Вплив ЗМІ на суспільну думку

Вплив ЗМІ на суспільну думку
Дайджест 19 августа 2020 в 13:11
Засоби масової інформації визнані дослідниками механізма, який здатний чинити сильний вплив на людину, її свідомість, життєдіяльність і світогляд. В першу чергу, серед методів ЗМІ виділяються механізми, націлені на перетворення комунікативно-змістовної сторони інформації. Дуже важливо домогтися такої емоційної реакції, яка буде повністю відповідати заданим інфоприводам. Такі емоційні впливи досягаються завдяки новим лінгвістичним засобам, специфічним методам подачі інформації. Також даний метод може бути пов’язаний зі створенням неправдивих подій, приховуванням особливої важливої інформації, яка так чи інакше впливає на людину і її думки про події або явища, з маніпулюванням часом і місцем подачі інформації.

Спотворення інформації не завжди несе негативний характер. Проте важливо ретельно обирати її джерело – наприклад, новини ООС АТО потрібно дізнаватися лише з перевірених джерел, таких, як Антикризовий медіа-центр.

Зокрема, деякі події можуть бути занадто важкими, тож інформацію про них необхідно переформулювати, перетворити таким чином, щоб вона не нашкодила психіці людини. Але перетворення фактів та спотворення інформації використовується також і для того, щоб було простіше управляти людиною, нав’язувати їй чужу волю, інший погляд на події, що позначається на суспільній свідомості в цілому.

Емоційний вплив на суспільну свідомість


ЗМІ використовують методи емоційного впливу на індивідів, оскільки саме емоції, внутрішній стан людини може бути порушено в більшій мірі при створенні бачення подій, що грають важливу роль у формуванні суспільної свідомості. До таких методів належать наступні:

  • сенсаційність;
  • медіа-залякування;
  • медіа-насильство.

Кожен з цих методів має особливі риси та властивості, а також в цілому може значно вплинути на сприйняття новин читачами/глядачами. Головна мета їх застосування – "вимкнути" критичне мислення тих, хто споживає контент, і змусити їх повірити в неправдиву новину чи похитнути психологічну рівновагу. Особливість методів полягає в їхній гнучкості й адаптованості до мінливих умов, а також в тому, що вони можуть існувати як автономно, так і в досить тісній взаємодії один з одним.

Вплив носить двоїстий характер: хтось дійсно змінює своє ставлення до світу, прагне до створення такої моделі поведінки, яка виключатиме жорстокість, насильство. Але є і ті, хто ніби надихається такою інформацією. Такі люди навпаки ще більше орієнтуються на прояв насильства і жорстокості стосовно навколишнього світу. Страждає не тільки їх власна психіка: в зоні ризику опиняються оточуючі.

0
Комментариев
0
Просмотров
429
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.