Мобільні оператори: все разом і окремо

Мобільні оператори: все разом і окремо
ВС 19 августа 2024 в 10:34
Мобільні телефони давно перестали бути звичайними дзвонилками. Апарати, мов губка,вбирають у себе дедалі більше функцій, замінюючи власнику телевізор, банківську картку та інші звичні колись речі. Своєю чергою, мобільні оператори також продають не лише хвилини, паралельно позбуваючись лімітів. Натомість абоненти давно забули про "телефонну вірність", від якої раніше не було куди дітися. Дійсно, свого часу для балансування між операторами необхідно було або носити два апарати одразу, або хоча б тимчасово витягувати "рідну" сімку, зникаючи із зони досяжності. Смартфони на дві карти дозволили забути про цю проблему, а "велика трійка" дарує більше хвилин на конкурентів, ніж колись раніше дозволяла витрачати всередині мережі.

Що ж цікавого пропонують мобільні оператори? Якими "фішками" телефонні гіганти намагаютьсяпереманити до себе клієнтів? Ми вирішили ознайомитись із тарифами кожного з них і спробувати дати відповіді на абонентські "що" і "чому".



Київстар

Почнемо з найбільшого гравця на мобільному ринку. Синій оператор пропонує чимало послуг - як окремо, так і разом; тож ми вирішили розпочати з "класики" (тобто, мобільний зв'язок за передплатою). "З коробки" КС пропонує переважно дещо скромніший обсяг за конкурентів. Так, гігабайтів тут дійсно менше, а кількість хвилин на всіх напрямки (після яких настає безліміт "на своїх") обмежена ще більше. Однак, окрім стандартного наповнення, у кожному пакеті є список суперсил; з усіх пропозицій клієнту пропонують вибрати лише одну (на контракті - дві). Список бонусів - доволі довгий (наскільки й заманливий); однак дві з них помітно вирізняються на фоні інших "плюсів". Мова, звісно, йде про інтернет безлім та дзвінки безлім. Перша суперсила надає певний обсят мегабайтів (як правило, 80), після чого швидкість падає до 0,8 Мбіт/с. Другий безлім дійсно не лімітований: з цією суперсилою дзвонити можна куди і скільки завгодно (щоправда, лише по Україні). Серед інших "плюшок" можуть зацікавити телебачення (Київстар ТБ), друга сім для гаджетів (наприклад, роутера) і навіть домашній інтернет (звісно, все - безкоштовно).

Без суперсили хвилин "на чужих" КС пропонує доволі мало (150-300). Лише в кількох тарифах оператор "поклав" 1200 хв на всіх (після цього діє безліміт усередині мережі). Один із них передбачений для бажаючих перейти зі своїм номером; ще два знаходяться у лінійці "Все разом", але лише для нових абонентів домашнього інтернету. Тут КС пропонує абонентам сплачувати одразу за зв'язок та інтернет, знижуючи вартість послуг, а новачкам і зовсім пропонують тарифи, які за ціною майже не відрізняються від класично-мобільних, пропонуючи на додачу дротову мережу та 1200 хв.

Наостанок варто згадати про тарифи для пенсіонерів та людей з інвалідністю. Так, оператор дійсно пропонує для таких абонентів два пакети. Однак є одне "але" (і немаленьке, як ви могли встигнути подумати): обидва тарифи знаходяться у контрактній лінійці. Погодьтесь, не дуже просто уявити людину похилого віку, яка підписує контракт із оператором. До всього, в обох пакетах відсутні нові безлімітні суперсили. Тобто, про багатогодинні розмови з друзями (які, звісно, лишаються зі старими операторами) можна забути. В одній із пропозицій є суперсила у вигляді домашнього інтернету, і навіть ціна нижча за звичний мінімум. Однак, як ми вже говорили, цей бонус доступний далеко не всім абонентам.



Водафон

Із синім оператором розібрались, переходимо до червоного. Хоч у масштабі країни ВФ не займає перше місце, однак з упевненістю лідирує у східній частині країни. Про "немобільні" послуги (домашній інтернет та ТБ) можна сказати кількома словами: вони є, але зупинятись детально на них не варто. Так, телебачення Водафон бонусом не пропонує, а "дротова павутина" доступна лише в кількох містах країни (хоча цей список потроху розширюється).

А от мобільні послуги виглядають збалансованіше, аніж у попереднього конкурента. Так, на старті кількість хвилин та гігабайтів перевишує київстарівські за ті ж гроші. Звісно, у "попередника" можна прокачати одну з послуг до безліміту; однак інша все одно програватиме в об'ємі. Хвилин "на всіх" Водафон теж насипав доволі щедро: 1000-1200 хвилин виглядають дуже солідно проти трьох годин на місяць. Звісно, це - все ще не безліміт. Утім, засилля месенджерів давно змусило забути про "лампові" часи, коли абоненти годинами проводили в обіймах із телефоном. Тож тисячі хвилин на місяць для більшості абонентів може виявитись цілком достатньо - тим паче, що після них усе одно настає безлім на "рідного" оператора.

Окрім гігабайтів, передбачених у тарифі, водафонівці отримують безлім на десятки популярних додатків. тут - і месенджери типу Вайбера чи Ватсапа, і відеохостинги на кшталт Ютуба, і соцмережі - від ФБ до Інстаграма. Щоправда, цей безліміт, як завжди, обмежений: після використання 30-ти Гб швидкість зменшуєтьсядо 1,5 Гбіт/с. Звісно, відео у високій якості подивитися не вийде, однак 360 пікселів смартфон цілком потягне. До слова, безлімітна швидкість у Водафона - помітно вища за конкурентів (проти 1 Гбіт/с - у Лайфсел, 0,8 Гбіт/с - у Київстара).

Ще одна фішка, яка вирізняє оператора - бонуси, які надаються за поповнення рахунку. Щоправда, обміняти їх на десятки гігабайтів чи тисячу хвилин не вийде. Утім, додати до тарифу кілька зайвих Гб цілком можливо.



Лайфсел

І, нарешті, лишається найменший за кількістю абонентів тариф. Щоправда, дивує жовтий оператор точно не менше. Варто взяти лише ціноутворення тарифів - адже єдиної вартості пакету просто не існує. Так, є стандартна ціна, але її можна зменшити двома способами. Перший - прив'язати номер до паспортних даних. У такому разі вартість пакета суттєво знижується, лишаючи позаду "старших" конкурентів. Інший спосіб зменшує ціну набагато помітніше; і для цього варто... перейти зі своїй номером ло ЛС. Дійсно, звучить незручно і навіть жорстоко. Але так оператор більше певен, що ви нікуди не дінетесь у подальшому - адже номер прив'язаний до різних установ, включаючи банки та медзаклади. А щоб у вас не було спокуси перенести номер назад чи до іншого конкурента, "вільно-мобільні" пропонують новачкам з перенесеним номером дуже низькі ціни порівняно зі стандартними.

До слова, нещодавно Лайфсел придбала французька компанія - разом із провайдером "Воля". Останній поширений приблизно так само, як і домашній інтернет від "Київстар". Тож не дивно, що аналогічно з'явився тариф а-ля "Все разом". Щоправда, пропонує його не Лайфсел, а Воля. Утім, якщо вірити топменеджерам ЛС, невдовзі має відбутися злиття компаній, які - цілком імовірно - працюватимуть під однією вивіскою. Сам же "всеосяжний" тариф цілком конкурує з київстарівським аналогом: тут - і 1500 хв на всіх, і одночасний перегляд ТБ на трьох пристроях, і умовно безлімітний мобільний інтернет - до 20 Гб, після чого швидкість падає до 1 Гбіт/с. На цьому фоні ЛС нагадує Водафон своєю збалансованістю, пропонуючи більш-менш достатньо гігабійтів та тисячі хвилин. Київстар же більше виступає у ролі конструктора, даючи можливість збільшити щось одне до безліму або вибрати якусь іншу послугу (наприклад, другу сімкарту).

Окрім можливості зменшити вартість тарифу, Лайфсел пропонує і відверто дешеві пакети. Щоправда, і наповнення у них - помітно бідніше (наприклад, 8 Гб і 300 хв "на всіх"). Однак, якщо вам цього досить, ви цілком можете зекономити кількадесят гривень.



Чи виправданий перехід

"Двохсімочні" смартфони давно дозволяють поповнювати другорядний номер, лишаючись "у полі зору" на основному. Тож абоненти все частіше спокушаються спробувати послуги конкурента; а деякі й зовсім задумуються про зміну оператора. Однак чи варто це робити? Зараз ми спробуємо у цьому розібратися.

Перейти на іншого оператора безболісно цілком можна. Хвилин від Водафона і Лайфсел цілком має вистачити, а Київстар і зовсім пропонує хвилинний безлім на всіх (навіть на міські номери). Однак наповнення пакету може виявитись меншим, аніж у "свого" оператора. Наприклад, у того ж КС кількість хвилин або інтернет-трафіку на передплаті буде програвати (нагадаємо, зробити безлімітним можна лише щось одне). У інших операторів послуги хоч і збалансовані, але не нескінченні; а деякі бонуси (типу другої сімки для гаджетів) не передбачені.

Інший сценарій, за яким перехід може бути виграшним - це заміна мобільного оператора разом з інтернет-провайдером. Дійсно, платити в одну кишеню - дешевше, особливо якщо ви досі дивитесь телевізор (ну, або хтось із домашніх). Якщо ж ТБ для вас - учорашній день, Лайф пропонує тариф у форматі зв'язок + інтернет, а КС - заміну "телевізійної" суперсили на іншу (наприклад, гігабітна швидкість домашнього інтернету). Водафон же на момент написання статті доступний лише у кількох містах і пропонує змішані тарифи лише у форматі інтренет + ТБ. Утім, вірогідно, червоний оператор все ж планує наздоганяти конкурентів у лінійці "все включено".

Утім, пакети на кшталт "Все разом" мають і слабке місце. Так, якщо в оператора "лягають" усі сервіси, в абонентів зникає як мобільний інтернет, так і домашній. І роздати трафік на комп'ютер неможливо як із роутера, так і зі смартфона. Утім, такі випадки виникають дуже рідко (наприклад, КС став жертвою ворожої атаки) і тривають до кількох днів. Окрім того, вам, вірогідно, все одно доведеться поповнити рахунок конкурента, аби хоча б мати можливість подзвонити. Окрім хвилин, у тарифі конкурента присутні й гігабайти, якими можна скористатись протягом "інтернет-блекауту".



Що далі

Здавалося б, мобільні оператори запропонували уже все, що можна. Класичні дзвінки, доступ до інтернету зі смартфона і через дріт - чого ще можна чекати від надавачів послуг зв'язку? Утім, навіть звичайний мобільний зв'язок можна "приємно" модернізувати (згодні, звучить дивно). Так, деякі оператори уже сьогодні тестують функції VoLTE та VoWiFi. Перша абревіатура означає голосовий зв'язок через 4G (зараз під час дзвінку смартфон переключається на 2-й або 3-й стандарти). За словами опраторів, голос абонента через четверте покоління звучить так, ніби він знаходиться поруч. VoWiFi і зовсім дозволяє використовувати замість мобільних вишок... правильно, вай-фай зв'язок. Простіше кажучи, якщо у вашій оселі є роутер, він може виконувати роль базової станції.

Мобільний інтернет, імовірно, також у майбутньому позбудеться лімітів. Зараз, звісно, це звучить доволі дивно, але не менше, аніж хвилинний безліміт у минулому. Уявіть, що ви повернулись на кілька років назад і розповіли собі 15-річному, як у майбутньому можна буде дзвонити скільки завгодно на "свої" номери; до того ж, кілька годин оператори залишать на дзвінки конкурентам. Уявляєте реакцію абонента у далекому 2005-му?

Супутні послуг також навряд чи обмежаться домашнім інтернетом та телебаченням. Так, КС уже може похвалитися радіо та медичним сервісом (останній доступний для всіх абонентів). Утім, які сервіси запропонують оператори у майбутньому - тут лишається лише фантазувати.

3
Комментариев
0
Просмотров
167
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.