Властивості та особливості застосування азитроміцину

Властивості та особливості застосування азитроміцину
ВС 08 октября 2020 в 15:22
Навесні 2020 року в інтернеті з'явилися перші публікації, в яких розглядалася доцільність і ефективність використання азитроміцину при лікуванні хворих COVID-19. Нагадаємо, що препарат азитроміцин є напівсинтетичним антибіотиком широкої дії.

Досвід застосування азитроміцину при лікуванні коронавируса


Автор цієї статті, не так давно захворівши, подзвонив до домашнього лікаря і розповів йому про свої симптоми. Крім ще кількох ліків, лікар призначив таблетки азитроміцину. Автор, будучи людиною допитливою і обережною, вирішив дізнатися якомога більше про це антибіотики. І ось що він з'ясував.

У квітні поточного року французькі лікарі провели дослідження, в рамках якого для лікування хворих COVID-19 був використаний азитроміцин. Результати дослідження виявилися позитивними: ні у одного з пацієнтів не було виявлено зараження коронавірусом. Правда, частина медиків з інших країн висловила сумніви щодо об'єктивності результатів даних досліджень. Вони запропонували не поспішати з остаточними висновками і продовжувати спостереження за дією азитроміцину при лікуванні їм хворих COVID-19.

Виважену позицію щодо даного препарату зайняло Міністерство охорони здоров'я Узбекистану: воно включило азитроміцин в обов'язковий комплект ліків, якими повинні забезпечуватися громадяни, у яких був підтверджений коронавірус. При цьому узбецькі медики підкреслюють, що лікування хворих азитроміцином повинно проводитися під наглядом лікарів і застосовувати цей препарат коштує тільки в разі явних симптомів, які викликані хворобою, щоб запобігти звикання до антибіотика.

В Україні досі не опубліковані офіційні дані, які підтвердили б ефективність лікування хворих COVID-19 азитромицином. Однак попит на цей антибіотик з початку появи коронавируса в нашій країні значно зріс. Крім того, в Мережі час від часу з'являються публікації про наших співгромадян, які заразилися вірусом і використовували при лікуванні даний препарат. Так, один відомий український журналіст, виявивши в собі симптоми хвороби, звернувся до лікаря і отримав рекомендацію Європейської асоціації інфекціоністів з контролю COVID-19. У першому пункті цієї рекомендації був вказаний азитроміцин.

Азитроміцин: особливості препарату


Відразу відзначимо, що більш детальну інформацію про азитроміцин, інструкцію по його застосуванню ви можете отримати в довіднику лікарських засобів Компендіум, ми ж в короткій формі познайомимо вас з цим препаратом.

Повторимось, азитроміцин – це антибіотик з групи макролідів, які вважаються найменш токсичними і безпечними антибіотиками. Азитроміцин має бактеріостатичну дію на організм хворого – руйнує синтез бактеріальних білків і завдяки цьому пригнічує здатність бактерій до зростання і розмноження. Основна сфера застосування азитроміцину – це лікування дихальних шляхів і ЛОР-органів, які були вражені різними інфекційними захворюваннями. Нерідко, цей препарат призначається для лікування:

  • бактеріального бронхіту
  • бактеріального фарингіту
  • інфекції шкіри і м'яких тканин
  • інфекції сечовивідних шляхів
  • пневмонії
  • середнього отиту
  • тонзиліту
  • виразковій хворобі шлунка і т.д.

Примітно, що азитроміцин існує на ринку лікарських засобів вже близько 40 років, а був розроблений в Хорватії на фармацевтичному підприємстві "Пліва". З того часу цей препарат отримав широке визнання у медичних фахівців завдяки, як відзначають експерти, унікальним фармакокинетическим властивостями, які чудово проявили себе при антибіотикотерапії зазначених вище захворювань.

В даний час азитроміцин випускається в таблетках, капсулах, суспензії, ампулах. Його використовують при лікуванні хворих як в стаціонарних, так амбулаторних умовах. В останньому випадку важливо, щоб пацієнт строго дотримувався курсу лікування і рекомендацій лікаря щодо способу прийому і дозування препарату.

Протипоказання:

  • Вагітність і період лактації (годування дитини грудьми – приймати препарат з обережністю);
  • Підвищена чутливість до азитроміцину та інших видів макролідів;
  • Важка печінкова або ниркова недостатність.

На закінчення хотілося б ще раз привернути вашу увагу до двох моментів. З одного боку, лікарі відзначають нешкідливість застосування азитроміцину навіть дітьми (з одним важливим зауваженням: якщо маса дитини менше 45 кг, то йому слід давати суспензію замість таблеток). З іншого боку, не рекомендують приймати цей препарат при заняттях самолікуванням.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

1
Комментариев
0
Просмотров
1244
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.