Поради тим, хто хоче влаштувати газон біля будинку

Поради тим, хто хоче влаштувати газон біля будинку
ВС 06 октября 2020 в 19:32
Ситуація з коронавірусом, який ось уже кілька місяців не залишає в спокої більшість держав, в тому числі і Україну, сформувала новий стійкий тренд в суспільстві. Багато наших громадян прагнуть відокремитися від навколишнього середовища, жити незалежно і автономно від соціальних мейнстрімів. Це прагнення до усамітнення виражається, зокрема, і в мікросвіті, який кожна людина намагається створити для себе і своєї сім'ї. Йдеться в першу чергу про благоустрій своєї квартири, дачі, заміського будинку або присадибної ділянки. Візьмемо для прикладу газон, який можна розбити не тільки на території дачі і приватного будинку, але і перед багатоповерховим житловим будинком, якщо для цього є необхідні умови (хоча б невеличка ділянка землі). Говорячи про три речі, на які можна дивитися вічно, люди, як правило, називають вогонь і воду, а до третьої речі відносять найрізноманітніші явища природи і предмети. На наш погляд, газон теж можна віднести до таких "вічних" речей.

Правильно оформлений, засіяний травою та іншими рослинами і акуратно пострижений газон може викликати найрізноманітніші почуття – від спокою і єднання з природою до захоплення і припливу нових сил.

Класифікація газонів


Варто зауважити, що далеко не всі газони створені для пасивного споглядання і умиротворення, як, наприклад, англійський газон. Його шовкову, вразливу травичку можна порівняти з примхливої, ніжною шкірою принцеси. Таким газоном можна хіба що милуватися, його треба всіляко оберігати від негоди (посухи і міцних морозів) і "сліпих" людських ніг.

До естетичним видам газонів відноситься і мавританський. Незрозуміло, чому його так назвали, але головною його особливістю є наявність квіткової клумби. Дивлячись на такий газон, виникає почуття, що ви десь за містом, на батьківщині свого дитинства, там, де добре дихається і співає ваша душа. Мавританський газон так же, як і англійський, вибагливий, вимагає особливої турботи і ретельного догляду.

Якщо ви ведете активний спосіб життя, любите спорт і не проти зіграти в гольф або крикет перед своїм будинком, то в цьому випадку вам слід розбити спортивний газон і засіяти його травами, які здатні протистояти витоптуванню великою кількістю людських ніг. Втім, такий стійкий газон знадобиться вам і в тому випадку, якщо ви – любитель гучних вечірок, на які збираються натовпи друзів і зовсім незнайомих людей. Тільки спортивний газон може винести багатолюдну дискотеку!

Садовий газон – це щось середнє між англійським і спортивним. Трава на ньому в міру м'яка і стійка до витоптування. Саме такі газони найчастіше влаштовують на дачах і перед заміськими будинками.

Є ще й інша класифікація газонів: вони діляться на спортивні, партерні (декоративні) і універсальні.

Більш докладно прочитати про те, які бувають види газонів, які трави і квіти варто на них садити і як необхідно за ними доглядати, ви можете на сайті ТМ "Аптека садівника", яка є частиною компанії "Укравіт" і спеціалізується на реалізації різних препаратів, які захищають культурні рослини від:

  • Бактерій (бактерициди);
  • Шкідливих комах (інсектициди);
  • Грибних захворювань (фунгіциди);
  • Гризунів (родентициди);
  • Кліщів (аскаріціди);
  • Бур'янів (гербіциди)

Також під ТМ "Аптека садівника" випускаються мікродобрива, стимулятори рослин і побутові засоби захисту від комах (комарів, мух, тарганів).

Однак повернемося до теми статті – влаштування газону своїми руками.

Етапи створення газону біля свого будинку


- Вибір виду газону. Припустимо, ми вибрали садовий, або універсальний газон. На ньому діти можуть попустувати і пограти в бадмінтон, а дорослі влаштувати шашликовий пікнік. Крім призначення, ми повинні також враховувати ступінь освітленості місця, де буде розбитий газон. Якщо світла вдосталь, газон відноситься до типу "сайшайн", якщо освітленість слабка, то підійде другий тип – "шедоу".

- Підготовка ґрунту. Видалення колишніх рослин і очищення від каменів. Копання і вирівнювання ділянки. Внесення добрив і стимуляторів росту.

- Посів трав.

Що стосується оптимальних термінів посіву, то фахівці називають чотири місяці: березень, квітень, вересень, жовтень. Ось ще кілька корисних порад від знавців газонів:

  • Для посіву потрібно вибрати день, коли земля, яка відведена під газон, досить прогрілася на сонці;
  • Для того щоб мурашки не з'їли насіння після їх посіву, потрібно додати в посадковий матеріал спеціальний інсектицид;
  • Для того щоб забезпечити дружні сходи насіння, потрібно присипати їх лише тонким шаром землі, а після цього обов'язково прикатать майбутній газон катком.

Хочете мати гарний, здоровий, доглянутий газон, який радував би вас довгі роки? Прислухайтеся до думки професіоналів, таких як компанія "Аптека садівника", і купуйте тільки якісні засоби по догляду за культурними рослинами.

0
Комментариев
0
Просмотров
479
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.