Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Від флешки до камери: як вибрати смартфон

Блоги, Артем Турчин
03 сентября 2019 в 13:29
Вибір смартфонів в Україні - дійсно великий. Як тільки заходиш у магазин, очі одразу розбігаються. Крім того, перед покупкою треба розібратися в характеристиках - принаймні поверхнево. Якщо самотужки вам це не вдається, давайте зробимо це разом.

Батарея. Першим смартфонам постійно конкурували з кнопочними телефонами саме через батарею. Яскравий і великий дисплей, інтернет, фільми - це все швидко "вбивало" батарею. А через тонкий корпус акумулятор втрачав не тільки сантиметри, а й ємність.

Зараз ситуація докорінно змінилась. Тепер можна легко просидіти цілий день в інтернеті й поставити телефон ан підзарядку лише увечері. Для цього краще вибирати акумулятор з ємністю не менше 4000-5000 мА/г.

Інше питання - можливість зняти батарею. Наприклад, в Айфонах для заміни акумулятора треба звернутися до сервісного центру. Такі ж моделі мають і деякі інші смартфони. З однієї сторони, апарат стає тоншим, а кришка позбувається люфтів. Крім того, сімки й флешка переносяться у сспеціальний слот, який легко витягується. З іншої ж сторони, заміна акумулятора вартуватиме більше коштів. Щоправда, наприклад, у Xiaomi акумулятори реалізовані на багаторічну роботу, тому заміна вам навряд чи знадобиться.

Зарядка. Функція швидкої зарядки здатна заповнити батарею за години півтори. Тому така функція не буде зайвою. А от бездротова поки що, на мою думку, особливо ні до чого. Думаю, через кілька років у кафе та інших громадських місцях можна буде покласти телефон на столик, щоб підзарядити його. Зараз мені зручніший повер-банк із дротом. У бездротовому варіанті не можна "розлучати" ці два гаджети, у той час як із дротом можна покласти банк на дивані, а смартфон тримати в руках.

Роз'єм. Раніше у всіх андроїдних смартфонах був роз'єм USB. Зараз його витісняє Type-C. З однієї сторони, він - зручніий і років за п'ять він буде у всіх смартфонах. З іншшої, ваш старий повер-банк можна буде покласти на полицю. Якщо є можливість купити нову зовнішню батарею (або в ній немає необхідності) - тоді краще вибирати телефони з новим роз'ємом.

Слот. Це -  місце, куди вставляються сімки і флешка. Вони виконуються у трьох варіантах:
- можна вставити дві сімки і флешку;
- можна вставити дві сімки, або сімку і флешку;
- слот для флеки не передбачений (тобто, можна поставити дві сімки).

Якщо у телефона вистачає внутрішньої пам'яті, можна пожертвувати флешкою. Якщо у  вас одна сімка, можна забути про іншу. Але варіант із трьома слотами мені подобається більше. В такому разі внутрішню пам'ять можна відвести тільки під додатки (на флешку їх не запишеш), аа за зовнішню карту кидати фото, відео, музику. Плюс ви залишаєтесь зручним для користувачів двох операторів (наприклад, Водафон і Київстар).

Пам'ять. Ну, тут є кілька позицій. Так, оперативну пам'ять краще вибирати, починаючи з 3-х ГБ. 32-х "гектарів" внутрішньої вистачить на кількадесят додатків та ігор. Ну, а ідеальний варіант зараз - це 4/64. Хоча 3/32 теж досить нормальний, якщо вам вистачить 50 додатків і 20 ігор. Як правило, і ті, й інші телефони підтримують карту пам'яті до 256 Гб - якщо передбачений слот. Так, у бюджетних Huawei його немає. Тому звертайте увагу, чи вистачить вам внутрішньої пам'яті і на додатки, і на все інше.

Інфрачервоний порт. Раніше за його допомогою у бюджетних телефонах передавалися файли. Зараз порт використовується як універсальний пульт. Так, смартфоном можна увімкнути телевізор, кондиціонер, приставку і т.д. Щоправда, не в усіх бюджетних смартфонах цей порт наявний (щоб не збільшувати ціну). До того ж, новими телевізорами можна керувати через блютуз. Щоправда, у Xiaomi є багато дешевих телефонів з портом і батареєю на 4000 мА/г. Але по деяких інших характеристиках вони програють.

NFC. Цим датчиком користуються для того, аби розплатитися на касі телефоном замість карти. Це дійсно дуже зручно, але NFC є переважно у дорогих телефонах. Так, Huawei  з датчиком коштує дсь 7000 грн., Xiaomi - 9000 грн. А от Samsung пропонує функцію в смартфонах уже за 5500 грн. При цьому у таких моделях можна знайти гарну батарею.

Щоправда, цієї весни Приватбанк анонсував оплату на касі через QR-коди. Тобто, коли касир вводить ціну в терміналі, на дисплеї висвічується код, який можна відсканувати і заплатити. Поки що проект так і не був реалізований. Але, якщо це от-от станеться, можна взяти телефон без NFC. За два-три роки датчик, думаю, буде у більшості моделей - навіть у бюджетних.

Камера. Більшість смартфонів виходять із двома основними об'єктивами. Так, деякі моделі роблять таким чином більш широкі фото, деякі - точніші. Іноді маленька камера використовується для ефекту боке (коли задній план - розмитий). Щодо піксельності, чим її більше, тим краще. Зараз уже можна зустріти модулі і з трьома камерами, і чотирма, але це реалізовано поки що у флагманах.

0
Комментариев
0
Просмотров
2368
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.