Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Тростянецький гамбіт-2. Об’єднання

Блоги, Роман Петренко
29 декабря 2011 в 16:02

Вже другий день активно обговорюється ситуація у Тростянецькій районній раді. Що ж там, все-таки відбулося, і хто має святкувати перемогу?

Спочатку декілька фактів.

1. «Батьківщина» і «Фронт змін» оголосили про свою перемогу, яка тривала… декілька годин.
2. Едуард Холодов, голова райради минулого скликання від БЮТ і заступник голови райради цього скликання вирішив і надалі залишатися заступником. Звісно, зіпсував свято місцевої опозиції.
3. Фракція Партії регіонів стала таким собі майданчиком, на якому об’єдналися депутати одразу трьох політичних сил. Віднині з 30 депутатів районної ради 21 – працюють у фракції ПР.
4. Переважною більшістю голосів головою Тростянецької райради обрано представника фракції Партії регіонів Олександра Олійника.

Такі факти. Перемогу святкують регіонали: і новий голова – однопартієць, і 2/3 ради консолідовано. Чому так сталося? Мабуть, ми вкотре почуємо версії про залякування чи тиск, про підкуп і продажність. Але, думаю, справа зовсім не в цьому.

У депутата є дві різні мотивації працювати. Одна – протести, мітинги і прапори. Друга – дороги, котельні, ФАПи. Нічого дивного, що третина районних депутатів «нерегіоналів» пішли працювати туди, де домінує друга мотивація.

Чи можна було, навпаки, об’єднатися з БЮТ і ФЗ? Звичайно. Бути в опозиції – почесно і відповідально. Але, чомусь, про нашу опозицію так не думають. Останні події пояснили, в чому причина.

Уявіть собі, представник опозиційної сили із трьох букв, від імені цієї сили на сесії облради пропонує не приймати бюджет-2012. Нехай адміністрація його внесе, ми протягом 20 днів його вивчимо, і тоді будемо приймати. Припустимо, ця пропозиція підтримана. 20 робочих днів починаємо рахувати з десятих чисел січня, вивчаємо, досліджуємо, приймаємо бюджет у кінці січня – на початку лютого. Ок! А що роботи до того? ПІВТОРА МІСЯЦІ ОБЛАСТЬ ЖИВЕ ЗА 1/12 ВИДАТКІВ МИНУЛОГО РОКУ. Враховуючи, що ціни, тарифи, зарплати бюджетників січня-2012 відчутно відрізняються (в більший бік) від цін, тарифів, зарплат січня-2011, ГРОШЕЙ НЕ ВИСТАЧИТЬ НІ НА ЗАРПЛАТИ, НІ НА КОМУНАЛКУ. Що виборці зроблять з цим депутатом?

Далі – цікавіше. Добре, обласний бюджет на початку лютого прийняли. Тепер же треба ще 20 днів вивчати, досліджувати, обговорювати бюджети міст і районів. А що роботи до того? ПОНАД ДВА МІСЯЦІ РАЙОНИ І МІСТА (із Сумами включно) ЖИВУТЬ ЗА 1/12 ВИДАТКІВ МИНУЛОГО РОКУ.

Тобто, аж до березня N-ська районна лікарня, школа, дитсадок тощо будуть мерзнути і сидіти на голодному пайку. Просто тому, що депутати контролюють владу і вивчають бюджет.

Або другий приклад. Цитую: «Обрання першого і єдиного в області «не регіонівського» голови районної ради в Тростянці – це велика перемога опозиційних сил Сумщини. Ми довго йшли до того, щоб разом з іншими політичними силами демократичного табору злагоджено протидіяти владі. І сьогоднішнє голосування в Тростянецькій райраді – це тільки початок ефективної та плідної співпраці, яку ми будемо продовжувати і надалі».

Ви бачите тут хоч слово про те, що обрання нашого опозиційного голови дозволить нам, опозиції, реалізувати альтернативну програму соціально-економічного розвитку, завершити будівництво таких-то об’єктів, створити стільки-то робочих місць, провести вуличне освітлення в таких-то селах? Нуль. Так навіщо ж вам тоді свій опозиційний голова ради?

А виборці-то запитають з депутатів не за злагоджену протидію владі, а за реальні справи, за освітлення, дороги, лікарні.

Тому об’єднання відбулось, але не навколо опозиції. Треба робити висновки. Всім. І БЮТу з «Фронтом змін» також.

-1
Комментариев
2
Просмотров
1433
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Рома, читаю твои блоги и удивляюсь - ты разве не понимаешь, что невооруженным взглядом видно твое желание очень сильно нравиться Юрию Чмырю. Не в курсе, платит он тебе за твои блоги здесь или нет, но выглядит отвратительно. О, эти оды о великом и справедливом! - тошно ж читать:)
В следующий раз за пиар Чмыря редакция сайта с тебя деньги будет брать:)

1.Юрый Чмырь и Александр Цупро два дня подряд прессовали депутатов Тростянецького райсовета. Естественно в рабочее время и пользуясь служебными автомобилями для визитов в Тростянец для "отработки" депутатского корпуса.
Депутатов запугивали и, к сожалению, запугали и Холодова который пообещал губернатору. Он будет исключён из наших рядов.

2. Роман Петренко тонко заметил: "Выбрали представителя фракции Партии регионов". Однако он не упоминает что Олийнык - член партии "Ридне мисто". По крайней мере был. И кандидатуру этого человека "подставил" мэр Бова.

3. Теперь про бюджет. Сегодня Президент Янукович назвал ошибкой бюджет принятый Верховной радой. Но всё же подписал его и дал указание срочно его переделать. Так что правы были те, кто на сессии настаивал на том, чтобы подумать и не спешить, и формально не нарушать норму закона о публичной информации.

4. Теперь про 1/12 бюджета. В этом нет ничего страшного - одна двенадцатая января 2012 это меньше одной двенадцати средневзвешенного 2011. Не пугайте нас отсутствием зарплат бюджетникам.

5. Кто с кого спросит. Будет удивительно посмотреть на результат вами поддерживаемой политической силы через год. По крайней мере, нынешние тенденции рейтингов вам очевидно оптимизма не добавят. Только не надо это объяснять непопулярными реформами. Власть у вас была и есть. Отвечайте.