Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Віктор ЧИГРИНЕЦЬ: Головне - це не лише багаті природні ресурси, а вміння ними розпоряджатися

"Дружнє коло - 2018": 20 років нестерпної легкості буття
ВС 16 ноября 2018 в 12:22
Сумщина - унікальний і благодатний край, де ліс – це і окраса, і гордість. Лісистість території області – 17,8%, що майже на 2% більше ніж середня лісистість України.

«Пріоритетне завдання лісівників Сумщини – це збереження її лісового багатства. Кожного року в господарствах області відновлюється більше тисячі гектарів лісу. Приріст лісових насаджень складає понад 1 млн куб. м на рік, - говорить керівник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигиринець. - У повному обсязі проводиться весь комплекс догляду за лісовими культурами. Останні лісовпорядні роботи, що відбулися на підприємствах області у 2017 р., констатували, що господарювання ведеться на високому рівні, насадження збережені і у стиглих насадженнях середній запас на гектарі становить 360 куб. м, загальний запас – 286 куб. м. При середньому по Україні - близько 218 куб. м.»Головною лісоутворюючою породою регіону є сосна, вона займає майже 40% площі, 38% займає дуб, є в лісах Сумщини береза, ясен, вільха, осика, липа та інші. 284 тис. га державного лісового фонду від Північного Українського Полісся до Лівобережного лісостепу – це дещо більше 60% від загального по області – у користуванні підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. У структурі управління 12 лісогосподарських та 1 мисливське господарство.Велику увагу Сумські підприємства приділяють раціональному підходу до ведення лісового господарства, адже економічна складова — фундамент будь-якої роботи: будуються лісові дороги, вкладаються значні кошти у модернізацію виробничих процесів, постійно оновлюється матеріально-технічна база.

Сьогодні з-поміж 25 регіонів України за лісовим ресурсним потенціалом Сумщина посідає 10 місце, за загальною площею земель, які перебувають у постійному користуванні — 9. А ось за обсягами реалізації продукції в розрахунку на гектар землі, вартістю знеособленого кубометра деревини, сплатою податків до бюджетів і державних цільових фондів — серед лідерів.Для багатьох місцевих громад підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства є бюджетоутворюючими. Лише за 9 місяців цього року бюджетам усіх рівнів та державним цільовим фондам лісівники сплатили близько 330 млн грн. платежів, що є суттєвим внеском у економіку регіону.
3
Комментариев
0
Просмотров
293
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.