Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Синдром непокараного зла

Блоги, Олег Медуниця
05 ноября 2012 в 23:58
Непокаране зло реґенерує себе. (Ліна Костенко)
Із звуками розбитого скла під час штурму "Беркутом" ОВК, під важким і пильним поглядом "журналістів" кримінальної зовнішності і рішення продажних судів формується нова більшість у Верховній Раді. Такі "вибори" Сумщина бачила в 2004 році в Тростянці. Сьогодні щось споріднене за своїм цинізмом відбувається в десятках округів України.

Після зміни влади в 2004 році проти учасників фальсифікацій було порушено кримінальні справи. Щодо декого з виконавців нижньої і середньої ланки набули чинності обвинувальні вироки. Чи могло б це повторитися знову, якби фальсифікатори сіли всі і надовго?

У 2010 році на місцевих виборах в Недригайлівському районі голови ДВК не соромилися переписувати протоколи з результатами голосування на очах спостерігачів і під запис відеокамери. Ніхто так і не був притягнений до відповідальності.

У 2012 голова адміністрації Чмирь на службовому транспорті їздив по партійних конференціях. А голова Буринської РДА Товстуха в робочий час агітував за кандидата від Партії регіонів Саєнка. Очевидно, що  всі вони, якщо і будуть звільнені із своїх посад, то за те, що результат виборів не надто оптимістичний для Партії регіонів. І це за умови, що адмінресурс працював на кандидатів від ПР, а в день виборів їм вдалося "мобілізувати" до 5% голосів.

Влада не пішла на "бєзпрєдел" на Сумщині лише тому, що відрив між опозиційними і провладними мажоритарниками був надто великим, за межею фальсифікації. У тому, що на Сумщині немає мітингів і зіткнень під ОВК - заслуга виборців, а не очільників ОДА. Тим паче в адміністрації знають, що сумчан краще не дратувати.

Але по Україні все інакше.

Наприклад, у Первомайську, де "Беркут" штурмував ОВК і виносив протоколи, а потім голова ОВК повіз до ЦВК протокол, не ухвалений на засіданні комісії. Чи в Каневі, де протоколи "уточнили" так, що в кандидата від влади додалося 5% голосів. Чи в Обухові, де рішенням суду скасовано результати по 28 дільницях, де перемагав кандидат від опозиції. Міста можна перераховувати і перераховувати.

До кого апелювати? До судів? Але вони приймають рішення не брати до уваги 30 000 голосів виборців. До міліції? Але вона виконує явно злочинні накази. До міжнародної спільноти? Але все безчинство відбувається "прозоро і відкрито" на очах шокованих іноземців. І на голос міжнародної спільноти давно наплювати гаранту Конституції. Зрештою, як наплювати і на саму Конституцію.

Якщо в народу забрати право обирати владу, то в нього з'являється право на повстання. Всі, хто причетний до фальсифікацій виборів 2012 року нестимуть кримінальну відповідальність. Голови і члени ОВК, судді, високопосадовці, причетні до фальсифікацій виборів, мають стати перед відкритим, чесним і об'єктивним судом. Це не просто прагнення справедливості. Це єдина запорука, що в майбутньому в Україні відбуватимуться чесні вибори. І єдина умова, що вони відбуватимуться взагалі.  Інакше непокаране зло буде сильнішати і рости, позбавляючи майбутнього нашу країну.
1
Комментариев
0
Просмотров
1136
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.