Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

В’ячеслав ПЕТРЕНКО: «Головне у лікарні – це злагоджений та професійний колектив»

"Дружнє коло - 2018": 20 років нестерпної легкості буття
ВС 16 ноября 2018 в 12:21
Сумська міська клінічна лікарня №5 надає ургентну допомогу мешканцям міста Суми, району та області
Вона була заснована 1 серпня 1954 р., на базі медсанчастини Суперфосфатного заводу. Згодом добудували нові корпуси на 230 та 350 ліжок. В лютому 1987 р. відкрилась поліклініка на 850 відвідувань в одну зміну. На даний час комунальна установа «Сумська міська клінічна лікарня №5» є великим лікувально-профілактичним закладом, який надає планову та ургентну медичну допомогу населенню м.Суми, району та області.

З липня 1999 р. головним лікарем в ній працює В’ячеслав Юрійович ПЕТРЕНКО, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, президент Асоціації медичних працівників області, член-кореспондент Академії інженерних наук, має вищу кваліфікаційну категорію по організації та управлінню охорони здоров’я.

З В’ячеславом Юрійовичем, який майже 20 років очолює лікарню, говорили про досягнення цього медичного закладу, про виклики медичної реформи та про хірургію в Сумах.

Ви, як головний лікар, знаєте свою лікарню найкраще. Поділіться, в чому ж вона найкраща?

В’ячеслав Петренко:
Найкраще у нас колектив. Це лікарі-професіонали, медичні сестрички, які віддаються повністю хворим. Це люди віддані своїй професії. Це колектив однодумців, які працюють над наданням якісної медичної допомоги.

Як вдалося створити такий колектив?

В.П.:
Це кропітка робота з кадрами. Працювали разом над тим, щоб усунути недоліки, помилки, і де потрібно було підвищити свій професійний рівень. І не важливо, яка саме це ланка надання допомоги, чи у якому відділенні працює людина. Ми працювали над створенням важливих інституцій, які успішно реалізовуються у нашому медичному закладі. Мова йде про Раду медичних сестер, Школу наставників, Школу молодого спеціаліста и т.д. Це і колективне управління лікарнею. У нас працює Медична рада, де ми розглядаємо найактуальніші питання роботи лікарні. Важливий зв’язок з профспілковим комітетом, з яким ми спільно працюємо і над проблемами лікарні, і над тими заходами, які згуртовують колектив. Це і конкурси на кращу медичну сестру, і зустрічі з ветеранами чи молодими спеціалістами. Ми щорічно проводимо масштабний і яскравий захід - посвячення у професію. Ми запитуємо у працівників, що треба змінити, щоб їм працювалося краще і допомогу вони могли надавати якісніше. Це цілий комплекс заходів, які регулярно проводяться у нашому закладі. Здавалося б, дрібниці, але саме вони роблять наш колектив єдиним цілим. Це важливо.

Саме 5-та лікарня вважається за своїм профілем хірургічною. Що для вас хірургія зокрема, і для лікарні загалом?

В.П.:
Для мене хірургія – це моє життя, моя улюблена професія. А в цілому для нашої лікарні хірургічний напрямок – профільний.  Цілий корпус свого часу було спроектовано і він функціонує саме як хірургічний. І нам є чим пишатися. Ми розвиваємо хірургію, постійно втілюємо інноваційні технології та методи і методики лікування, налагоджено співпрацю з кафедрою хірургії Медичного інституту СумДУ. І як результат - проводимо хірургічні втручання на найвищих рівнях.
3
Комментариев
0
Просмотров
266
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.