських теленовин, коли звучав римований памфлет "Лист патріарха Кірілла сину Владіміру Путіну" у виконанні автора, публіциста й письменника Євгена ПОЛОЖІЯ (скайпом з Польщі). Публіка серцем пригорнулася до поезії Анатолія ЛУГОВСЬКОГО (скайпом з Путивля) "Єство людське стражденно миру просить...", де мова йшла про життя в маленькому с. Басівка, батьківщині поета, що якраз при кордоні з Російською Федерацією, і котру нині мало не щодня обстрілюють російські важкі міномети. Звісно, не обійшлося й без жіночої лірики, в якій бриніла натягнута струна війни: у авторському виконанні Надії ПОЗНЯК та колежанки-бібліотекарки Лариси ПЕРМІНОВОЇ, а вірш Тамари ГЕРАСИМЕНКО (нині в Італії) декламувала завідувачка відділу абонементу СОУНБ Людмила ЯЦЕНКО...

Одкровенням для присутніх пролунали й відеокадри з поетом Юрієм Цариком (світла йому пам’ять). В часи панування Партії регіонів на сумських телевізіях журналіст та поет-громадянин Царик був "не форматом". Нині ж його смілива громадянська лірика залунала наповну...

На завершення зустрічі, що промайнула в теплому, майже родинному колі спраглої до українського поетичного слова публіки, завідувачка нашого відділу @ТетянаГолуб оголосила переможців поетичного марафону, їх - за дружнім рішенням колективу відділу краєзнавчої літератури і бібілографії - було відзначено подарунками - книжковими новинками.

Кого саме? Дізнаєтесь через пару днів - слідкуйте за нашими публікаціями...

#поетичний_марафон
#вірші_для_Перемоги
#read_and_win

 
0
Комментариев
0
Просмотров
811
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.