Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

І словом, і розумом, і життям своїм мудрець

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека 02 декабря 2022 в 11:45
Хоч не одне уже пройшло століття
З народження Сковороди,
Та мудре його слово
Жило, живе і житиме завжди
Андрій Галушко
З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся ювілейний вечір «І словом, і розумом, і життям своїм мудрець».

Ще за 300 днів до святкування цієї дати Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало айдентику національної кампанії «Світ Сковороди». Завдання кампанії – донести багатогранність образу видатної особистості, відійти від його стереотипного сприйняття як лише «філософа з торбиною» та залучити українців до нового осмислення його спадку.

Шановні гості заходу, науковці нашого міста, знавці духовної спадщини Григорія Сковороди успішно впорались з цією метою. Цікавими і змістовними були доповіді: доктора філологічних наук, професора, заступниці завідувача кафедри журналістики та філології СумДУ

Жиленко І. Р. «Сила слова і мудрість життя Григорія Сковороди»; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ Тулякова О. О. «Як сучасному поколінню українців зрозуміти ідеї Григорія Сковороди»; завідувачки науково-експозиційним відділом історії краю з найдавніших часів до початку ХХ ст. Сумського обласного краєзнавчого музею Конотоп А. В. «З усіх утрат – втрата часу найтяжча…» (за матеріалами з фондового зібрання музею).

На заході презентувалась книжкова виставка «Великий мислитель українського народу», де було представлено матеріали з фондів бібліотеки. На особливу увагу заслуговували книжки, видані українською еміграцією, статті з періодичних діаспорних видань, що зберігаються у фондах Канадсько-Української бібліотеки. Запропоновані видання є цінним і важливим інтелектуальним ресурсом для подальшого осмислення ролі і значення образу Сковороди і його творчої спадщини.


 
0
Комментариев
0
Просмотров
445
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.