СОЦСК: наш досвід впроваджує Україна!

ТОП-50-2020: 50 корисних справ, що допомагають пережити нелегкі часи
ВС 30 марта 2021 в 18:51
Суми – порівняно невелике місто, воно не є промисловим гігантом чи популярним туристичним центром, але йому є чим пишатися, адже саме з нього розпочалася нова сторінка служби крові України! Про наш донорський центр і особливо про потужний донорський рух упевнено можна говорити – найкраще у Європі і світі.

Минуло більше 10 років з того часу, як в області був створений унікальний, єдиний в Україні заклад служби крові на засадах державно-приватного партнерства, і він розпочав надзвичайно яскраву історію стрімкого розвитку. Від цього рішення виграли всі, а найбільше – громада області, адже донорський центр, у який приватний інвестор вклав 3.5 млн. доларів США, вивів забезпечення лікувальних  закладів Сумщини компонентами крові на новий рівень.

Наразі завжди є 8-ми денний резерв компонентів крові, які оперативно доставляються в лікарню відразу після отримання заявки, а не тоді, коли рідні хворого знайдуть донора та обстежать його за свій кошт, як це відбувається у більшості областей України. Наші компоненти – 100% лейкофільтровані і обстежені методом ПЛР, що виключає найменшу можливість зараження реципієнта небезпечними інфекціями та виникнення ускладнень. Це теж не має аналогів в Україні. А донори, яких у базі даних центру – понад 40 тисяч, здають компоненти крові у максимально комфортних та безпечних умовах, отримають підвищену донорську компенсацію та безкоштовно проходять ряд аналізів на найсучаснішому обладнанні при кожній донації. Саме такий підхід зробив Суми донорською столицею України: тут відбувається 241 донація на тисячу населення за рік (і це ще не межа!), у той час як в середньому по Україні цей показник не завжди сягає і 13 донацій на тисячу населення.
Навіть коли всі області України гостро потерпали від нестачі крові у період минулорічного суворого карантину, в Сумах донори знаходили можливість прийти на донацію: йшли через все місто пішки чи їхали на таксі, підвозили до центру крові друзів і знайомих, домовлялися про виділення службового транспорту. Багато жителів міста вперше стали донорами саме в цей період, коли потрібно було замінити тих, хто захворів чи не зміг дістатися центру крові. На Сумщині не було жодної відмови лікувальним закладам в компонентах крові, всі заявки було своєчасно виконано, область постійно мала резерв – цей іспит 2020 було складено з честю!

Ще один виклик минулого року – на Сумщині було розпочато пілотний проект заготівлі плазми, що містить антитіла до коронавірусу. Тільки СОЦСК мав необхідне оснащення та потужність, щоб масово тестувати населення на антитіла, виявляючи тих, хто перехворів безсимптомно або не звертаючись до лікаря. Тепер отримана в нашій області плазма з антитілами до COVID-19 використовується для виробництва інноваційних ліків, що будуть рятувати тяжкохворих, а досвід Сум впроваджується у провідних плазмацентрах по всій Україні.

Унікальною є і діяльність Сумського центру крові з розвитку донорського руху: тут постійно проводяться благодійні донорські акції, куди приходять сім’ями, дружніми компаніями і колективами. Хтось відзначає донацією професійне чи державне свято, хтось – власний день народження, а хтось просто не може не відгукнутися на заклик про допомогу. Завдяки безоплатним донорам та власним коштам, СОЦСК надає лікувальним закладам благодійної допомоги на понад мільйон гривень у рік! Саме такими – соціально орієнтованими, з європейськими стандартами і сучасними технологіями, хотілося б бачити всі медичні заклади області незалежно від форми їх власності, чи не так?

НАТАЛІЯ ТРОФИМЕНКО, директорка Сумського обласного центру служби крові

СОЦСК - флагман служби крові України, суперсучасний європейський донорський центр, що є брендом й гордістю Сумщини. Все це було б неможливим, якби біля керма не знаходилася жінка-лідерка – Наталія Трофименко. Саме її девізи «Ми нікого не залишаємо в біді» і «СОЦСК – це дім для донорів» стали основними векторами успішного і відповідального підприємства.

Наталія Трофименко очолює унікальний для України державно-приватний заклад, який є учасником найбільш інноваційних проєктів і зразком для наслідування. Працювати на випередження, зустрічати виклики  у повній готовності, забезпечувати безперервність робочих процесів, запалювати і вести за собою колектив, впроваджувати усе новітнє – це ті якості і вміння керівниці Сумського центру крові, які  визначили долю закладу на багато років уперед. А з ним – і долі тисяч жителів області, які своєчасно отримують безпечні компоненти крові найвищої якості.



0
Комментариев
0
Просмотров
736
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.