«Дружба-нова» вкладає в землю душу

СТОВ «Дружба-Нова»Жнива
31 июля 2012 в 13:27
Загалом в управлінні «Дружби-Нової» знаходиться понад 100 тис. гектарів земельних угідь, розташованих у трьох областях: Чернігівській, Сумській та Полтавській. Компанія має потужний автомобільний парк: 35 комбайнів, 94 трактори, 27 сівалок, 20 оприскувачів, 70 вантажних автомобілів та 280 одиниць іншої техніки. Тільки за 2011 рік на будівництво та оновлення сільськогосподарської техніки і обладняння було виділено понад 130 млн грн.

Широко використовується унікальна система GPS-моніторингу транспортних засобів.  Кожен транспортний засіб оснащений сучасними GPS-навігаторами, яких експлуатується понад 450. Завдяки цьому диспетчерська служба має можливість оперативно визначити місце знаходження будь-якої одиниці техніки та аналізувати якість виконаної роботи.  Вдосконалено програмне забезпечення, ведуться роботи по впровадженню системи обліку пального та ідентифікації водіїв. Із останніх досягнень компанії – модернізація техніки для локально-стрічкового і диференційованого внесення добрив та технології «Strip-till», що забезпечує економію добрив та їх раціональний і правильний розподіл по полю згідно картограм, скорочення термінів виконання комплексу польових робіт, збереження вологи в ґрунті, зменшення витрат пально-мастильних матеріалів. Окрім того, було модернізовано сівалку точного висіву з автоматичним відключенням секцій та змінною нормою висіву, що дозволяє економити витрати насіння.

Що стосується технологій обробітку землі, то саме у цьому напрямку роботи «Дружба-Нова» досягла неабияких результатів. Вже  близько десяти років застосовується технологія мінімального обробітку ґрунту за одночасного загортання рослинних решток («Мini-till»). Результати говорять самі за себе: збільшився вміст та запаси гумусу, підвищилася енергоємність ґрунту, зросла кількість елементів живлення і, як наслідок цього, підвищилася  урожайність с/г культур більше ніж на 20%. Відновлення  елементів живлення з рештками дозволило зменшити загальні витрати на закупівлю мінеральних добрив.

Ще більше зменшити механічний вплив на ґрунт та збільшити урожайність дозволяє впровадження технології нульового обробітку ґрунту (No-till). Як результат – покращення його структури. За рахунок відсутності обробітку ґрунту та застосування прямого посіву відбувається економія паливно-мастильних матеріалів.

Першими в Україні «Дружба-Нова» впровадила елементи точного землеробства. На підприємстві функціонує власна випробувальна лабораторія. Проводяться дослідження впливу застосування добрив та пестицидів на рослини у вегетаційній кімнаті.

«Все починалося з невеличкої лабораторії у 2009 р., сьогодні це потужне управління, яке виконує повний супровід усього циклу сільськогосподарського виробництва. Проводиться первинне обстеження земель, перевірка та контроль якості насіннєвого матеріалу та добрив, що надходять до господарства. Формуються рекомендації виробництву з системи удобрення та захисту культур, планування обробітку земель та посіву. В нашому розпорядженні  надсучасне обладнання та методи, які мало хто використовує. Вперше в Україні у 2009 р. наша компанія започаткувала сучасну технологію обстеження ґрунту, яка базується на вивченні та використанні просторової неоднорідності ґрунтової родючості в межах поля і забезпечує точне та автоматизоване збирання, аналізування і збереження якісної та кількісної інформації про ґрунтовий покрив оброблюваних компанією земель», - розповідає завідувач сектору випробувань ґрунтів та добрив Володимир Махота.

У компанії застосовується сучасна технологія моніторингу родючості ґрунту і рельєфу поля для більш ефективного лабораторного аналізу і розроблення картограм ґрунтових властивостей. Впроваджується технологія дистанційного зондування землі для оптимізації азотного живлення.

Зернотокове господарство, яке за ефективністю роботи займає провідні позиції в Україні, обладнане за останнім словом техніки і дозволяє одночасно зберігати понад 110 тис. т зерна. На підприємстві працює два сучасних елеватори та 8 сушарок потужністю 3500 т/добу. У 2010 р. «Дружба-Нова» здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі якості продукції «100 кращих товарів України».

Про міжнародне визнання компанії та світовий рівень впровадження новітніх технологій свідчать ті представницькі заходи, які відбувалися на базі компанії «Дружба-Нова». У липні 2011 р. відбувся міжнародний консиліум на тему «Системний підхід у сучасному агровиробництві. Використання інформаційних та енергозберігаючих технологій у рослинництві», який відвідали понад 120 фахівців з різних країн. У вересні 2011 р. проводилася Всеукраїнська нарада з питань особливостей посіву озимих культур під урожай 2012 р. та організації проведення комплексу осінньо-польових робіт. На базі «Дружби-Нової» було проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар з питань застосування сучасних технологій ґрунтових обстежень. Високу оцінку компанії дав міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час робочого візиту у лютому цього року. Розширює «Дружба-Нова» міжнародні зв’язки з науковцями та партнерами США, Канади, Німеччини.

Окрім рослинництва розвивається  і тваринницький напрямок. В групі компаній понад 5000 голів великої рогатої худоби. Працює молочно-товарний комплекс з сучасним доїльним залом. Впроваджено новітню технологію – консервування в поліетиленові рукави сінажу і силосу. Це дозволяє мати поблизу ферм чимало поживного, збалансованого корму.
Компанія «Дружба-Нова» визнана кращим роботодавцем в аграрному секторі Чернігівщини. В господарстві працює понад 2,3 тис. працівників. Тільки за останній рік було створено 400 нових робочих місць. «Я вже два роки працюю у цій компанії, і моя робота мене цілком влаштовує. Умови комфортні, і навіть у спеку в полі ми працюємо максимально продуктивно завдяки кондиціонерам у кабінах сучасних комбайнів, які, до речі, оснащені  автопілотами. Влаштовує і достойна заробітна плата», - говорить комбайнер Віктор Полоз.

В 2011 та 2012 рр. в рамках проекту «Аграрна еліта України» «Дружба-Нова» увійшла до числа найпотужніших вітчизняних аграрних компаній. За вагомий внесок у впровадження сучасних методів і технологій у виробництво, сумлінну працю та високий професіоналізм генеральний директор Сергій Гайдай нагороджений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики. Державних нагород та відзнак удостоєні також чимало працівників.

Коментар

Сергій Гайдай, генеральний директор ГК «Дружба-Нова»:



«У своїй роботі ми завжди прагнемо використовувати новітні досягнення науки і техніки, знайти нові можливості для бізнесу, завчасно реагувати на виклики сучасності. Ми створили компанію, яка динамічно розвивається і повністю відповідає сучасним уявленням про успішний і відкритий бізнес. І ми не збираємося зупинятися на досягнутому, а й далі будемо вдосконалюватися, щоб реалізувати нашу головну мету - стати компанією світового рівня, якою зможуть пишатися наші співробітники, партнери та інвестори, якою зможе пишатися вся Україна. Так стрімко розвиватися нам вдається за рахунок, в першу чергу, досить кваліфіковано підібраного колективу компанії. Ми багато уваги приділяємо вивченню всього найкращого, що існує в аграрному бізнесі у світі, вивчаємо це і втілюємо у виробництво у своєму господарстві. Наша аграрна компанія дуже цікава для інвесторів. Нами цікавляться багато. Я не знаю, як у інших, але у нас пропозицій по інвестиціях достатньо. Єдине, що хотілося б побажати, щоб керівники країни визначились із правилами і законами, які б дали можливість аграрному бізнесу ще краще розвиватися та нарощувати експортний потенціал країни».

Марія Крупіна

 

61
Комментариев
0
Просмотров
3414
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.