Агропромышленный комплексМнение 03 февраля 2012 в 16:28
Начальник областного управления АПК:
«Назву кілька напрямків розвитку АПК, які ми визначили на 2012 рік. По-перше, це комплексний розвиток сільських територій. Підприємства, які працюють на селі, підписують соціальні угоди по підтримці шкіл, дитячих садків та іншої інфраструктури. Це стосується і придбання автомобілів швидкої допомоги. Повинна бути подвійна відповідальність за розвиток території — відповідальність влади та відповідальність бізнесу. У 2012 р. за соціальними угодами ми плануємо залучити 40 млн грн. по сільськогосподарських підприємствах та 20 млн грн. - по переробних. У 2011 р. було залучено 35 млн грн. Готується програма розвитку сільських територій до 2020 р., яку будемо розглядати на сесії обласної ради, скоріше всього, в лютому.
Другий напрямок — галузь тваринництва. Є національна програма розвитку молочної галузі, є відповідне доручення губернатора. До 2015 р. ми плануємо відкрити близько 40 молочних комплексів на 1,2 тис. корів (21 новий і 19 реконструйованих). Це перспективний напрямок, який підтримується за рахунок державного бюджету (50% компенсації).
Третій напрямок — створення потужної бази переробки і зберігання, що забезпечує продовольчу безпеку регіону. Обсяги виробництва продукції будуть збільшуватись, тому потрібні нові зерносховища, картоплесховища і овочесховища. На 2012 р. визначено будівництво цих об'єктів.
Ще один напрямок — робота із домогосподарствами населення. Ми повинні створювати кооперативи, які б дали нам можливість забирати з ринку виробництва молочну продукцію, картоплю і овочі, які виробляються в приватному секторі, і віддавати їх на реалізацію. Зараз 96-98% виробництва картоплі і овочів знаходиться в приватному секторі.
Природа не робить нам подарунків. Весною минулого року в області через несприятливі погодні умови загинуло 10-15% озимих. Не було опадів. Гарний врожай — це результат роботи аграріїв Сумщини. Ми залежимо від погодних коливань, тому складно робити прогноз на 2012 рік. Технологічно область підготовлена, щоб утримувати ті показники, які ми мали у 2011 р. Будемо працювати для цього. Плануємо зібрати навіть більший врожай, ніж у 2011 р. Вже чітко визначена структура посіву на цей рік, працюємо по забезпеченню аграріїв мінеральними добривами, насінням, паливно-мастильними матеріалами. Ми засіяли понад 240 тис. га озимих, проте не отримали 10% сходів. Нам доведеться пересівати цей об'єм. Уже скореговано план польових робіт.
У 2012 р., якого б дракона він не був, ми плануємо нарощувати темпи. 2011 р. був роком стабілізації галузі тваринництва, особливо молочної галузі. Ми вперше за останні декілька років не зменшили поголів'я корів на підприємствах, а наростили».