УАБС: Інна Школьник: «До нових успіхів»

Вища школа, спецпроект
Данила Мирошниченко 22 ноября 2011 в 16:04
Проректор УАБС НБУ з навчальної роботи, доктор економічних наук, професор Інна Олександрівна ШКОЛЬНИК
УАБС НБУ запрошує всіх бажаючих на День відкритих дверей, що відбудеться у першій половині грудня

Через декілька тижнів Українська академія банківської справи Національного банку України відчинить свої двері для всіх, хто прагне побачити на власні очі найсучасніші навчальні корпуси з інтерактивним обладнанням, унікальну студентську бібліотеку, аналогів якій немає в Україні, чудовий спортивний комплекс. Абітурієнти та їх батьки зможуть дізнатися про всі можливості вступу до одного з найпрестижніших вишів України. Проректор УАБС НБУ з навчальної роботи, доктор економічних наук, професор Інна Олександрівна ШКОЛЬНИК в інтерв’ю розповіла про особливості вступної кампанії та сьогоднішню специфіку життя Академії.

- Які додаткові можливості мають абітурієнти, що бажають вступити до УАБС?
- У цьому році ми започаткували “Школу юного економіста”, де навчаються школярі старших класів. Уже розпочалися заняття окремо з учнями 10-х класів і окремо з учнями 11-х класів. Наші викладачі проводять ці заняття по суботах о 15.00. Тривалість – дві години. Основне завдання нашої школи — дати можливість учням, які в школі лише трохи вивчають “Основи економіки”, отримати базові знання з економіки. Навіть якщо в майбутньому учні не оберуть спеціальність, пов’язану з економікою, то ця інформація все одно допоможе їм у повсякденному житті. Адже економічна грамотність сьогодні вкрай важлива. Навчання в “Школі юного економіста” не накладає ніяких додаткових зобов’язань на учнів щодо вибору майбутньої професії.

- Як потрапити до «Школи юного економіста» і де проходять ці заняття?
- Усі бажаючі без винятку можуть відвідувати наші заняття. Школою опікується декан факультету банківських технологій Тетяна Іванівна ГОНЧАРУК.  Деканат знаходиться на першому поверсі другого корпусу (тел. 619-048). Можна підійти в будь-який час з 8 до 16, поставити всі запитання і записатися до школи, якщо є таке бажання.
Зараз у «Школі» навчаються майже 100 школярів. Програму, за якою навчаються наші учні, ми опрацьовували та узгоджували з учителями шкіл.

- Чи варто перед вступом до УАБС НБУ відвідувати підготовчі курси?
- Так. Ми пропонуємо різні варіанти, які можуть зацікавити абітурієнтів. Курси працюють для учнів шкіл міста Суми (тричі на тиждень у другій половині дня) і для учнів з інших регіонів (під час шкільних канікул). Абітурієнтів, які приїздять до нас з інших регіонів, ми безкоштовно розміщуємо в нашому готелі “Олімпійський” і протягом 1-2 тижнів проводимо для них інтенсивну підготовку з 8 до 17 години.
На курсах ми пропонуємо повний пакет підготовки з предметів, які є конкурсними при вступі до Академії: української мови та літератури, математики, історії України, а також на вибір – іноземної мови чи географії або ж предмету за вибором абітурієнтів.

- Розкажіть про особливості вступної кампанії 2012 року.
- МОНмолодьспорт України затвердило умови вступу на наступний навчальний рік. Новинкою є те, що був підвищений прохідний бал сертифіката ЗНО для профільних дисциплін. Раніше було 124 бали, а зараз це 140 балів. Для вступу до УАБС на економічні спеціальності профільним предметом є математика. Для вступу на юридичний факультет профільним предметом є історія України. Приймальна комісія Академії буде здійснювати прийом документів з 2 до 31 липня.
Крім цього, важливо знати, що налагоджена робота системи електронного вступу. Електронні заяви цілком прирівнюються до паперових. З правилами прийому документів до Академії можна ознайомитися на нашому сайті www.uabs.edu.ua у розділі “Вступникові”.

- Яка кількість місць для вступників, що фінансуються за кошти НБУ?
- Для абітурієнтів ці місця по суті є “бюджетними”. Під час минулої вступної кампанії по кожному напряму підготовки було від 15 до 30 “бюджетних” місць. Усього на I курс ми набираємо 395 студентів, із них 150 — на місця, що фінансуються НБУ. Це приблизно 35%. 

- Чи правда, що студенти УАБС мають змогу проходити практику за кордоном?
- Звичайно. Виробничу практику студентам можна проходити не тільки в Україні, але й в Німеччині (Вища школа Дойче Бундес Банку – Центрального банку Німеччини), Чехії (Вища банківська школа Праги), Польщі (Вища економічна школа Хожува) та інших країн за кошти НБУ. Це два тижні перебування за кордоном. Потрапити на цю практику можна після конкурсного відбору, який проходять студенти з високим балом навчання та вільним володінням англійською мовою. Обраним студентам оплачується проїзд, вони отримують добові. По закінченні закордонної практики та після складання тестів студенти отримують сертифікат. Випускники кажуть, що при працевлаштуванні цей сертифікат має велике значення для роботодавців.

- Як випускники УАБС працевлаштовуються після закінчення навчання?
- Працевлаштування – це ключове завдання, яке ставиться ректором Академії Анатолієм Олександровичем ЄПІФАНОВИМ. Більшість студентів проходять практику в банківських установах, на підприємствах, у страхових та бюджетних установах, в тому числі й м. Києва. Після цього ми забезпечуємо працевлаштування наших випускників на рівні 97-98%. Це реальна, а не дута цифра.

- Ким з випускників ви можете пишатися?
- У нас навчаються студенти не тільки із Сум та Сумської області, але й з Полтавщини, Чернігівщини, з південних і західних регіонів України. Багато хто з випускників уже обіймає досить високі посади в установах різних міст, зокрема в столиці. На нашому сайті в розділі «Випускники» ви зможете знайти інформацію про те, де працюють випускники, яку вони самостійно розміщують. Це центральні офіси потужних банків у Києві, фондові біржі (торговці цінними паперами), великі промислові підприємства (юрисконсульти, керівники юридичних служб). Керівник територіального відділення Антимонопольного комітету в Сумській області Євген КАСЬЯН є випускником юридичного факультету УАБС, потім він отримав ще й економічну освіту. Ярослав ГУСЄВ очолює ПАТ “ВТБ Банк” у м. Суми, Євген БЕЗНОСИК керує Сумською обласною дирекцією «Правекс-банку». Велика кількість випускників працюють у системі НБУ. Усі вони є успішними людьми, що добилися всього власними силами.

Тел. приймальної комісії: 619-935

ДВНЗ "Українська академія банківської справи Національного банку України" – не лише провідний вищий навчальний заклад держави, а й справжній центр наукової думки. В Академії працює потужний науково-педагогічний колектив, до складу якого входять 182 науково-педагогічних працівники, з них – 19 докторів і 120 кандидатів наук. З кожним роком зростає кількість викладачів, які мають вчений ступінь.
Кузнею педагогічних і наукових кадрів по праву вважаються аспірантура і докторантура Академії. У виші також є спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських і докторських дисертацій з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата економічних наук за спеціальностями: економіка та управління національним господарством; гроші; фінанси і кредит.
В Академії створено науковий сектор ініціативної молоді, який сприяє розвитку та реалізації наукових інтересів студентів, їхніх творчих здібностей. Потенціал молоді реалізується через науково-дослідні гуртки й лабораторії, що функціонують на кожній з 14 кафедр. Студенти Академії традиційно виборюють призові місця на всеукраїнських олімпіадах, конкурсах і наукових конференціях.
З вересня 2009 року в УАБС функціонує нова наукова бібліотека із цілим спектром найсучасніших інноваційних технологій. З метою подальшого розвитку Академії як вищого науково-навчального закладу європейського рівня на базі бібліотеки організовано Інтегрований науково-інформаційний комплекс, який об'єднав у своєму складі всі структурні підрозділи вишу, що працюють на науку.

Довідка.
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57
Тел. приймальної комісії та підготовчих курсів — 619-935;
деканату факультету банківських технологій — 619-048;
деканату обліково-фінансового факультету — 619-041;
деканату юридичного факультету — 275-053.
http://www.uabs.edu.ua
email: vstup@uabs.edu.ua

Ліцензія АГ №5082094, видана МОНмолодьспорт України від 19.10.2011 
р.











 
0
Комментариев
0
Просмотров
5695
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.