Українська академія банківської справи НБУ - лідер економічної освіти

Вища школа, спецпроект
ВС 24 декабря 2012 в 18:40
Щорічно до першого курсу академії вступають 395 студентів: 325 - на економічні спеціальності і 70 - на юридичний факультет
Потужна матеріально-технічна база, найкращий викладацький склад та найдешевша освіта в Україні - все це може запропонувати один з найкращих ВНЗ - Українська академія банківської справи НБУ
Ольга Ткаченко

Українська академія банківської справи НБУ є спеціалізованим навчальним закладом, оскільки підготовка студентів здійснюється лише у двох напрямах: економічному та юридичному. До того ж навіть студенти юридичного факультету мають поглиблену економічну підготовку. «Ми готуємо фахівців для фінансового сектору України, для роботи на підприємствах, у фінансових, бюджетних установах, страхових компаніях, кредитних спілках, пенсійних фондах, - пояснює проректор з навчальної роботи, доктор економічних наук, професор Української академії банківської справи Національного банку України Інна ШКОЛЬНИК. - Спектр діяльності наших випускників дуже широкий».

Якщо говорити про переваги УАБС, то, перш за все, це прекрасні умови для навчання: завдяки фінансуванню НБУ академія має потужну матеріально-технічну базу. В УАБС створені усі необхідні умови для навчання майбутнього фахівця: обладнані спеціалізовані аудиторії, навчально-тренувальні банки, навчально-тренувальні підприємства, фінансово-аналітичні центри, ділінговий клас, тут працює академія CISCO - усе це дозволяє студентам уже на етапі навчання отримувати практичні навички роботи.

До того ж гордістю академії є її наукова бібліотека, яка неодноразово ставала переможцем різних всеукраїнських конкурсів і на сьогодні відома не лише у Сумах, а і далеко за межами міста. Кожен студент академії абсолютно безкоштовно має доступ до будь-якої інформації, яка його цікавить. Мова йде не лише про підручники, навчальні посібники, методички, але і про безкоштовний доступ до Інтернету, світових науково-метричних баз даних.

Міжнародна співпраця

«Академія має дуже потужний науково-педагогічний склад, - говорить Інна Школьник. - Ми маємо 180 викладачів, 80% з яких - кандидати і доктори наук. В академії працюють 20 докторів наук і професорів економічних і юридичних наук. Ті, хто ще не має наукового ступеня, активно працюють над написанням кандидатських дисертацій».

Чи не найкращим доказом цього є визнання викладачів академії за кордоном. Уже кілька років поспіль викладачів УАБС запрошують читати лекції до провідних австрійських, італійських, польських університетів. Так само і до УАБС не рідше одного разу на місяць з лекціями приїздять професори європейських університетів і студенти мають можливість з ними спілкуватися, відвідувати їхні лекції (зазвичай англійською мовою).

Так само і студенти академії беруть участь у різноманітних міжнародних обмінах, їздять за кордон на навчання і практичні семінари, мають можливість відвідувати банківські і фінансові установи, побачити, як вони працюють за кордоном, послухати лекції провідних іноземних фахівців, поспілкуватися з працівниками іноземних банківських та фінустанов, отримати сертифікат міжнародного зразка. «Завдяки тісним зв’язкам з іноземними партнерами академія має можливість направляти своїх студентів на стажування за кордон. За кошти академії, - уточнює Інна Школьник. - Саме зараз група з десяти студентів академії їде на семінар у Німеччину, до Вищої школи Дойче Бундес-Банку. За результатами семінару вони здають тести і отримують сертифікат». Така сама система відпрацьована з чеською банківською школою у м. Прага та Польською вищою банківською школою у м. Хожув. Кожного року студенти академії вивчають польську мову і мають можливість поїхати на 2-3 тижні на практику до Польщі. Сьогодні УАБС проводить подальшу роботу по налагодженню зв’язків з італійськими університетами.

Вартість навчання

«Завдяки тому, що НБУ надає нам значну фінансову підтримку, для студентів, які не зорієнтовані на навчання на бюджетних місцях, є свої плюси. По-перше, вартість навчання на комерційній основі у академії є однією з найнижчих не лише по м. Суми, а й одна з найнижчих в Україні», - розповідає Інна Школьник. Тим більше, що вартість навчання не змінюється протягом усього періоду здобування вищої освіти. «У нас немає зростання вартості навчання кожного року чи посеместрово, - пояснює Інна Школьник. - У договорі чітко прописано вартість, і вона однакова на усі чотири роки».

По кожній спеціальності у академії завершений цикл навчання. Фактично по усіх спеціальностях УАБС готує магістрів, а для тих, хто в майбутньому планує пов’язати своє життя з науковою діяльністю, в академії створені усі необхідні для цього умови - академія готує своїх кандидатів та докторів наук. Тобто усе, що може запропонувати вищий навчальний заклад, в Українській академії банківської справи є.

Працевлаштування

Більш того, УАБС дбає про працевлаштування своїх випускників. Звичайно, на першому курсі їм це не настільки цікаво, але чим далі і старше студент, тим більше його цікавить майбутнє працевлаштування. «Ми гарантуємо працевлаштування наших випускників, - запевняє Інна Школьник. - У нас існує регіональний центр підвищення кваліфікації та практичної підготовки, який безпосередньо цим займається». Працівники центру опікуються організацією практик студентів академії і вони ж відповідають за працевлаштування. Це питання знаходиться під особливим контролем у адміністрації УАБС, оскільки про кожного студента, незалежно від того, навчається він за кошти Нацбанку чи на комерційній основі, академія звітує Національному банку України.

Дозвілля та спорт

Що стосується дозвілля, фізичного виховання та спорту, то і тут академія у числі найкращих. Пари з фізичного виховання відбуваються у студентів на базі легкоатлетичного манежу УАБС. Крім того, є маса різноманітних додаткових залів для занять і аеробікою, шейпінгом для дівчат, і атлетичні зали, зали для боротьби для хлопців. У розпорядженні студентів УАБС - басейн. Знову ж таки, це все абсолютно безкоштовно для студентів УАБС НБУ.

Студенти, схильні до художньої творчості та різних видів самодіяльності, мають змогу брати участь в різноманітних заходах, які організовує академічна галерея, відвідувати гуртки.

Ну і, звичайно, те, про що зараз багато говорять у місті, - створення Палацу творчості та дозвілля студентів за підтримки і фактично за ініціативи Почесного громадянина м. Суми, ректора УАБС НБУ, професора Анатолія Єпіфанова. До того ж це буде місце, де зможуть проводити час студенти не лише УАБС, але і інших ВНЗ міста.

Курси

Для усіх бажаючих вступити до УАБС НБУ існують підготовчі курси. В академії вони працюють за двома схемами. По-перше, це короткострокові підготовчі курси. Вони розраховані на сім місяців та існують для школярів, що вже визначилися зі вступом і впевнені у своєму виборі, тобто учнів 10-11-х класів. Курси проводяться за профільними предметами, необхідними для вступу на економічну чи юридичну спеціальність.

Особливість роботи підготовчих курсів в УАБС у тому, що вони окремо здійснюються для сумчан і для іногородніх абітурієнтів. Для перших навчання проходить протягом навчального року, після шкільних занять: по понеділках, середах та п’ятницях з 16:00 до 19:00 для бажаючих вступити на економічну спеціальність і по вівторках, четвергах і п’ятницях з 16:00 до 19:00 - для юристів.

Якщо говорити про іногородніх абітурієнтів, то, як правило, заняття на підготовчих курсах підлаштовують під шкільні канікули. Абітурієнти навчаються повний день з 8:00 до 16:00, включаючи вихідні.

Усі слухачі підготовчих курсів отримують читацькі квитки до бібліотеки УАБС, якою можуть користуватися у повному обсязі. «Багато хто з наших абітурієнтів готується в бібліотеці до олімпіад, пишуть реферати, наукові роботи», - говорить Інна Школьник. Також Наукову бібліотеку УАБС можуть віддвідувати мешканці міста та всі бажаючі.

Крім того, в УАБС діють довгострокові підготовчі курси на базі дев’ятих класів. Програма таких курсів розрахована на два роки навчання. «Ми готуємо школярів за такою схемою: вони обирають кілька дисциплін, в яких вони зацікавлені і можуть підтягувати ці предмети як для себе, для школи, а так само, нехай більш розтягнуто в часі, готуватися до ЗНО, - говорить Інна Школьник. - Можна, в принципі, обрати і весь пакет предметів, від цього буде залежати вартість навчання».

«Значна частина випускників підготовчих курсів залишається на навчання у нас в академії, - говорить Інна Школьник. - Ми так само, як і випускників, відстежуємо їх подальшу долю. Певна частина вступає до провідних київських навчальних закладів, навчальних закладів Харкова».

Сайт УАБС НБУ: www.uabs.edu.ua

0
Комментариев
0
Просмотров
5048
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.