Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Онлайн-зустріч з письменницею Світланою Талан

людмила яценко
людмила яценко 24 июня 2021 в 11:44
23 червня 2021 року користувачі Сумської обласної наукової бібліотеки мали чудову можливість поспілкуватися з кількаразовою переможницею міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», Золотим письменником України, володаркою почесного третього місця в списку успішних письменників України та міжнародної патріотичної медалі Івана Мазепи за багаторічну просвітницьку та волонтерську діяльність, популяризацію української літератури, формування спільних національних інтересів, незалежності та соборності України – Світланою Талан.
До зустрічі, в режимі онлайн-спілкування на платформі Zoom, приєдналися земляки Світлани Олегівни з села Слоут Глухівського району, бібліотекарі та шанувальники таланту письменниці всієї Сумської області.
І хоча учасники знаходилися по різні сторони монітора, спілкування було «живим», жвавим, цікавим, всі були активними, задавали багато запитань, як народжувалася кожна з її книг, розпитували про наболіле, звідкіля бере сюжети і прототипи героїв та з захоплення слухали письменницю.
Найбільше учасників діалогу вразили спогади письменниці про сьогоднішню війну. Коли в 2014 році на Сході України розпочалася війна, вона не виїхала з регіону, пережила окупацію, дочекалася визволення рідного міста і описала все, що відбувалося там у найтяжчий для українських патріотів час. «Саме тоді робота над текстом рятувала. Лише занурившись у творчість із головою, можна було хоч якось відволіктися від гуркоту обстрілів та подиху смерті», – згадувала авторка. «Оголений нерв» перша книга, що оголює правду Донбасу, пізніше з’явилися «Повернутися дощем» та «Ракурс».
Усього у Світлани Талан є виданих близько 20 книжок – це не тільки романи, а й збірки творів «малих форм»: оповідань, новел. Всі вони мають не тільки схвальну критику, дипломи та грамоти, а й величезну любов читачів, адже кожен день вона віддає людям частинку самої себе.
По завершенню онлайн-зустрічі шанувальники побажали письменниці реалізації творчого потенціалу, щоб робота завжди приносила радість і почуття задоволення, щоб підкорювалися творчі вершини.


 
0
Комментариев
0
Просмотров
1133
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.