Громади Сумщини виступають проти законопроєкту 6062

Асоціації міст України Сумське регіональне відділення
Асоціації міст України Сумське регіональне відділення 08 ноября 2021 в 08:21
12 територіальних громад Сумської області оприлюднили звернення до народних депутатів України, щодо неприйнятності законопроєкту 6062.
Білопільська, Буринська, Ворожбянська, Кролевецька, Лебединська, Путивльська, Сумська міські, Есманська, Краснопільська, Липоводолинська селищні, Боромлянська та Березівська сільські радивимагають зняти з розгляду законопроєкт, який де-факто знищить місцеве самоврядування в Україні.

Нагадаємо, що 20 жовтня Верховна Рада України заслухала питання проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №6062 від 15.09.2021, поданого Кабінетом Міністрів України разом із проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» №6000 від 15.09.2021. За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062.

Варто відзначити, що всі присутні в залі депутати-мажоритарники від Сумської області, проголосували за зняття з розгляду цього законопроєкту.

Тим не менш, станом на сьогодні законопроект №6062 продовжує знаходитись в Парламенті і може бути винесений на розгляд Парламенту для прийняття рішення вже на найближчому пленарному засіданні ради.

Асоціація міст України у своєму експертному висновку, спрямованому до профільного парламентського Комітету, надала ряд зауважень та пропозиції щодо Законопроекту №6062 і відзначила, що законопроект потребує доопрацювання.

АМУ звернула увагу на таке:
- необхідність зарахування до бюджетів місцевого самоврядування 65% ПДФО;
- застереження щодо ліквідації бюджету розвитку місцевих бюджетів;
- неприпустимість вилучення до держбюджету залишків освітньої субвенції;
- негативні наслідки втручання держави у самостійність місцевого самоврядування шляхом розширення контрольних функцій Мінфіну та МДА, зокрема в частині зупинення рішення місцевої ради про бюджет;
- врегулювання питання заборгованості за середньостроковими позиками, що склалася у 2009–2014 роках, виключно у законодавчий спосіб; неприпустимості зарахування до держбюджету коштів від продажу комунального майна.


 
1
Комментариев
0
Просмотров
1751
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.