Школа в Сумах - 2019

Школа в Сумах - 2019
ВС 07 августа 2019 в 14:13
Скільки коштує зібрати дитину до школи у 2019 році

Щорічна батьківська лихоманка під назвою «Збори до школи» у самому розпалі. Як і заведено, більшість батьків першокласників в агонії намотують кола по магазинам зі шкільною формою, канцелярією та усім, що може знадобитися дитині у школі. Ті ж, хто вже пережив першовересневий стрес одного разу, більш спокійно спостерігають за метушнею «новачків».

Однак є нововведення, що торкнулися і перших, і других. Найрезонанснішим з них є Указ президента про відміну обов’язкової шкільної форми, що вийшов 20 червня 2019 року. Цей документ розділив населення на два табори: одні радіють, інші – обурюються, запевняючи, що тепер школярі «почнуть ходити др школи у драних джинсах та з голими животами». Заспокоїмо і тих, і інших. Шкільна форма не була святим обов’язком і до цього, просто директори шкіл часто посилалися на документ 1996 року, який рекомендував (так-так, не зобов’язував, а рекомендував) учням носити шкільну форму. Ті ж, хто ностальгує за коричневими сукенками та білими фартушками, теж можуть спати спокійно - ви й надалі можете вдягати дитину у форму, це не заборонено. Така собі демократія у всіх її проявах.

Та й не формою єдиною. Окрім костюмів та сарафанів список необхідного дитині у школі налічує багато позицій.

«Син іде до першого класу. Купуємо костюм, сорочки, обов’язково вишиванку, взуття, портфель. Канцелярію ще не купили, але не думаю, що з цим будуть якісь проблеми. Були б гроші. Заходиш у магазин і береш усе за списком», - розповідає мама майбутнього першокласника Максима Наталія ІЛЛЮЩЕНКО.



«Я не купую костюм. Не хочу. Купую штани, дві пари. Сорочки купую, светри, вишиванку. Взуття придивляємося. Купили портфель. Зошити не купували - думаю, що будуть друковані. Не можу сказати точно суму, яку витратили, бо скуплялися поступово», - говорить мама 6-річного Олександра Марія НЕСТЕРЕНКО.

З дівчатками, загалом, усе складніше. Майбутнім першокласницям купують зазвичай сукню або сарафан, спідницю, жакет, брюки, кілька змінних сорочок та кофтинок. А ще ж кілька пар колгот, шкарпеток, гольфиків – наряди на будь-яку погоду та настрій.

Простіше тим, у кого діти переходять у 2-й чи наступні класи. Врахувавши попередній досвід, батьки більш раціонально ставляться до витрат на шкільний одяг та приладдя. «Я ще взагалі нічого не купувала. Дефіциту немає, скупимося перед 1 вересня спокійно», - ділиться своїм досвідом мама чотирикласниці Тетянки Олександра БРИТОУСОВА.

Ціни ж на найнеобхідніше приладдя для школи цього року такі: якісний портфель з анатомічною спинкою та зручними лямками коштує від 400 грн. Щоденник – від 25 грн. Комплект з 10 зошитів на 18 аркушів – від 15 до 30 грн. Ручки кулькові – від 3 грн. Простий олівець – від 2,5 грн. Лінійка на 15 см – від 5 грн. Пенал каркасний – від 60 грн. Набір кольорових олівців з 12 шт. – від 40 грн. Фарби акварельні на 12 кольорів – від 30 грн., аналогічний набір гуаші обійдеться в 50 грн. як мінімум. Набір кольорового паперу з 10 аркушів коштуватиме від 15 грн. Пластилін 6 кольорів – від 27 грн. Обкладинки на зошити (10 шт.) – від 30 грн. Набір обкладинок для підручників стартує від 15 грн. за 5 шт.

Що ж стосується одягу, то, враховуючи відміну обов’язкової шкільної форми, порахувати складно, адже смаки у школярів та їхніх батьків різні, тому й витрати теж. Але якщо ви все ж таки плануєте купувати класичний шкільний костюм, то пропонуємо вам приблизні розрахунки вартості. За класичні чорні брюки  українського виробника для хлопчика доведеться віддати від 400 до 600 грн. Жакет обійдеться  від 700 грн. За імпортний костюм - від 1600 грн. Сорочка коштуватиме від 300 грн. Приблизно у стільки ж обійдеться батькам майбутніх першокласників вишиванка. Взуття з натуральної шкіри для школяра коштує від 350 грн.

Для дівчаток. Сарафан цьогоріч можна купити від 170 грн. Повноцінний комплект шкільної форми з жакета і спідниці або брюк коштуватиме від 700 грн. Дівоче взуття для школи обійдеться батькам у 350 грн. щонайменше.

Особлива стаття витрат перед 1 вересня – зачіски. З хлопцями простіше – підстриглися, та й усе. Цього року стрижка для хлопчика обійдеться батькам від 50 грн. Додаткові кошти треба передбачити, якщо маленький модник хоче собі виголені скроні та візерунки. А от для дівчаток спектр перукарських послуг значно ширший. Так, проста дівоча стрижка обійдеться від 60 грн., святкова укладка додатково від 70 грн., плетіння кіс – від 200 грн.

Таким чином, за найскромнішими підрахунками, збір дитини до школи обійдеться її батькам приблизно у 2,5 тис. грн.

Бажання батьків придбати все найкраще для своїх діток зрозуміле. Але варто пам’ятати, що найкращий одяг, портфель та канцтовари не замінять дитині уваги та турботи батьків. Не перетворюйте підготовку до школи на марафонський забіг. Краще допоможіть дитині подолати хвилювання та страхи перед одним з найважливіших днів у житті.

Школярі та гаджети

Які сучасні технології можуть допомогти дітям та їх батькам у навчанні

Сучасний світ диктує свої правила. Глобалізація та діджиталізація вже перестали бути страшними словами, а стали невід’ємною частиною нашого життя. У тому числі і шкільного життя наших дітей.

Сьогодні дуже складно уявити школяра без телефону. Наявність у дитини засобу зв’язку дає відчуття спокою батькам і можливість за будь-яких обставин знати, що відбувається з улюбленим чадом. Найдешевший новенький смартфон можна придбати у магазині за 1500 грн. Говоримо про смартфон, бо більшість цьогорічних першачків навіть не уявляють, що колись телефони були кнопковими.



Однак є і зворотна сторона медалі. Телефони з ігровими додатками часто відволікають дітей від навчання. Тут на допомогу батькам може прийти функція батьківського контролю.

Якщо ж боїтеся, що малеча загубить коштовний смартфон, краще обрати для першокласника смарт-годинник. У ньому є все необхідне: телефон, «тривожна кнопка», GPS-датчик, що дозволить контролювати місце знаходження дитини через батьківський телефон. Коштує такий годинник від 300 грн.

Для учнів старших класів у нагоді стане планшет або електронна книга. Такий гаджет легко замінить звичні підручники, значно зменшивши навантаження на спину. Усі підручники з 1 по 11 клас нині є у вільному доступі в Інтернеті. Завантажити їх можна безкоштовно. От тільки батькам доведется контролювати час, який дитина проводить перед таким електронним підручником. Щоб розвантаження спини не нашкодило зору школяра.

Нехай навчання буде легким та цікавим, а сучасні технології працюють для досягнення найкращих результатів.

Партнер проекту "Школа в Сумах - 2019":

Спектр АС
вул. Г. Кондратьєва, 25,1 поверх
тел.: 099 393 6201,067 749 3115
http://www.spektr.sumy.ua





0
Комментариев
0
Просмотров
1071

Партнеры проекта

Продажа, обслуживание, гарантийный и послегарантийный ремонт оргтехники: компьютеры, ноутбуки, принтеры, копиры, сканеры, плоттеры, мониторы,...
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.