Світло і тінь хлібопекарської галузі

ПАТ «Охтирський хлібокомбінат»На часі
24 октября 2012 в 17:39
Голова правління ПАТ «Охтирський хлібокомбінат» Геннадій Калюжний
Якісний та гарячий хліб до кожної оселі гарантовано доставлять охтирські хлібопекарі ПАТ «Охтирський хлібокомбінат»

Про ситуацію, що склалася у хлібопекарській галузі, про проблеми, з якими стикається велике підприємство, а також про новації виробництва розповідає голова правління ПАТ «Охтирський хлібокомбінат» Геннадій Калюжний.

r: Яка ситуація складається сьогодні у хлібопекарській галузі?

Геннадій Калюжний: Зменшення споживання хліба стало основною причиною падіння обсягів виробництва хліба. Насамперед, це відбулося внаслідок скорочення населення країни, зниження купівельної спроможності, більш економічного використання хліба і значного збільшення випікання хліба невеликими пекарнями, частка яких за різними даними коливається в межах 30-35 %. Також супермаркети, розпочавши активний наступ на регіони, запровадили власне випікання хліба та хлібобулочних виробів, реальні обсяги якого не враховані статистикою. На сьогоднішній день практично всі хлібзаводи приватизовані в основному шляхом перетворення у публічні та приватні акціонерні товариства. Більшість хлібозаводів мають потребу в проведенні реконструкції, заміні технологічного устаткування на більш сучасне, енергозберігаюче, що в свою чергу дасть можливість зменшити собівартість продукції та бути конкурентноспроможними на ринку хліба.

r: Наскільки ефективно працюється у таких умовах?

Г.К.: Незважаючи на всі наведені вище проблеми, асортимент продукції ПАТ «Охтирський хлібокомбінат» дуже широкий і різноманітний та щорічно оновлюється. За цей рік випущено 15 нових видів хлібобулочних виробів. Для приваблювання покупця та збільшення обсягів виробництва запроваджено послугу доставки гарячого хліба після 16 години, щоб населення повертаючись з роботи, мало можливість придбати свіжий, гарячий продукт. Цей хліб постачається не тільки у м. Охтирка, а також у м. Тростянець. За рахунок введення позиції «гарячий хліб» та швидкої доставки продукції до покупця (а для цього було придбано додаткові автомобілі) наростили об’єми виробництва, але проти минулого року вони значно менші і становлять 81%. Наше підприємство зарекомендувало себе як надійний постачальник якісної продукції в мережах супермаркетів, хлібобулочні вироби реалізуються в супермаркетах «АТБ» (м. Охтирка, Тростянець, Лебедин), «Сільпо» (м. Суми), ведуться переговори з «ЕКО-маркетом» м. Охтирка та «АТБ» м. Суми. На даний час потужності хлібозаводу використовуються на 30-40%, тому наше підприємство робить все можливе, щоб забезпечувати обсяги виробництва, для цього розширено маркетингову службу, взято спеціалістів по розширенню ринків збуту.

r: Як зазначалося, чимало клопоту додають великим підприємствам міні-пекарні. Хто перемагає сьогодні у цій конкуренції?

Г.К.:  Складність ситуації для великих підприємств полягає в тому, що їх робота жорстко контролюється різними структурами, які постійно проводять перевірки та складають приписи, для виконання яких потрібні чималі кошти, а це, в свою чергу, збільшує собівартість продукції, у той час коли малі, а часто й підпільні пекарні процвітають і в їхню діяльність влада не втручається. Безумовно, якість продукції, що виробляється великим хлібозаводом і підпільною пекарнею, не можна порівняти, та в той же час такі підпільники реалізують продукцію за нижчою ціною. В умовах зниження купівельної спроможності споживачі часто вибирають їхню продукцію, якість і показники безпечності якої ніхто не контролює, а це шкодить здоров’ю людей . На ринку області нічого не робиться зі створення умов добросовісної конкуренції. Ніхто не знає, скільки є виробників хліба, у яких умовах вони працюють, як платять податки, чи дотримуються технології.

r: Чи є вихід з тієї ситуації, яка склалася на ринку випічки хліба?

Г.К.: Для того щоб хлібозаводи мали можливість нормально працювати, забезпечувати свою конкурентоспроможність, відновлювати виробничі фонди, вирішувати соціальні питання, влада повинна у відповідності з Конституцією і законами України не втручатися до господарської діяльності хлібозаводів, а забезпечувати можливість працювати при нормі рентабельності, яка є обґрунтованою і підтвердженого практикою. Тоді підприємства матимуть прибутки і сплачуватимуть на них податки, а це — 25%. Держава може з них залишити собі 10—15%, а решту направити на адресну допомогу малозабезпеченим. Тоді спрацює принцип соціальної справедливості, бо сьогодні хліб купують по одній ціні і бідні пенсіонери, і багаті, а так багаті поділяться з бідними. Для забезпечення умов здорової конкуренції потрібно, щоб всі виробники забезпечували вимоги технології виробництва, санітарні норми і сплачували однакові податки. Тільки тоді можна говорити про здорову конкуренцію.

r: В третю неділю жовтня харчова промисловість відмічає своє професійне свято. Що хотілося б побажати пекарям?

Г.К.:  Вітаючи Вас, шановні працівники та ветерани харчової промисловості, ми переконані, що Ви не зупинитесь на досягнутому, будете докладати максимум зусиль для подальшого розвитку та процвітання усіх галузей харчової промисловості. Бажаємо Вам, Вашим родинам добробуту, благополуччя, міцного здоров'я, творчої енергії, успіхів, здобутків та збільшення споживачів продукції. Нехай Ваша невтомна праця буде плідною, здійснюються усі плани, задуми, сподівання і все це буде належно оцінено державою.

Контакти:
ПАТ «Охтирський хлібокомбінат»
адреса: 42700, м. Охтирка, Сумської обл., пр. Тельмана, 19
тел.: (05446) 4-73-23,  2-30-84,  2-45-64


Мария Крупина

11
Комментариев
0
Просмотров
2061
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.