Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Спасибі тобі, ліс, за добру твою справу…

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека ВІТтЕР
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека ВІТтЕР 23 октября 2020 в 15:23
(Skype-конференція)

Блог б-ки, ВсіСуми, сайт Краснотростянецького відділення
Українського науково-дослідного Інституту
лісового господарства та агролісомеліорації (УкрНДІЛГА)

Ліси – важлива складова національного багатства країни та екологічної безпеки. Вони відіграють важливу роль в житті кожної людини. Про це говорить і народна мудрість: «Ліс – це наше життя».
Ліс – це не лише дерева. Поняття лісу значно ширше. Ліс – це справжній природний комплекс, до складу якого входять рослини, звірі, птахи, комахи, різні мікроорганізми. Ліс без них, а вони без лісу існувати не можуть.
Проблема ефективного відтворення і використання лісових ресурсів є особливо актуальною для України. Але внаслідок забруднення довкілля та інших антропогенних і екологічних чинників спостерігається всихання лісів, зсув лісових грунтів і деградація лісових екосистем.
Ці актуальні питання обговорювалися на онлайн-конференції «Лісове господарство України: основи сталого розвитку», яка була організована та проведена працівниками відділу документів з природничих та аграрних наук Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. До  спілкування   були запрошені науковці Українського науково-дослідного Інституту лісового господарства та агролісомеліорації (УкрНДІЛГА, м. Харків) та Краснотростянецького відділення цієї установи (м. Тростянець Сумської обл.). Науковці підкреслили важливість проблеми ефективного відтворення і використання лісових ресурсів в Україні і особливо на Сумщині в зв’язку з невеликою лісистістю регіону в порівнянні з іншими регіонами держави.
Надзвичайно насиченою і цікавою була розповідь старшого наукового співробітника Краснотростянецького відділення УкрНДІЛГА  Самодая В’ячеслава Петровича про живописний ландшафтний дендрологічний парк в урочищі  Нескучне біля Тростянця Сумської області та досягнення науковців Сумщини. В ній відчувалися його дбайливе відношення до лісу та відповідальність науковця і людини за збереження і примноження нашого безцінного скарбу – смарагдових лісів Сумшини.

 
5
Комментариев
0
Просмотров
906
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.