Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Робота в Сумах: де і як шукати

Робота в Сумах: де і як шукати
ВС 12 октября 2020 в 17:51
Знайти роботу - таке питання постає чи не перед кожним сумчанином. І відшукати вакансію - лише одне з кількох завдань, які постають перед майбутнім працівником. Ми спробуємо розібратися в тому, як вибрати гідну пропозицію, де її віднайти, і як не потрапити на гачок нечетивих роботодавців.

Де шукати роботу

Якщо ви натрапили на цю статтю - вірогідно, ви шукаєте роботу в інтернеті. В українському сегменті мережі є два сайти, якими користується переважна більшість шукачів - і роботи, і робітників:

work.ua

rabota.ua


Саме на цих порталах розміщено найбільше вакансій та резюме в будь-якому місті України. Для зручності можна скористатися рубриками та пошуком.

Як вибрати гідну вакансію

Ви вибрали привабливу вакансію і готові приступити до роботи? Не поспішайте. Спочатку зверніть увагу на пропоновану зарплатню. Якщо вона - зависока для цієї вакансії, швидше за все, ви не отримаєте її. Вірніше, отримаєте, але в меншому обсязі. Або отримаєте купу штрафів за порушення, яких фізично не зможете уникнути.

Тепер спробуйте дізнатися що-небудь про місце майбутньої роботи. Спробуйте знайти відгуки клієнтів та працівників. Цілком можливо, що вас змушуватимуть нав'язувати неякісні послуги або товар. Чи начальник може виявитись складним на характер особою, від якого постійно йдуть робітники. Це і може бути причиною того, що ви зараз бачите вакансію.

Як розрізнити справжні відгуки від фейкових

Написання позитивних відгуків - таке завдання можна часто побачити на фріланс-біржах. Утім, часто їх пишуть самі працівники компаній. іноді їх складають конкуренти, але вже не позитивні, а негативні. Як же серед них розрізнити справжні?

Якщо у відгукові немає негативу, а його автор розсипається у подяках - швидше за все, ці слова написані власником бізнесу чи його працівником. Особливо, якщо клієнт пише, що товар - прекрасний, ідеальний, краще не придумаєш. Пам'ятайте, ідеального товару не буває.

Те ж саме стосується роботи. "Працюю багато років, усе - прекрасно, керівник - прекрасна людина, зарплата відповідає заявленій і виплачується вчасно" - такий відгук, ймовірно, написаний за премію або особою, приближеною до начальника (улюбленим працівником, дружиною тощо). Якщо працівник не вказує хоча б якихось позитивних моментів - ймовірно, це конкурент. Те ж саме стосується товару.

Помічник керівника - що це за вакансія

Мабуть, ви уже бачили на під'їздах об'яви про роботу типу "Помічник керівника, лектор, робота для студентів та пенсіонерів, можна без досвіду роботи". Зараз вони дібралися й до інтернету. Звісно, помічником ви працювати не будете. Вам запропонують продавати певні товари (як правило, косметику), отримуючи відсоток від продажу. Магазинів у компаній немає - ви працюватимене на вулиці, ходитимете по квартирам, пропонуватимете продукцію друзям. Чому роботодавці пропонують фальшиві вакансії? Щоб затягнути вас до офісу, де можна впевнити вас, що їхня компанія - успішна й розвивається семимильними кроками, а їхні працівники отримують десятки тисяч. Самі подумайте, кому потрібен помічник керівника без досвіду роботи.

Ще одна ознака такої роботи - заповнення анкет перед співбесідою. У вас можуть попрохати вказати адресу, дані паспорта - не ролбіть цього ніколи! Не дивуйтесь також графі "Ваші доходи". Такі роботодавці розуміють, що ви, швидше за все, не будете довго працювати та нічого не зможете продати; тож вони спробують вмовити вас купити книжки чи диски по веденню бізнесу. Якщо ця оргазінація заробляє на кредитах чи страховках, то тут треба бути ще обережнішим. Перед тим, як заманити вас на роботу, де ви будете продавати цей товар, вас самих можуть змусити оформити страховку чи взяти кредит.

Курси

Чим більше у вас навичок - тим більше шансів отримати вакансію. І тим більше вас цінуватиме ваш роботодавець. І, звісно ж, ці вміння й навички мають бути якісними. Для їхнього вдосконалення добре підходять курси. Утім, не забудьте перевірити і їх. Так, викладачі можуть на лекціях "лити воду", попередньо взявши за це останні ваші гроші. Перевірити якість курсів можна в інтернеті, але пам'ятайте, як ми навчили вас розрізняти відгуки.

Наостанок

Ми щиро сподіваємось, що вам вдасться знайти роботу у Сумах. Головне, правильно підійдіть до цієї справи. Нам же лишається побажати вам удачі й гарних вакансій.

0
Комментариев
0
Просмотров
289
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.